Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 15:42
 
Malatya Olay Gündeme taşıdı; Akçadağ Kaymakamı Serdar Demirhan emir verdi; Jandarma suçüstü yaptı
Ali Aladağ…:İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Sıcak gelişme... Malatya Olay'ın haberi yine ses getirdi... Malatya Akçadağ ilçesine bağlı Karapınar Mahallesinde bulunan ve Milli Eğitim tarafından kaderi ile baş başa bırakılan Öğretmen Lisesi haberini Malatya Olay olarak gündeme taşımıştık.
Gündem Haberi
Malatya Olay Gündeme taşıdı; Akçadağ Kaymakamı Serdar Demirhan emir verdi; Jandarma suçüstü yaptı

Akçadağ Kaymakamı Serdar Demirhan emir verdi; Jandarma suçüstü yaptı...
Malatya Olay’ın haberi üzerine duyarlılık gösteren Akçadağ ilçe Kaymakamı Serdar Demirhan’ın duyarlılığı sonucu bakın neler oldu.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar
Öğretmen Lisesi binasında açılan delikler ve bazı eşyaları yok olması üzerine konuyu Muhabirimiz İzzettin Çiçek haberleştirmişti.
Malatya Olay’da çıkan haber üzerine Akçadağ ilçesinin duyarlı Kaymakamı Serdar Demirhan, Jandarmaya emir verdi.
Akçadağ Jandarmasının sıkı takibi sonucu öğretmen lisesinin kaderi ile baş başa bırakılan binasında bugün hırsız yakalandı.
Öğretmen lisesinde Jandarma tarafından yakalanan Doğanşehir nüfusuna kayıtlı hırsı hakkında ise yasal işlem başlatıldı.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar

İŞTE O HABERİMİZ…

Malatya Akçadağ Öğretmen Lisesi viraneye mi dönüyor?

İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Bir zamanlar Malatya’nın en gözde eğitim kurumuydu… Bugün viraneye döndü… Ve…Koca delikler açılmaya başlandı…Söylentiler ise ayuka çıktı…Peki kim açıklama yapacak? Yoksa bu eğitim kurumu çürüyecek mi?

Malatya Akçadağ Öğretmen Lisesi viraneye mi dönüyor?
Yer Malatya Akçadağ ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi. Öğretmen Lisesi binaları. Binaların eski ve sıkıntılı olmaları sebebiyle, Akçadağ ilçesine taşınan okulun, eşyalarının bir bölümü, bilindiği gibi bu binaların içerisinde bulunuyordu.
Ancak söylentilere göre birkaç gündür okul binalarının olduğu bölgede kamyon, kamyonet benzeri araçlar dolaşıyordu. 
Bazı kaynaklar okul eşyalarının ihale yoluyla satıldığı yönünde, ancak içeriden alınan eşyaların kapıdan çıkarıldığı aşikâr. Ama daha sonra duvarda açılan koca delik işi farklı bir boyuta taşıyor. Binada hırsızlık amacıyla açıldığı düşünülüyor. 
Çünkü duvar adeta patlatılarak bu delik açılmış.
1950 li yıllarda köy Enstitüsü olarak kuruldu, 80 li yıllarda öğretmen lisesi, ve 2000 li yıllarda Anadolu Öğretmen Lisesi olarak nice öğretmen yetişti bu eğitim yuvasında.
Binlerce dönüm arazi üzerine kurulu binalar yenileneceğine, okul Akçadağ ilçesine taşınmış yeri ise viraneye dönmüş, şimdi de okul binalarının olduğu bölgede akbabalar kol geziyor. 
Yazık çok yazık...

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Olay, Gündeme, taşıdı;, Akçadağ, Kaymakamı, Serdar, Demirhan, emir, verdi;, Jandarma, suçüstü, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı