Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 12:37
 
Malatya polisi torbacılara operasyon düzenledi 11 şüpheli gözaltına alındı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya polisi bugün torbacılara operasyon düzenledi, operasyonda 11 şüpheli yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.
Asayiş Haberi
Malatya polisi torbacılara operasyon düzenledi 11 şüpheli gözaltına alındı

Malatya polisi torbacılara operasyon düzenledi;

11 şüpheli gözaltına alındı...
Emniyet operasyonla ilgili kamuoyuna şu açıklamada bulundu: “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce Torbacı olarak tabir edilen Sokak Satıcılarına yönelik; 19.02.2020 günü projeli dosya kapsamında yapılan planlı operasyonda;
(11) adreste eş zamanlı olarak yapılan operasyonda, (11) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, Dosya kapsamında daha önce (1) şüpheli şahıs tutuklanmıştır.
Şüpheli şahısların ikamet adreslerinde yapılan aramada;
➡ 53 gr Sentetik Kannobinoid ( BONZAİ ) maddesi,

Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'NARKO NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MALATYA'
➡ 1 adet Ruhsatsız Tabanca, 1 adet şarjör ve 9 adet mermi,
➡ 110 gr Kubar Esrar maddesi,
➡ 5 adet Sentetik Ecza hap ele geçirilmiştir.
Gözaltına alınan şüpheli şahıslar (TCK 188) maddesi kapsamında Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilecektir.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

Görüntünün olası içeriği: yiyecek

3 AYRI OLAY…

Malatya polisinin Genel Asayiş ve Kamu Düzeninin devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması ve Malatya halkımızın huzur ve güvenliğini en üst seviyede tesis etmek amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda 3 ayrı olay işte ayrıntıları…

UYUŞTURUCU VE TÜFEK…

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar

İşte o açıklama…”(1)-Gece Kartalları ile birlikte yapılan çalışmada şüphe üzerine durdurulan (2) şahıstan 15 adet uyuşturucu ve uyarıcı hap ve (9,56 gr Narkotik madde), (2 adet ruhsatsız tüfek) ele geçirilmiştir.”

36 YIL HAPİS CEZASI BULUNAN…

İşte o açıklama…”(2)-Kasten Öldürme suçundan aranması ve kesinleşmiş Müebbet hapis cezası, Yaralama suçundan aranması ve kesinleşmiş 4 yıl 7 ay hapis cezası, Suçluyu Kayırma suçundan aranması ve kesinleşmiş 10 ay hapis cezası, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan aranması ile kesinleşmiş 1 yıl hapis cezası olmak üzere toplamda 5 adet aranma kaydı ve kesinleşmiş 36 yıl hapis cezası bulunan H.K. isimli şahıs Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleriyle birlikte yapılan koordineli çalışma neticesinde yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir.

Fotoğraf açıklaması yok.

Ayrıca Resmi Belgede Sahtecilik suçundan aranma kaydı bulunan (1) şahıs ekiplerimizce yakalanmıştır.”

FUHUŞ YAPILDIĞI TESPİT EDİLEN…

İşte o açıklama…”(3)-Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri olarak yapılan çalışmalarda; 18.02.2020 tarihinde sorumluluk bölgemizde bulunan bir adreste FUHUŞ yapıldığı tespit edilmiş, iki şahsa fuhuş konusu ile alakalı olarak gerekli idari işlem yapılarak 3500 TL idari para cezası yazılmıştır. Bahse konu ikametin mühürlenmesi için ilgili kurumlarla gerekli yazışmalar yapılmıştır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

Fotoğraf açıklaması yok.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, polisi, torbacılara, operasyon, düzenledi, 11, şüpheli, gözaltına, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı