Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 03:35
 
Malatya'nın şehit belediye başkanı Hamit Fendoğlu anılıyor
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatya Belediye Başkanı iken bombalı suikast sonucu, gelini ve 2 torunuyla birlikte öldürülen “Hamido” Hamid Fendoğlu şehadetinin 41. Yıldönümünde anılıyor.
Yaşam Haberi
Malatya'nın şehit belediye başkanı Hamit Fendoğlu anılıyor

MALATYA'NIN HAMİDOSU ANIYOR

Malatya’da 17 Nisan 1978 tarihinde eski milletvekili ve dönemin bağımsız belediye başkanı Hamid Fendoğlu, kendi adına gönderilen paketi evinde açarken bombanın patlaması üzerine; gelini ve 2 torunu ile birlikte şehit olmuştu.

Hamido'nu yeğeni MHP Milletvekili Mehmet Fendoğlu "Malatya Eski Milletvekili ve Belediye Başkanı amcam Şehit HAMİD FENDOĞLU’nun Şehadetinin 41. Sene-i devriyesinde okutacağımız Mevlid-i Şerif’e Tüm Halkımız Davetlidir. Tarih: 17 Nisan 2019 Çarşamba Yer: Yeni Camii Saat: 15:00."

Hamid Fendoğlu için ailesi kabrinin bulunduğu Bulgurlu köyünde ve  ardından Yeni Cami’de saat 15.00’da Mevlid-i Şerif okutarak anma yapacak.

 

MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYE BAŞKANI

27 Mayıs 1960 darbesinden sonra DP yöneticileri ile birlikte Yassıada’da idamla yargılanan Hamid Fendoğlu, 1965 milletvekili genel seçimlerinde AP’nin listesinden Malatya Milletvekili seçilerek, 1969’a kadar milletvekili olarak TBMM’de görev yaptı. Süleyman Demirel’e çok yakın bir isim olarak biliniyordu. Fendoğlu, 11 Aralık 1977’de yapılan belediye başkanlığı seçimlerinde bağımsız aday olarak Malatya Belediye Başkanı seçildi. Fendoğlu, 17 Nisan 1978 tarihinde bombalı suikast sonucunda gelini ve 2 torunu ile birlikte hayatını kaybetti.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ KIZILCIHAMAM'DA ŞEHİD HAMİDO'YU ANDI...

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Kızzılcıhamam'da Hamido'yu anıp ailesi adına yeğeni Milletvekili Mehmet Fendoğlu'na başsağlıklarını iletti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'nın, şehit, belediye, başkanı, Hamit, Fendoğlu, anılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı