Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 16:03
 
Malatya’nın nüfusu 2 arttı; Bakan Kasapoğlu ve Sancak fahri Malatyalı
Ali Aladağ...Malatya Olay...: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın nüfusu 2 arttı…Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile Ethem Sancak Malatya’nın Fahri hemşehrisi.
Gündem Haberi
Malatya’nın nüfusu 2 arttı;  Bakan Kasapoğlu ve Sancak fahri Malatyalı

Malatya’nın nüfusu 2 arttı;  

Bakan Kasapoğlu ve Sancak fahri Malatyalı

Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan, bugün yapılan meclis’te Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile Ethem Sancak’a Fahri hemşehrilik verilmesini oylamaya sundu.
Meclis oy birliği ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile Ethem Sancak artık Malatya’nın fahri hemşehrisi oldu. Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan”Yeni hemşehrilerimize beraatları yakın zamanda verilecek. Hayırlı olsun.”dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Samssun Emniyet Müdürü Ömer Urhal ve Sanatcı Cüneyt Arkın'a da fahri hemşehrilik verilmişt.

KİMLER FAHRİ HEMŞEHRİMİZ...?

başkan erdoğan gürkan ile ilgili görsel sonucu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

başkan gürkan ve ömer urhal ile ilgili görsel sonucu

Samsun Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal

Resim

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu

cüneyt arkın battalgazi ile ilgili görsel sonucu

Sanatçı Cüneyt Arkın

ethem sancak ile ilgili görsel sonucu

Ethem Sancak

MALATYA’DA 2020 YILININ İLK MECLİSİ TOPLANDI

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 2020 yılının Ocak ayı toplantısı 8 Ocak Çarşamba günü Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında gerçekleştirildi.

Saat 14.00’de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra toplantı başladı.

Toplantı Gündem ilanından sonra gündeme intikal eden diğer konuların gündeme alınması ve mazeret dilekçelerinin okunmasının ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Resim

Gündem maddeleri arasında bulunan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edildi.

2020 yılında meclis toplantı günleri her ayın ikinci haftası Çarşamba günü yapılmasına, meclis üyelerine ödenecek huzur hakkının ise, Büyükşehir Belediye Başkanına ödenmekte olan aylık brüt ödeneğin günlük tutarının üçte birinin ödenmesi kabul edilerek karara bağlandı.

Gündem maddeleri arasında yer alan, Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonuna; Mahmut Özbaysar, İbrahim Aydoğan, Mustafa Umut Yalçın, Selim Gültekin ile Emin Kılıçaslan seçildi.

Resim

Gündem maddeleri arasında yer alan, Yeşilyurt İlçesi Yaka Mahallesi 178 ada 2 nolu parselde yapımına başlanan “Malatya Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk ve Borsası” bina çatısına GES kurulumu için, kurum ve kuruluşlarla yapılacak işbirliği, protokol, v.b işlemler için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifi görüşülerek, kabul edildi.

2001 yılında ‘Yılın İşletmecisi’, 2005 yılında ‘Yılın Girişimcisi’ seçilen ve 2007 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ‘Milli Egemenlik Üstün Hizmet Onur Ödülü’ne’ layık görülen, Türkiye’nin sanayisinin yerlileştirilmesi ve yerli otomobil hususunda önemli çalışmaları olan, Malatya’mıza özel sevgilerini taçlandırmak amacıyla sanayici ve iş adamı Ethem Sancak’a Fahri Hemşerilik beratı verilmesi kabul edildi.

Resim

Ayrıca, ilimiz genelinde spor alanında yapılan yatırımlar önemli katkılar sağlan, sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize ve ilimize kazandırılmasına katkıda bulunan, gençlik eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ve sportif istihdamın artırılması konularında önemli çalışmalara imza atan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na fahri hemşerilik beratı verilmesi kabul edildi.

S, T, M, J, H ve İnönü Üniversite hattındaki ticari plakalı araçlarla ilgili 2018/742 sayılı meclis kararında değişiklik yapılması hakkındaki Ulaşım Daire Başkanlığının teklifi de görüşülerek kabul edildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, nüfusu, 2, arttı;, , Bakan, Kasapoğlu, ve, Sancak, fahri, Malatyalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı