Malatya Olay Tv...MHP Milletvekili Fendoğlu Mecliste gündeme taşıdı
Haber
14 Ekim 2020 - Çarşamba 17:10
 
Malatya Olay Tv...MHP Milletvekili Fendoğlu Mecliste gündeme taşıdı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel kurulunda aylardır konuşulan konuyu gündeme taşıdı.
Siyaset Haberi
Malatya Olay Tv...MHP Milletvekili Fendoğlu Mecliste gündeme taşıdı

Malatya Olay Tv...

MHP Milletvekili Fendoğlu Mecliste gündeme taşıdı...

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel kurulunda  gündem dışı söz alarak ; “Covid-19 virüsüne yakalanıp vefat edenvatandaşlarımızın defin işlemleriyle birebir uğraşan, nakillerini ve dinî vecibe olarak yıkama işlemini yapan, kendi hayatlarını bir noktada riske atan belediye mezarlık çalışanlarımızın özlük haklarında bir defaya mahsus bir ek ödenek talepleri vardır. Bu haktan bir defaya mahsus yararlanmaları önem arz etmektedir.” diyerek Belediye Mezarlık görevlilleri ve çalışanlarının talepelerini dile getirdi. MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu yapmış olduğu konuşmada;“Dünyadaolduğu gibi Covid 19 virüsüne karşı başta sağlık çalışanlarımız olmak üzereülkemiz  genelinde büyük bir  mücadele verilmektedir.Buvesile ile sağlık personellerimize göstermiş oldukları gayretlerden dolayıteşekkür ederim.Covid-19 virüsüne yakalanıp vefat eden vatandaşlarımızın definişlemleriyle birebir uğraşan, nakillerini ve dinî vecibe olarak yıkama işlemini yapan, kendi hayatlarını bir noktada riske atan belediye mezarlık görevlilerimizin bir kısmı Covid-19'a yakalandı ve atlattı, bir kısmı ise şuan aileleriyle birlikte karantina altındadır. Hayatlarını riske atıp vatandaşlarımızın defin görevini yapan mezarlık çalışanlarımızın özlük haklarında bir defaya mahsus bir ek ödenek talepleri vardır. Bu haktan bir defaya mahsus yararlanmaları önem arz etmektedir.” İfadelerini kullandı.  

TBMM TUTANAK METİN 12.10.2020

BAŞKAN - Sayın Fendoğlu… MEHMET CELAL FENDOĞLU(Malatya) - Teşekkür ederim Başkanım. Dünyada olduğu gibi Covid19 virüsüne karşı başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere ülkemiz  genelinde büyük bir  mücadele verilmektedir.Bu vesile ile sağlık personellerimize göstermiş oldukları gayretlerden dolayı teşekkür ederim. Covid-19 virüsüne yakalanıp vefat eden vatandaşlarımızın defin işlemleriyle birebir uğraşan, nakillerini ve dinî vecibe olarak yıkama işlemini yapan, kendi hayatlarını bir noktada riske atan belediye mezarlık görevlilerimizin bir kısmı Covid-19'a yakalandı ve atlattı, bir kısmı ise şu an aileleriyle birlikte karantina altındadır. Hayatlarını riske atıp vatandaşlarımızın defin görevini yapan mezarlık çalışanlarımızın özlük haklarında bir defaya mahsus bir ek ödenek talepleri vardır. Bu haktan bir defaya mahsus yararlanmaları önem arz etmektedir. Teşekkür ederim.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Olay, Tv...MHP, Milletvekili, Fendoğlu, Mecliste, gündeme, taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı