Yeşilyurt Belediyesi
Battalgazi
Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 16:05
 
Malatya’nın Türkiye’de değil, Dünya da örnek projesi; futbol köyü
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…: Sıcak haber…: Btc Türk Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Futbol Köyü projesi ile ilgili kamuoyunun da desteğini beklediklerini söyledi.
Spor Haberi
Malatya’nın Türkiye’de değil, Dünya da örnek projesi; futbol köyü

Malatya’nın Türkiye’de değil;

Görüntünün olası içeriği: yazı

Dünya da örnek projesi; futbol köyü...
Dünya'da örnek futbol projesi Malatya'ya kazandırılıyor.

Btc Türk Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek, gazetecilerle sabah buluşmasında başta Futbol Köyü projesi olmak üzere son gelişmeler ile ilgili açıklamalar yaptı. Futbol Köyü projesinin aslında çok zor gibi gözüktüğünü ifade eden Başkan Adil Gevrek, bunun en önemli ayaklarından birisinin de finansman olduğunu söyledi.

Başkan Adil Gevrek, şunları söyledi:“Bizim sizlerden istediğimiz; bu işe inanmanız ve destek vermeniz. Çünkü bu hem ilimiz hem de bölgemiz için çok önemli bir proje. 6 yıl içerisinde görevde bulunduğumuz süre zarfında 2 şampiyonluk yaşadık, Süper Lig'e çıktı, UEFA'ya kadar gittik. Bunlar bizim için önemli şeyler ama böylesine kalıcı bir eseri bırakmak istiyoruz. Bu bölgeyi kapsayan bir proje. Uzun vadede çok verim alacağımıza inanıyoruz”

Btc Türk Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek“Bu proje sadece Malatya'nın değil, Türkiye'nin en büyük projesi olacak. UEFA'dan da destek alabileceğimiz bir proje hazırladık” dedi ve projeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da sunduklarını ve bu konuda  destek aldıklarını da ifade etti. TFF Başkanı Nihat Özdemir'in de projeyi hayli beyendiğini destek verdiğni aktaran Başkan Adil Gevrek, slayt eşliğinde Futbol köyü hakkında detaylı bilgi aktardı.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Ali Aladağ ve Erol Ağca dahil, oturan insanlar ve iç mekan
MİLLİ MAÇ MALATYA'YA İSTENDİ...
TFF Başkanı Nihat Özdemir'den bir milli maçın Malatya'da oynanması sözünü de aldıklarını da söyleyen Başkan Adil Gevrek, “Bizim bu sınavı iyi vermemiz lazım. Malatya futbolu seven bir şehir. Bu maçın burada oynanması ekonomik anlamda da katkı sağlayacaktır. Statla ilgili ufak tefek sıkıntılarımız var. En kısa zamanda bunu da çözeceğiz” açıklamasını yaptı.
Btc Türk Yeni Malatyaspor 2. Başkanı Selim Pilten, tesis hakkında yapılan çalışmaları aktardı. Yöneticilerin hazır bulunduğu toplantıda gazeteciler de çeşitli sorular sordu.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar
BAŞKAN GÜRKAN’DAN TAM DESTEK…
Malatya Büyükşehir belediye başkan Vekili Selim Pilten” Başkanımız Selahattin Gürkan futbol köyüne tam destek oluyor.”dedi.
TRANSFER VAR MI?

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve masa
Bir soru üzerine Başkan Adil Gevrek”Önümüzde 4 maçımız var. Transferle ilgili 4 maç sonrası karar verilecek?”dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Türkiye’de, değil,, Dünya, da, örnek, projesi;, futbol, köyü,
Yorumlar
Haber Yazılımı