Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 13:39
 
Malatya Polisi operasyonda cinsel uyarıcı hap ele geçirildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Sıcak gelişme... Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince yapılan operasyonda çeşitli kaçak eşya ile cinsel uyarıcı hap ele geçirildi. Bu arada Emniyetin 1 aylık çalışması ile ilgili de kamuoyuna ayrıntılı açıklama yapıldı.
- Haberi
Malatya Polisi operasyonda cinsel uyarıcı hap ele geçirildi

Malatya Polisi operasyonda cinsel uyarıcı hap ele geçirildi 
Polisin operasyonu ile ilgili yapılan açıklama da şöyle denildi:


“Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalarda; B.Ç. ve F.Ç. İsimli şahısların "İlaç ve Emtia Kaçakçılığı" yaptığı yönünde istihbari bilgiler elde edilmesi üzerine yapılan aramalarda; - 292 adet Gümrük kaçağı cinsel içerikli hap - 94 adet Gümrük kaçağı elektronik sigara - 62 adet Gümrük kaçağı elektronik sigara şarj kiti - 5 adet Gümrük kaçağı elektronik sigara aroması - 15 adet Gümrük kaçağı cinsel içerikli geciktirici ıslak mendil - 4 kutu Gümrük kaçağı cinsel içerikli geciktirici damla elde edilmiş, Şüpheli B.Ç.ve F.Ç. hakkında "5607 Sayılı Kanun Kapsamında yasal işlem yapılmıştır.”
NARKOTİK ŞUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE


Malatya’da polis İlimiz genelinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı veya kullandığı değerlendirilen şahıslara yönelik olarak son bir ay içerisinde yapılan çalışmalarda meydana gelen toplam 36 olayda, 57 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, 18 şahıs tutuklanarak ilimiz E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
Şüpheli şahısların ikamet, işyeri, ve üst aramalarında 235 gr kubar esrar, 253 gr. toz esrar, 6 gr. plaka esrar, 120 adet ecstasy hap, 4 gr. Eroin, 0,80 gr. Metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir.
1 EKİM 31 EKİM TARİHLERİNDE EMNİYETİN UYGULAMASI
“İl Emniyet Müdürlüğü olarak Malatya halkımızın huzur ve güvenliği kamu düzenin sağlanması ve suç ve suçlularla mücadele kapsamında, Tem Şube Müdürlüğü, Kom Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerimiz tarafından 01 EKİM ve 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen uygulama ve denetimler sonucunda;
TEM VE KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE


-PKK-KCK terör örgütünün Suriye uzantısı PYD/YPG içerisinde faaliyet yürüttüğü tesbit edilen 4 şahıs yapılan operasyonla gözaltına alınmış, gözaltına alınan ve adli makamlara sevk edilen 3 şahıs Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmış. 1 şahıs şube müdürlüğümüzden salıverilmiştir.
-Diyarbakır Ağır Caza Mahkemesince hakkında “örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” suçundan 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs yakalanarak ilimiz E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir
- FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda; toplam (40 ) şahıs hakkında işlem yapılmış; bunlardan 6 şahıs tutuklanmış, 8 şahıs Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmış, 13 şahısa denetimli serbestlik tedbiri uygulanmış, 13 şahıs ifadesinin ardından serbest bırakılmıştır.
-Ayrıca farklı illerin soruşturmaları kapsamında il dışından gelen talimat evrakları doğrultusunda 11 şüpheli hakkında işlem yapılmış, işlem yapılan, 5 şüpheli soruşturma iline sevk edilmiş, 6 Şüpheli Firari olarak aranmaktadır.


Kaçakçılık ve Mali Suçlara yönelik yapılan çalışmalarda;
-5607 Sayılı Kanun Kapsamında (Gümrük Kaçağı Sigara) suçundan 20 şüpheli hakkında işlem yapılmış, şüphelilerden 4867 paket halinde değişik markalarda gümrük kaçağı sigara, 93.264 adet içerisi tütün doldurulmuş makaron, 38 adet elektronik sigara, 1,5 kg. nargile tütünü ele geçirilmiştir.
-Resmi Belgede Sahtecilik suçundan 4 şüpheli hakkında işlem yapılmış, 3 şüpheli ifadeleri alındıktan sonra adli makamlara sevk edilmiş, 1 Şüpheli firari olarak aranmaktadır.
-6136 Sayılı Kanun Kapsamında 1 şahıs hakkında işlem yapılmış. Şüpheli şahıstan 1 adet tabanca
-1 şahıs hakkında 2863 Sayılı Kanun ve 6136 Sayılı Kanun Kapsamında işlem yapılmış şüpheli şahıstan 68 adet tarihi eser niteliği olduğu değerlendirilen metal para ve 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir.

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE MERKEZ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİMİZCE (BATTALGAZİ VE YEŞİLYURT) YAPILAN ŞOK UYGULAMALAR VE YOL UYGULAMALARINDA
35477 Şahsın GBT’si yapılmış aranan 182 şüpheli şahıs yakalanarak adli mercilere teslim edilmiş, 31 Ruhsatsız tabanca , 28 Kuru Sıkı Silah, 131 Av Tüfeği, 204 Adet Av Tüfeği Kartuşu, 397 Fişek, 178,13 gr. Uyuşturucu Madde, 58 Uyuşturucu Hap, 44 Kesici Alet ele geçirilmiş, 
4646 Araç sorgulanmış, 291 Araç ve 284 Araç sürücüsüne işlem yapılmış ve 92.018 TL İdari para cezası uygulanmıştır.


Ayrıca “Yasa Dışı Bahis” suçundan 8670 TL para ele geçirilerek şüpheliler adli mercilere teslim edilmiştir. 
TRAFİK DENETLEME ve BÖLGE TRAFİK DENETLEME
ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİMİZCE YAPILAN UYGULAMALARDA İSE,
43365 Araç sürücüsü kontrol edilmiş toplam 22062 araç sürücüsüne çeşitli kural ihlallerinden dolayı 2.740.112.00 TL cezai işlem uygulanmış.
38 Araç sürücüsünün ehliyetine el konulmuş, 271 araç trafikten men edilmiştir
7 Araç abartı egzoz nedeniyle trafikten men edilirken 10 motosiklet sürücüsüne kasksız motor kullanmaktan, 31 araç sürücüsüne cam filmi kullanmaktan cezai işlem uygulanmıştır. 
5990 Araç sürücüsüne aşırı hızlı araç kullanmaktan (radar )cezai işlem uygulanmıştır.
KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ BASIN AÇIKLAMASI
Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalarda;
B.Ç. ve F.Ç. İsimli şahısların "İlaç ve Emtia Kaçakçılığı" yaptığı yönünde istihbari bilgiler elde edilmesi üzerine yapılan aramalarda;
- 292 adet Gümrük kaçağı cinsel içerikli hap
- 94 adet Gümrük kaçağı elektronik sigara
- 62 adet Gümrük kaçağı elektronik sigara şarj kiti
- 5 adet Gümrük kaçağı elektronik sigara aroması 
- 15 adet Gümrük kaçağı cinsel içerikli geciktirici ıslak mendil 
- 4 kutu Gümrük kaçağı cinsel içerikli geciktirici damla elde edilmiş,
Şüpheli B.Ç.ve F.Ç. hakkında "5607 Sayılı Kanun Kapsamında yasal işlem yapılmıştır.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Polisi, operasyonda, cinsel, uyarıcı, hap, ele, geçirildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı