Malatya’nın Başkanı Gürkan ve Tüfenkci ile halkı dinledi; El birliğiyle atlatacağız
Haber
24 Kasım 2020 - Salı 00:15
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan ve Tüfenkci ile halkı dinledi; El birliğiyle atlatacağız
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde AK Parti Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte esnafları ve halkı dolaştı.
Yaşam Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan ve Tüfenkci ile halkı dinledi; El birliğiyle atlatacağız

Malatya’nın Başkanı Gürkan ve Tüfenkci ile halkı dinledi;

Resim

El birliğiyle bu günleri atlatacağız...

Resim

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Milletvekili Bülent Tüfenkci, Pandemi konusunda esnaflara ve halka, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması tembihinde bulunup “El birliği ile salgını kurallara uyarak aşacağız. Özlediğimiz günlere kavuşacağız.” dediler.

Resim

HALKLA BULUŞMA VE KONU PANDEMİ…:MALATYA’NIN BAŞKANI GÜRKAN NE DEDİ?

“AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekilimiz Bülent Tüfenkci ile birlikte Sümer Park Esnaflarımız ve Hemşehrilerimiz ile bir araya gelerek, içinde bulunduğumuz pandemi sürecince ve kendilerinin sorun ve taleplerine dair istişarelerde bulunduk.”

Resim

BAŞKAN GÜRKAN: İTFAİYEMİZ ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARIYLA TAM BİR AİLE OLMUŞ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni yapılan İtfaiye Merkezi’ni ziyaret ederek İtfaiye personelleriyle bir araya geldi. İtfaiye Daire Başkanlığı adına vatandaştan sürekli takdir ve teşekkür aldıklarını belirten Gürkan, personele yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Resim

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’ya teşrifleriyle birlikte açılışların gerçekleştiği tören alanı olan İtfaiye Merkezi, olay ve yangınlara kısa zamandaki müdahalesiyle taktir topluyor. İtfaiyecilerin özverili çalışmasından dolayı personele teşekkür ziyaretinde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, itfaiye erlerinin talep ve isteklerini dinledi. Ziyarette, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve ilgili şube müdürleri eşlik etti.

Resim

Başkan Gürkan, yeni hizmet binasının her türlü imkân ve ihtiyaçların karşılandığı bir merkez olduğunu belirtti. Gürkan, ‘İtfaiye Daire Başkanlığı’nda gördüğüm tabloda güzel bir uyum var. Birbirinizle olan dayanışmanız beni mutlu etti. İtfaiye teşkilatımızın özellikle yangın, deprem, kaza, su altı kurtarma vb. anlamda müdahalelerin çok seri ve sonuç odaklı olduğunu görüyoruz. Şimdiye kadar daire başkanlığımızdan vatandaş anlamında herhangi bir şikâyet almadık. İtfaiye teşkilatımız hep takdir ve teşekkürle yâd ediliyor. Bu da itfaiye teşkilatımızın ne kadar düzenli olduğunun, ne kadar intizamlı bir şekilde çalıştığının göstergesidir. Aynı zamanda sürdürülebilirlik anlamında eğitim faaliyetlerini sürekli itfaiye teşkilatı olarak yapıyorsunuz. Şuanda da modern anlamda bir binaya sahibiz. Yeni araçlar noktasında ilgili arkadaşlara talimat verdik ve bir kısmının da talepleri zaten yapıldı. Malatya’mızda önemli olan bir yangının bir felaketin olması değil, olmadan onun önleminin alınmasıdır. Malatya’yı iyi bilen bir teşkilata sahibiz. Hem iş hayatınızda hem de aile hayatınızda huzurlu ve mutlu bir yaşam temenni ediyorum. Biz personelimizi kendi ailemizin ferdi olarak görüyoruz.

Resim

Bu şekilde görmezsek yönetici anlayışı içerisinde de olamayız. Bu anlamda sizler Büyükşehir Belediyesi ailesinin bir külfetisiniz. Malatya’nın fertlerisiniz. Dolayısıyla bu şehrin fertleri olan birbirlerine sımsıkı sarılacak, birbirlerine her konuda destek olacak, kendi yaptığı işlerde de başarı grafiğini bir segment daha yukarı taşımak anlamında gayret göstereceksiniz’ şeklinde konuştu.

Resim

MALATYA’YA KALİTELİ VE NİTELİKLİ BİR EĞİTİM KURUMU KAZANDIRILIYOR REKTÖR YRD. AYDOĞAN: “EĞİTİMDEKİ BU MARKANIN MALATYA’YA GELMESİNDE SELAHATTİN BAŞKANIN PAYI BÜYÜK”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Bilkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Aydoğan ve beraberindeki heyeti makamında kabul ederek bir süre görüştü. Eğitimdeki bu önemli yatırımın Malatya’ya kazandırılması noktasında 5 yıl öncesinden gerekli girişleri yapan ve alt yapıyı oluşturan Başkan Gürkan, “Bilkent Üniversitesi’nin eğitim kalitesinden Malatyalı çocuklarımızın da faydalanacak olması çocuklarımızın geleceğe en güzel şekilde hazırlanması noktasında bizleri mutlu ediyor” dedi.

Bilkent Üniversitesi Malatya’ya önemli bir eğitim yatırımı gerçekleştiriyor. AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ve Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay’ın da katıldığı ziyaret sırasında bir konuşma yapan Bilkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Kürşat Aydoğan, Bilkent Üniversitesi Doğu Okulları Projesi kapsamında Malatya’yı ziyaret ettiklerini belirtti. “10 yıl önce Erzurum’da başlatmış olduğumuz projenin ikinci aşamasına Malatya’da devam edeceğiz” diyen Aydoğan, “Doğu’da 4 ilde, Erzurum, Malatya, Şanlıurfa ve Van’da Bilkent Üniversitesi öncülüğünde Anaokulundan Lise sona kadar uzanan bir eğitim programını gerçekleştirmek istiyoruz. Özellikle lisede Milli Eğitim Müfredatına ek olarak uluslararası müfredat uygulanıyor. Mezuniyet içinde bu uluslararası müfredattan geçmek gerekiyor. Öğrencilerimizi geniş bir kampüs ortamında her türlü ders içi ve ders dışı çalışmalarında eğitecek bir altyapı sağlıyoruz. Okul kampüsümüzde sadece derslikler değil birçok sosyal aktivitenin yapılacağı spor salonları, kütüphaneler ile öğretmen lojmanları bulunmakta. Okullarımız yatılı değil ancak çocuklarımız hafta sonu dahil çeşitli programlarda eğitim görüyorlar. Öğrencilerimizin 70’i tam burslu olmak zorunda. Kar amacı güden bir okul değiliz. Liseyi bitiren öğrencilerimizin Bilkent Üniversitesinde eğitimlerine devam etmelerini istiyor ve bunun için teşviklerde bulunuyoruz. Bize bu konuda büyük destek veren Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Sürecin fikir aşamasından itibaren Selahattin Başkan bize yer konusundan bürokrasiye kadar çok yardımcı oldu. Bu planlamanın ve eğitimdeki bu markanın Malatya’ya gelmesinde çok ciddi payı var. Kendisine bu emeklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Resim

Eğitim noktasında önemli bir kurumun Malatya’ya gelerek yatırım yapmasının çok önemli olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan,

“Bilkent Üniversitemizin Malatya’mızda Okul öncesi, ilk, orta ve Lise düzeyinde okullar açması çok önemli. Bilkent Üniversitesinin eğitim kalitesinden Malatyalı çocuklarımızın da faydalanacak olması çocuklarımızın geleceğe en güzel şekilde hazırlanması noktasında önemli bir kurumun buraya gelmesi Belediye Başkanı olarak bizleri de onurlandırıyor. Battalgazi Belediye Başkanlığı döneminde başlatmış olduğumuz bu çalışma Bilkent Üniversitesinin Ankara ve Erzurum’daki okullarına yapmış olduğumuz ziyaretler sonrası bu okulumuzun Malatya’mıza gelip eğitim öğretim faaliyetlerine katılması için Bilkent Üniversitesi Mütevelli heyeti ile 4-5 yıldır bu süreci devam ettiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde Sayın Valimiz ile birlikte üniversitemizin kuracağı İlk, orta ve Lise alanının tespiti ve tahsisi noktasındaki süreç tamamlandı. Bundan sonraki süreçte proje çalışmalarına başlanacak. Malatya’nın tarihine, kültürüne ve dokusuna uygun bir proje çalışmasının hemen akabinde önümüzdeki yılın ikinci yarısına kalmadan temelleri atılacağına inanıyorum.

Resim

Kaliteli ve nitelikli bir eğitim kurumunu Malatya’mıza kazandırmayı amaçladık. Bu yatırımların Malatya’mıza, Malatyalı çocuklarımıza ve Malatya’mızın ikbaline ve istikbaline hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. Önemli bir eğitim kurumunun Malatya’da yatırım yapmasının çok önemli olduğunu belirten AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise yaptığı konuşmada, “Önemli bir eğitim kurumunun Malatya’da yatırım yapması Malatya’yı öncelemesi Malatyalı hemşerilerimiz içinde önemli. Buradaki zeki gençlerimizin yetişmesi bu bölgenin eğitimde farklı bir model ile gündeme gelerek örnek iller arasında olması bizleri sevindiren hususlardan olacak. İnşallah kısa zamanda temelini de atıp eğitim faaliyetlerine de başlarlar. Bölgenin potansiyelini değerlendirerek gelecek için önemli bir kilometre taşı olur diye düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

GELİNCİK TEPESİ’NDE ALT YAPI VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Resim

OKYAY, ‘GELİNCİK TEPESİ’NDE YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR BAHAR DÖNEMİNDE TAMAMLANACAK’

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin, 24 Ocak’ta yaşanan Elazığ Sivrice depreminin ardından, Malatya’da TOKİ Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Orduzu bölgesi Gelincik Tepe mevkiinde yapılan 1.500 konutun bağlantı yolları ile ilgili çalışmaları devam ediyor.

Resim

Orduzu Bölgesinin, 1/1000 ve 1/5000’lik imar planlarının tamamlanması sonrasında Orduzu Gelincik Tepesi’nde yapımı devam eden konutların Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre entegrasyon sağlaması için ilgili bağlantı yol akslarının kamulaştırılması süreci devam ediyor. Vatandaşlara ait olan ve yol aksında kalan arazilerin üzerindeki enkaz ve ağaç bedelleri tespit edilerek ödenmeye başlandı. Gelincik Tepesi’nde devam eden çalışmalarla ilgili değerlendirme toplantısı yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmalar hakkında ilgililerden bilgiler aldı. Değerlendirme toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, ilgili firma yetkilileri ile birlikte şube müdürleri de katıldı.

Gelincik Tepesi’nde yapılan çalışmalarla ilgili gerçekleştirilen toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, yapılan çalışmaların bahar dönemine kadar tamamlanacağını belirtti. Okyay, ‘24 Ocak Elazığ Sivrice depreminden sonra TOKİ Başkanlığımız ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından Gelincik Tepesi’ne yapılan 1.500 konutun şehirle ve alt merkezle entegresini sağlamak açısından belediyemiz tarafından bağlantı yollarının kamulaştırılma çalışmaları devam ediyor. Bu bölgede yaptığımız kamulaştırma çalışmalarından sonra müellif firmada yol çalışmalarına başladı. Şuan ihata duvarları ve istinat duvarları çalışmalarına başlanıldı. En kısa zamanda inşallah bahar dönemine kadar yollarımızın imalatları tamamlanmış olacak. Bu bölgede yaşam başladığı zaman ulaşım problemleri de Büyükşehir Belediyemiz tarafından, ilgili müellif firma tarafından ve TOKİ Başkanlığı tarafından çözülmüş olacak. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak adına, işlerini kolaylaştırmak adına elimizden gelen çabayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda gösteriyoruz. Bizlerde vatandaşlarımızın mağdur olmamaları açısından gerek üzerindeki enkaz

Resim

bedelleri olsun, gerek yol kamulaştırma bedelleri olsun, gerek arsalarının, bahçelerinin yol aksında kalan kısımlarının bedellerini ödeme açısından gerekli çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Yapılan çalışmaların bölgeyi kullanacak vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum’ şeklinde konuştu.

Gelincik Tepesi’nde yürütülen çalışmalarla ilgili müellif firma yetkilisi Serhat Bahadır ise, ‘TOKİ Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle 120 gün gibi kısa bir süre içerisinde inşallah Gelincik Tepesi yollarını tamamlamayı düşünüyoruz. Bu anlamda çalışmalarımızda Sayın Başkanımıza ve Malatya Büyükşehir Belediyesine bizlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz’ dedi.

HEKİMHAN’A BAĞLI BASAK MAHALLESİ’NİN SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR KARATAŞ: MALATYA’NIN HER KÖŞESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya genelinde çalışmalarına devam ediyor. MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, Hekimhan İlçesi Basak Mahallesi’nde yaşanan su sıkıntısı ile ilgili çalışmalara başladıklarını belirterek, mevcut su gözelerinin ıslah edilerek suyun miktarının artırıldığını söyledi.

