Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 17:21
 
Malatya’nın prestij eseri 18 kata izinli gökdelenin 3 katı yıkıldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da yıllarca atıl vaziyette kalan, çeşitli defalarca el değişen Küçük ailesinin almasıyla kente presti eser olarak yükselen gökdelenin 3 katı yakıldı.
Gündem Haberi
Malatya’nın prestij eseri 18 kata izinli gökdelenin 3 katı yıkıldı

Malatya’nın prestij eseri;

18 kata izinli gökdelenin 3 katı yıkıldı
Malatya’nın Atatürk Caddesi ile Akpınar Meydanı girişinin köşesinde bulunan Eski Özel İdare İş Merkezinin yerini Doğanşehir belediye başkanı Vahap Küçük’ün çocukları LC Waikiki ve Taha Holdingiin sahipleri 3 yıl önce satın alıp  yerine 18 kata izinli gökdelen yapmaya başladılar.
Malatya Büyükşehir Meclisinde eski Şirket Han’ın yerine Küçük ailesine 54 metre yükseklikte 18 kata bina inşa izni verildi.


Özel İdare İş Merkezi, Büyükşehir Belediyesi’nin oluşması ile bu kapsamda İl Özel İdaresi’nin kapatılmasıyla, Büyükşehir belediyesine intikal etmişti. Büyükşehir Belediyesi, söz konusu iş merkezini 8 Temmuz 2014 yılında ihaleye çıkarmış, tek katılımcı olan, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’ün çocuklarına ait LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. 15 milyon TL’ye burayı satın almıştı. 
Küçük ailesi Malatya’nın merkezine vizyon prestij eser kazandırmak için çalışmalara başladı. Ancak bir süre 3 katın yıkımına şirkete bir tebligat yapıldı ve 18 katın 3 katının yıkılması istendi.


KÜÇÜK AİLESİ MAHKEMEYE GİTMEDE 3 KATI YIKTI…
18 Kata ruhsatları olan Küçük ailesi, konuyu Mahkemeye dahi taşımada 3. Katın yıkımını gerçekleştirdi. 
MALATYA’YA 18 KATLI PRESTİJ ESER ÇOK MU GÖRÜLDÜ;

KİM VEYA KİMLER BUNDAN RAHATSIZ OLDU…
Yıllarca atıl olan bir yeri alan Küçük ailesi Malatya’ya vizyon prestij bir eser kazandırması kim veya kimleri rahatsız etti ki devasa esere tırpan vurulması sağlandı.
Binanın 3 katının yıkımını Küçük ailesi yaptı.
Vizyon prestij eser şu an 15 kat olarak tamamlandı.

Bir çok ilde 50 ve üzeri katlı binalar varken Malatya'ya kazandırılan vizyon prestij 18 kat kayısı diyarına çok mu görüldü ? 

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, prestij, eseri, 18, kata, izinli, gökdelenin, 3, katı, yıkıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı