Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 01:40
 
Malatya’nın incisi otuz yapraklı gül şehri Darende Eser’le bölge merkezi oldu
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Güzel haber... Malatya’nın incisi otuz yapraklı gül şehri Darende Belediye Başkanı Doktor Süleyman Eser’le bölge merkezi oldu.
Yaşam Haberi
Malatya’nın incisi otuz yapraklı gül şehri Darende Eser’le bölge merkezi oldu

Malatya’nın incisi otuz yapraklı gül şehri Darende;

Başkan Dr. Süleyman Eser’le bölge merkezi oldu...
Tarihî İpek Yolu üzerinde kurulmuş kadim ilim kültür ve medeniyet şehri Darende. Malatya'nın incisi eşsiz doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini hayran bırakıyor. Dünya cenneti görünümündeki Tohma Vadisi içinde yer alan Darende belediye başkanı Doktor Süleyman Eser’in hizmetleriyle donatılmasıyla yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Süleyman Eser ve Aslan Tektaş dahil, ayakta duran insanlar
Darende maneviyet erenlerinin soluklandığı Somuncu Baba ile ayrı bir önem arz ederken otuz yapraklı gül şehri misafirlerini de ağırladı.
Valiler Kararnamesi ile Gaziantep Valiliğine atanan Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz Darende’yi ziyaret etti.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Süleyman Eser dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Vali Gül, Gürün Kaymakamlığı yaptığı dönemden itibaren kurmuş olduğu dostluğun bir nişanesi olarak burada olduğunu ifade edip"Allah´a ısmarladık" demeye geldiğini dile getirdi.
Darende Belediye Başkanı Doktor Süleyman Eser, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş misafirleri İsmet Yılmaz ve Davut Gül’ü Darende’de ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade ettiler.


Darende ilçesi Belediye başkanı Dr. Süleyman Eser’le bölge kenti oldu. Malatya’dan çok turist çeken Darende’nin belediye başkanı Dr. Süleyman Eser”Yeni projelerimizle 30 yapraklı gül şehri dünyada turistleri çekecek”dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, incisi, otuz, yapraklı, gül, şehri, Darende, Eser’le, bölge, merkezi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı