Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 18:03
 
Malatya’nın şehit belediye başkanı Hamido, gelini ve torunları anıldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya belediye başkanlarından Şehit Hamid Fendoğlu anıldı. Şehit belediye başkanı Hamit fendoğlu için mezarı başında anma programı tertiplendi.
Yaşam Haberi
Malatya’nın şehit belediye başkanı Hamido, gelini ve torunları anıldı

Malatya’nın şehit belediye başkanı;

hamido anıldı ile ilgili görsel sonucu

Hamido, gelini ve torunları anıldı...
Şehit belediye başkanı Hamit Fendoğlu için mezarı başında anma programı düzenlenirken ikindi namazına müteakip de yeni camide mevlid okutuldu.


17 Nisan 1978 yılında Malatya’da evinde bombalı paketin patlaması ile gelini ve 2 torunu ile şehit olan Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nun  ölüm yıl dönümünde mesajlar da yayınlandı.
Şehit Hamido’nun mezarı başında düzenlenen anma programında yeğeni olan MHP Milletvekili Mehmet Fenoğlu, gazetecilere şu açıklamada bulundu:


“Şehadetinin 41. Sene-i devriyesinde Amcam Şehit Hamit Fendoğlu Yengem Hanife Fendoğlu, yeğenlerim Kürşat ve Bozkurt’u kabri başında dualarla yâd ettik. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”
Şehit belediye başkanı Hamido’yu anma etkinliğine yoğun bir kalabalık topluluk katıldı.

Milletvekili Fendoğlu, şehit belediye başkanı Hamido'nun eşi yengesi Mukaddes Fendoğlu'nu da evinde ziyaret edip elini öpüp hayır duasını aldı.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, amcası Hamit Fendoğlu'nun, Bulgurlu Mahallesi'ndeki kabrini ziyaret etti. Milletvekili Fendoğlu burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"O gün o şartlarda ortadan kaldırılmak istenen sadece amcam Hamit Fendoğlu değil, yüklenmiş olduğu tarihi misyon ve fikridir. Bizlerde onun bırakmış olduğu bu emaneti gücümüzün yettiği kadar ileriye taşıyacağız ve ona layık evlat olmaya çalışacağız. Bir 'Hamido' gitti binlerce 'Hamido' bu ülke için canlarını vermeye seve seve hazırdır."

Ayrıca, İnönü Üniversitesi'nde düzenlenen 'Hamit Fendoğlu Konferansına' değinen Milletvekili Fendoğlu amcasının tarihi misyonunu ve fikrini gelecek nesillere aktarılacak olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Milletvekili Mehmet Fendoğlu  amcası'nın mezar ziyaretinden sonra Şehit Hamit Fendoglu'nun eşi Mukaddes Fendoğlunu'da  ziyaret etti.

Daha sonra halk arasında bilinen Yeni Camii'nde (Hacı Yusuf Camii) Hamit Fendoğlu için okutulan mevlidi şerife  MHP MYK üyesi Ömer Ekici, Ülkü Ocakları il Başkanı,Battalgazi ilçe başkanı MHP il yönetimi ve belediye meclisi üyeleri, Kadın kolları başkanı ve Malatyalı vatandaşlar katıldı. İl müftüsü Ümit Çimen'nin okuduğu dualar ve söylenen ilahiler ile mevlit programı bir saat sürdü.

Kılınan ikindi namazının ardından mevlit programı sona erdi. Büyük bir kalabalığın katılımıyla  gerçekleşen mevlidi şerif programında Hamit Fendoğlu, adının kent için büyük bir isim olduğu da tekrardan gözlemlendi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, şehit, belediye, başkanı, Hamido,, gelini, ve, torunları, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı