Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 18:35
 
Malatya’nın öz malı Akçadağ kömbesine coğrafi işaret belgesi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Valisi Ali Kaban Akçadağ kömbesine coğrafi işaret belgesi almak amacıyla Valilikçe çalışma yaptıklarını bugün Gazeteciler Cemiyetinde Kamuoyu ile paylaştı.
Kültür Haberi
Malatya’nın öz malı Akçadağ kömbesine coğrafi işaret belgesi

Malatya’nın öz malı Akçadağ kömbesine coğrafi işaret belgesi 

Malatya Valisi Ali Kaban, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Kültür ve Turizm Müdürü İskender Leventoğlu, Akçadağ Kaymakamı Serdar Demirhan ile birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. 


Akçadağ ilçesine bağlı Kol Köyü Muhtarı Veysel Özkan ve Sakalıuzun köyü Muhtarı İhsan Turan tarafından hazırlanan Akçadağ kömbesiyle- içli köftesiyle karşılanan Vali Ali Kaban’a Gazeteciler Cemiyeti hakkında bilgi veren Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman “30 yaşına giren Cemiyetimizde Sayın Valimizi ağırlamak bizleri mutlu etmiştir. Muhtarlarımız tarafından hazırlanan kömbe ve içli köfteyi de tanıtmak istiyoruz” dedi. 


“KÖMBEYE COĞRAFİ İŞARET BELGESİ ALACAĞIZ”
Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman’a geçmiş olsun dileğinde bulunmak ve Cemiyeti ziyaret etmek için geldiklerini ifade eden Vali Ali Kaban “Cemiyetimizde yerel tatlarla karşılanmak çok anlamlı. 
Malatya Valiliği olarak bu gün yaptığımız bir toplantıda Akçadağ kömbesine coğrafi işaret belgesi almak ve marka tescili için çalışma yapıyoruz. 


Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz bu konuda çalışıyor. Bu vesile ile Akçadağ kömbesine coğrafi işaret belgesi alarak destek olmak istiyoruz” diye konuştu. 
Akçadağ Kol Köyü Muhtarı Veysel Özkan, Akçadağ kömbesinin korunması için yapılan çalışmalara teşekkür ederek “Akçadağ olarak kömbe geleneğimizi bu günlere kadar taşıdık. Bu kömbe yıllardır dostlukların kurulması, kırgınlıkların giderilmesi nedeniyle verilen anlamlı bir yemektir. Bunun tanıtımı için destek veren Sayın Valimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.


Daha sonra kömbeyi kesen Vali Ali Kaban, hayırlı olması dileklerini iletirken, katılımcılara kömbe ve içli köfte ikram edildi.
Vali Ali Kaban’ın Cemiyeti ziyaretinde, kalabalık bir gazeteci topluluğunun yanı sıra Malatya Girişim Grubu Başkan Vekili Mehmet Kavuk, MalatyaPark AVM Müdürü Yılmaz Arslan,  2.Organize Sanayi Bölgesi'nde, Makromen işmerkezi Özdallar Ayakkabı Fabrikası sahibi Yusuf Özdal, Basın İlan Kurumu Müdürü Nihat Abacı, Valilik Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim H. Kılıç, Malatya Büyükşehir belediyesi Basın yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Kadir Çelik, Malatya Battalgazi Sosyal Yardımlaşma Müdür Yardımcısı Murat Maskar  gibi isimlerde yer aldı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, öz, malı, Akçadağ, kömbesine, coğrafi, işaret, belgesi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı