Malatya Olay gündeme taşıdı; Baraj için tüm Pütürge ayakta
Haber
03 Nisan 2021 - Cumartesi 21:15
 
Malatya Olay gündeme taşıdı; Baraj için tüm Pütürge ayakta
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milliyetçi Hareket Partisi Pütürge ilçe başkanı Mustafa Aluç açıkladı…Malatya Olay gündeme taşıdı…
Gündem Haberi
Malatya Olay gündeme taşıdı; Baraj için tüm Pütürge ayakta

Malatya Olay gündeme taşıdı;

Bir doğa, gökyüzü, dağ, çim ve ağaç görseli olabilir

Baraj için tüm Pütürge ayakta...

Malatya Olay Gazetesin de MHP Pütürge ilçe başkanı Mustafa Aluç’un açıklamaları kamuoyun da geniş yankı buldu.

Pütürge artık ayağa kalktı ve baraja karşı…

MHP Pütürge ilçe başkanı Mustafa Aluç, halkla bir araya geldi ve şu açıklamayı yaptı:

“-Topraklarımız peşkeş çekiliyor.

-Evlerimiz, 8 köy, 2000 hane, 5000 nüfus yok sayılıyor.

Bir Mustafa Aluç dahil 2 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve ağaç görseli olabilir

-Bölgede yaşayan hiç kimsenin bu barajın yapılmasına rızası yoktur!

-Oldu bittiye getirilmek istenen baraj projesinin gerçek nedeni Nemrut’u Malatya’dan koparmak ve Pütürge toprakları üzerinde topraklarını sulayacak bir alan tanzim etmektir!

-Tepehan ve Pütürge topraklarına hiç bir getirisi olmadığı gibi tersine bir yok etme/talan projesidir.

-Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ın toplum üzerinden etkisini tescil ettiren, ego kokuları htiğimiz siyasi bir malzemedir.

Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

-Tüm dünya yeşili, doğayı, çevreyi korumak için örgütlenirken bizim çevremizi, doğamızı, yeşilimizi ve tarım alanlarımızı yok etmek için kurulmuş siyasi bir kumpastır.

Çok kıymetli bölge halkımız, değerli insanlar şu durumda tüm Pütürge ayağa kalkmış durumda. İstanbul’da, Türkiye’nin bir çok ilinde yaşayan ve yurt dışında bulunan diğer hemşerilerimiz nihayet konunun farkına vardılar. Siyasi büyüklerimiz, ve yetkililerde en kısa zamanda sesimizi duyar ve bu haksız talan hareketinin anlamını kavrayacak, yanımızda duyurduklarında bu işi başarmış olacağız. Köylerimiz boşaltılmayacak, insanlarımız yerlerinden yurtlarından zorla atılmayacaktır.

Bir Mustafa Aluç dahil 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Haksız bir proje dayatılıyor. 2014 yılına ait bir ÇED raporu ile bu işi bir an önce gerçekleştirmek istiyorlar. Oysa geçen yıl meydana gelen 6.8’lik depremi göz ardı ediyor birileri. İşin içinde bir de usülsüzlük var. Bu baraj yapılırsa tüm tepehanı kaybederiz, tüm bölge risk altına fiilen girecek.

İş adamı Ahmet Kalan önderliğinde başlayan ilk tepkisel hareket çok büyük oranda ses getirdi. İstanbul ve diğer illerde bulunan hemşerilerimiz dilekçe kuyruğuna girmişler. Binlerce telefon alıyoruz. Çevreye duyarlı derneklerin bölgeye akın etmeleri için bizden onay bekliyor.

Değerli hemşerilerimiz...

Bir dağ görseli olabilir

Biz meşru, hukuksal ve birey veya tüm vatandaşlık haklarımızı sonuna kadar kullanmaktan geri kalmayacağız. Bu barajın yapılması amacı belli. Pes etmeyeceğiz, durmayacağız. Onlar nasıl bizi topraklarımızdan çıkarmak istiyorlarsa bizde çıkmamak için direneceğiz. Ve vatandaş olma haklarımızı sonuna kadar bu uğurda seferber edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Büyükçay barajını istemediğimizi bir daha tekrarlıyoruz. Evet, yaptırmayacağız. Karşıyız ve rıza göstermiyoruz. Ortada bu kadar net bir tavrımız vardır. Malatya’yı temsilen siyasilerin, STK’ların, devlet büyüklerin haklı ve meşru bu tavrımızı desteklemelerini bekliyor, bu gün Malatya haklarını savunmayacak isek ne zaman ve nasıl, hangi zeminde savunacağız diye soruyor, Büyükçay barajı; Malatya toprakları üzerinden oynanan kirli bir oyundan ibaret olduğunu kamuoyu adına bildiriyor, güzide Malatya basını, medya mensupları, yazarlarımız ve duyarlı insanlarımız ila desteklerini esirgemeyen herkese şükranlarımızı gönderiyoruz.”

Bir doğa, ağaç ve dağ görseli olabilir

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Olay, gündeme, taşıdı;, Baraj, için, tüm, Pütürge, ayakta,
Yorumlar
Haber Yazılımı