Resim

MASKİ, Hekimhan İlçesi’ne bağlı Basak Mahallesi’nde içme suyu hatlarının yenilenmesi ve su gözelerinin çoğaltılması için çalışmalar başlattı. Konuyla ilgili olarak bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş alt yapı ile ilgili çalışmaların Malatya genelinde yoğunlaştırıldığını belirterek, “Hekimhan İlçesi Basak Mahallesi’nde su gözeleri ıslah edilerek suyun miktarı artırıldı” dedi. Karataş, “Mahallemizde yaz ayları ile birlikte artan nüfusa bağlı su ihtiyacı vardı. Ekiplerimiz bölgede çalışmalara başladı. Mevcut gözeler temizlendi. Şebekeye yeni bulunan gözeler eklendi. Su gözelerine yeni hatlar ekleyerek çalışmalarımız kısa bir süre içinde tamamlayacağız. MASKİ, Malatya’nın her köşesinde yoğun bir çalışma içerisinde. Şehir merkezindeki efor kadar kırsalda da aynı çabayı gösteriyoruz. Selahattin Başkanımızın belirlemiş olduğu bir hedef var. Ne merkezde ne kırsalda su ve yol sorunumuz kalmayacak diyor. Dolayısıyla mahallelerimizin sorunlarına göre çalışmalarımızı çözüm odaklı sürdürmeye devam edeceğiz ” dedi.

Resim

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarını değerlendiren Basak Mahalle Muhtarı Halil Özmen Tatlı ise, içme suyunun yetersizliğinden kaynaklı sıkıntıları aktararak, MASKİ Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduklarını ifade etti. Muhtar Tatlı, “Kaptaj ve içme suyu gözelerindeki problemler için çalışmalar başladı. Mahallemiz 330 haneden oluşmaktadır. Yazın gelen gurbetçiler ile birlikte nüfusumuz 2.500-3.000’i buluyor. Dolayısıyla da içme suyumuz yetersiz geliyor. Bu çalışma ile içme suyunu çoğaltarak yeterli hale getirmeye çalışıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş’a ve emeği geçen herkese mahallelim adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Resim

ASFALTI TAMAMLANAN İLÇE YOLLARININ SON RÖTUŞLARI YAPILIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından bu yıl yoğun bir şekilde gerçekleştirilen asfaltlama çalışmalarının ardından bu kez Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler yatay ve düşey işaretleme çalışmalarını gerçekleştiriyor. Özellikle kırsal kesimlerde sürüş güvenliği ve trafik önlemleri için hayati öneme sahip işaretleme çalışmalarında sona gelindi.

Arapgir ilçesinde Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından çalışmaların tamamlandığı yol akslarında Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yenilenen yolların yol çizgileri yapıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt çalışmalarının yoğun bir şekilde gerçekleştirildiği ilçelerde Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı ise düşey ve yatay çizgi çalışmalarıyla yollara son şeklini veriyor.

Arapgir ilçesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürü Hasan Şişman, Malatya il sınırları içerisinde asfalt çalışmalarının tamamlandığı bütün bölgelerde düşey ve yatay işaretleme çalışmaları yapıldığını söyledi. Hasan Şişman, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın il sınırları içerisinde bulunan yolların rehabilite edilip asfaltlanması ile ilgili hedefleri belli. Kırsaldaki mahalle ve ilçe yollarımızda özellikle gece sürüş için yol çizgileri hayati öneme sahip. Sayın Başkanımızın bu hassasiyetleri doğrultusunda asfaltı yapılmış yolların yatay ve düşey trafik işaretlemeleri ile ilgili çalışmalarımızı Arapgir ilçemizde devam ettiriyoruz. Arapgir ilçemizde ekiplerimiz tarafından yatay ve düşey yol çizgi çalışması, yaya geçidi ve figür çalışmalarımız devam ediyor.” dedi. Çalışmaları büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirten AK Parti Arapgir İlçe Başkanı Ebubekir Taş ise, “İlçemizin yollarının yapılmasından sonra yol çizgi çalışmaları başlatıldı. Bu çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan ve ekibine canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan, ve, Tüfenkci, ile, halkı, dinledi;, El, birliğiyle, atlatacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı