Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 20:48
 
Malatya polisi ATM faresini bulup yakaladı; fuhuş’tan 6 şahsa ceza
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya emniyeti suçlulara göz açtırmıyor…Polis ATM faresini kıskıvrak yakaladı, hırsızlar enselendi fuhuş’ta 6 şahsa para cezası kesildi.
Asayiş Haberi
Malatya polisi ATM faresini bulup yakaladı; fuhuş’tan 6 şahsa ceza

Malatya polisi ATM faresini bulup yakaladı;

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Fuhuş’tan 6 şahsa ceza...
Malatya polisi ATM olayını aydınlattı ve para hak sahibine teslim edildi. İşte o an dünyanın güzelleştiği saniyeler yaşandı.
Olaylar ve ayrıntıları.
POLİS ATM FARESİNİ YAKALADI…
İşte o açıklama…”09.03 2020 günü saat 09:15 sıralarında Müşteki R. G. Malatya Merkez PTT ATM'sinden  maaşını çekmek  için bir bayandan Yardım ister ancak bayan müştekinin  kartını kendisine teslim eder hesabında para yok der ve daha sonra Müşteki PTT içinde hesabına Baktırır   670 TL parasının çekildiğini anlar. 
 Konu ile ilgili olarak PTT Müdürlüğü ile  yazışma yapılarak kamera görüntüleri alınmış yapılan çalışmalarda ve incelenen kamera görüntülerinde Müştekinin arkasından gelen erkek şahsın PTT ATM'sine gelerek Müştekinin parasını aldığı görülmüş;

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Yapılan çalışmalarda  şüphelinin kimliği tespit edilmiş  şüpheli şahıs 12.03.2020 günü saat 14:45 sıralarında Malatya merkez Bakırcılar Çarşısı civarında yakalanıp adli mercilere çıkartılmış ve şüphelide yakalanan suç unsuru 670 TL para müştekiye teslim edilmiştir.”
6 ŞAHSA FUHUŞ KONUSUNDA 8000 TL CEZA YAZDILDI…
İşte o açıklama…”Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri olarak yapılan çalışmalarda sorumluluk bölgemizde bulunan iki farklı adreste FUHUŞ yapıldığı tespit edilmiş, toplam 6 şahsa fuhuş konusu ile alakalı olarak gerekli idari işlem yapılarak toplamda 8000 TL idari para cezası yazılmıştır. Bahse konu ikametlerin mühürlenmesi için ilgili kurumlarla gerekli yazışmalar yapılmıştır.”
HIRSIZLAR SUÇÜSTÜ YAKALANDI…
İşte o açıklamalar…”OLAY-1- 03.03.2020 günü İlimiz Kaynarca mahallesi Şehit Necati Yılmaz caddesi üzerinde Bahçe içerisinde bulunan Ahırdan Müşteki Z. Ç.'ye ait 4 adet büyükbaş hayvanın çalınması olayı,
OLAY-2- İlimiz Meydanbasi mahallesinde müşteki A. Z.'ye ait 1 adet büyükbaş hayvan hırsızlığı olayları ile ilgili olarak;

Fotoğraf açıklaması yok.
Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar kapsamında 15 değişik adreste  50 saatlik kamera görüntüleri incelenmiş, aynı şahısların Akçadağ ilçesi Jandarma sorumluluk alanında da benzer olaya karıştıkları anlaşılmış Akçadağ Jandarma gorevlileri ile birlikte yapılan çalışmalar kapsamında bahse konu olayların (2) şüphelisinin kimliği  tespit edilmiş, şahısların ikamet ve ahırları tespit edilerek  Jandarma ile birlikte 13.03.2020 günü  alınan mahkeme karari  geregince şahıslar yakalanmış yapılan aramada ilimizde  müşteki Z. Ç.'ye ait 2 adet büyükbaş hayvan bulunmuş olup müstekiye teslim edilmiştir konuyla ilgili adlli tahkikata başlanılmıştır.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, polisi, ATM, faresini, bulup, yakaladı;, fuhuş’tan, 6, şahsa, ceza, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı