Malatya’nın Darende ilçesinde hareketli günler yaşanıyor...
Haber
30 Nisan 2018 - Pazartesi 21:01
 
Malatya’nın Darende ilçesinde hareketli günler yaşanıyor...
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Darende ilçesi hareketli günler yaşıyor. Hafta sonu Bakanları ağırlayan Darende bugün de Vali Ali Kaban’ı ağırladı.
Yaşam Haberi
Malatya’nın Darende ilçesinde hareketli günler yaşanıyor...

Malatya’nın Darende ilçesinde hareketli günler yaşanıyor
Bugün Darende’ye giden Malatya Valisi Ali Kaban, çeşitli ziyaretlerde bulunup daha sonra Somuncu Baba Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) Konferans Salonu´ toplantı düzenledi. Toplantıda, içme suyu, yol yapım çalışmaları, elektrik hatları, güvenlik ve asayiş konularıyla ilçedeki altyapı çalışmaları görüşüldü.
Malatya Valisi Ali Kaban, toplantıda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:


"Muhtarlarımızı dinliyoruz çünkü onlar devletle ile millet arasında köprü görevi görüyorlar. Vatandaştan aldıklarını devlete, devletten aldığı talimatları da vatandaşa aktaran konumundalar. İmkânlar dâhilinde ilçemizin her türlü problemi çözülecektir. Sıkıntılarınızı ileteceğiniz ilgili müdür arkadaşlarımız ile buradayız. Problemler hangi birim yöneticimizi ilgilendiriyorsa arkadaşlarımız anında cevap verecek ya da notunu alarak çözüm için gerekli işlemleri yapacak." 

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, Süleyman Eser dahil
Toplantıya katılan 60 mahalle muhtarı, talep ve önerilerini anlattı.
Malatya Valisi Kaban Sadrazam Mehmet Paşa İlçe Halk Kütüphanesi´nde okul aile birliği başkanlarıyla toplantı düzenlendi. Vali Kaban, okul aile birliği başkanların istek ve önerilerini dinledi.
Vali Kaban, Somuncu Baba Külliyesi´ni ziyaret edip Kuluncak ilçesine geçti.


Toplantıya, İlçe Kaymakamı Enver Zengince, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı İrfan Kaya, Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) Malatya İl Müdürü Mustafa Türker, İlçe Garnizon Komutanı Murat Köse, İlçe Jandarma Komutan Vekili Özkan Topal, daire amirleri ve muhtarlar katıldı.
Darende belediye başkanı Dr. Süleyman Eser,”Valimiz Ali Kaban’ı ilçemizden ağırlamaktan mutluluk duyduk”dedi.


Darende hafta sonu ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ı, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’,  ağırladı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Süleyman Eser dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, Ayhan Sezgin dahil

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Süleyman Eser dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, takım elbise

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Darende, ilçesinde, hareketli, günler, yaşanıyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı