Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 15:17
 
Malatya’nın yeni Valisi Aydın Baruş yarın göreve başlıyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Sıcak haber... Malatya Valiliğine atanan Aydın Baruş 2015 tarihinden bu yana görev yaptığı Bolu’ya veda etti. Bolu'ya veda eden Vali Baruş Malatya'da da yarın görevine başlayacak.
Gündem Haberi
Malatya’nın yeni Valisi Aydın Baruş yarın göreve başlıyor

Malatya’nın yeni Valisi Aydın Baruş yarın göreve başlıyor
Bolu’ya veda eden Vali Aydın Baruş Salı günü saat 10.00’da yarın saat 10.00’da Valilik binası önünde karşılanacak.
Malatya’nın yeni Valisi Baruş karşılama töreni ile birlikte göreve başlayacak.
Vali Aydın Baruş’unBolu’ya veda mesajı:
“27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Malatya Valisi olarak atanmam nedeniyle 5 Kasım 2018 Pazartesi günü Bolu Valiliği görevimden ayrılıyorum.
4 Mart 2015 tarihinden bugüne kadar Bolu Valisi olarak görev yaptığım süre içerisinde, ülkemizin cennet misali güzelliklere sahip eşsiz bir köşesi olan Bolu’nun, huzur ve güvenliğini muhafaza ederek kalkınması yolunda resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte el ve gönül birliği içerisinde çalışmaya özen gösterdim. Vatanına ve milli değerlerine yürekten bağlı Bolulu vatandaşlarımızın Valilik Makamının asıl sahibi ve kamu hizmetlerinin en iyisine layık olduğunu bilerek, daima onların içinden biri olmaya gayret ettim.
Bolu’nun, sahip olduğu doğal zenginlikler ve çalışkan insan kaynağı potansiyeli ile gelecekte çok daha güzel günlere ulaşacağına yürekten inanıyorum. Vali olarak görev yaptığım süre içerisinde, Bolu insanının Valilik Makamına ve şahsıma gösterdiği yakın ilgisi ve teveccühünü bundan sonraki hayatımda daima minnetle hatırlayacağımı özellikle belirtmek isterim.
Bolu’ya veda ederken, tüm güzelliklerin Bolu insanıyla birlikte olmasını ve gelecek günlerin İlimize hayırlar getirmesini diliyor, vatandaşlarımızın üzerimde olan haklarını helal etmelerini istirham ediyor, en derin hürmetlerimi sunuyorum.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, yeni, Valisi, Aydın, Baruş, yarın, göreve, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı