Malatya’nın yeni Büyükşehir belediye başkanı Hacı Uğur Polat
Haber
01 Mayıs 2018 - Salı 16:18
 
Malatya’nın yeni Büyükşehir belediye başkanı Hacı Uğur Polat
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’nın yeni Büyükşehir belediye başkanı belli...Oldu… Hayırlı olsun… Ahmet Çakır'ın istifası sonrasında Malatya Büyükşehir belediye başkanlığı koltuğuna oturacak isim Yeşilyurt belediye başkanı Hacı Uğur Polat...
Gündem Haberi
Malatya’nın yeni Büyükşehir belediye başkanı Hacı Uğur Polat

Malatya’nın yeni Büyükşehir belediye başkanı Hacı Uğur Polat
Siyasette bir bilen...Ali Aladağ...Bunu ilk yazdı...

Hayırlı olsun...

Malatya Büyükşehir belediye başkanı Hacı Uğur Polat…(Yeşilyurt belediye başkanı)
Ahmet Çakır’ın istifa ettiği gün yazmıştım…


Yeni Belediye başkanı belli hayırlı olsun diye…
Siyasette bir bilen olmak…
Başkent Ankara’da bu karar bugün değil…Çokta verilmişti…
Hayırlı olsun…
Malatya’ya…
Yeni Büyükşehir belediye başkanı Hacı Uğur Polat…
Prosedür işleyecek…,
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 4 Mayıs Cuma günü oylama yapılacak…
Saat 14.30’da…
Meclis salonunda…

hacı uğur polat ile ilgili görsel sonucu

HACI UĞUR POLAT

KİMDİR?

1970 yılında Besni' de doğdum. İlk öğrenimimi Şeker ilkokulunda,orta öğrenimimi Malatya İmam Hatip lisesinde tamamladım. Suriye'de Arapça eğitimi gördükten sonra Mısır El-Ezher Üniversitesi Arap Dili ve İslami İlimler Fakültesinde önlisans yaptım. Daha sonra, İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdim. 2012 yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalında Yönetim ve Organizasyon üzerine yüksek lisans yaptım.

İş hayatına 1994 yılında kuyumculuk mesleğiyle başladım, gıda sektöründe kuruyemiş imalatı ve kayısı işlemenin yanında, çeşitli ulusal markaların da bölge distribütörlüğünü yürüttüm. 2001 yılında aktif olarak inşaat sektörüne girdim.

2004 yılında bir grup iş adamı ve eğitimci arkadaşım ile birlikte eğitim sektörüne adım attım. 2004' te açılan Özel Malatya Bilim İlköğretim Okulu ve 2008'de açılan Özel Malatya Koleji Anadolu Lisesini bünyesinde barındıran  BİL-KO A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüttüm.

hacı uğur polat ile ilgili görsel sonucu

2009-2011 yılları arasında Malatya'nın en büyük şirketi Esenlik'te Genel Müdürlük görevinde bulundum. Görev yaptığı dönemde market sayısını iki katına çıkartarak , Kahramanmaraş ve Adıyaman'da da marketler açıp şirketi yerel olmaktan çıkardım ve bölgede ağırlığı olan ulusal bir marka haline getirdim. Göreve başladığımda 120 milyon TL cirosu olan şirketi 194 milyon TL ile devrettim. Genel Müdürlüğüm döneminde Malatya mücavir alanında bulunan üst yapının tamamının üretimi ve uygulaması bir ilk olarak Esenlik'in organizasyonunda yapıldı.   " Yeşilevler İlk Etap Toplu Konut Projesi" tamamlandı. Sonraki etap toplu konut proje çalışmaları ve arsa tahsisi için gereken çalışmalar başlatıldı.

Ak Parti Malatya İl Teşkilatı kurucularından olup iki yıl Başkan Yardımcılığı yaptım. 2000 yılından beri MÜSİAD üyesiyim. MÜSİAD da beş yıl süreyle yönetim kurulu üyeliği ve iki yıl süre ile de Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. MAZLUMDER, Boğaziçi VAkfı, ANESİAD ( Anadolu Esnaf Sanayici İş Adamları Derneği) kurucu üyesiyim. Ayrıca İlim Yayma Cemiyeti Malatya Şubesinin kurucularından olup, bir süre Başkan yardımcılığı görevi yaptım.

İleri seviyede Arapça ve İngilizce bilmekteyim. Evliyim ve dört çocuk babasıyım.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, yeni, Büyükşehir, belediye, başkanı, Hacı, Uğur, Polat,
Yorumlar
Haber Yazılımı