Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 01:12
 
Malatya polisinden af yok; hırsızlık ve dolandırıcılık olayları aydınlatıldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Emniyet Müdürlüğü ekipleri hırsızlık ve dolandırıcılık olayı aydınlattı. Ayrıca polis il genelinde 1051 şahsın GBT’si yapıldı.
Asayiş Haberi
Malatya polisinden af yok; hırsızlık ve dolandırıcılık olayları aydınlatıldı

Malatya polisinden af yok;

Hırsızlık ve dolandırıcılık olayları aydınlatıldı...
Malatya Emniyet Müdürlüğü suç ve suçluya affı yok. İşte o olaylar va ayrıntıları:
4 ŞÜPHELİ YAKALANDI…
İşte o açıklama…”20.03.2020 günü Cevherizade mah. Aşıklar sokak üzerinde bulunan bir araç içerisinde meydana gelen Hırsızlık konusuyla ilgili;

Fotoğraf açıklaması yok.
*Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık ekiplerince* yapılan çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştiren yaşı küçük (4) şüpheli tespit edilerek yakalanmış, Şüphelilerin çalmış oldukları çeşitli markalarda *93 adet ikinci el cep telefonu, 13 adet değişik markalarda flash bellek* bulunarak müştekisine teslim edilmiştir.
Olayın şüphelileri, haklarında gerekli işlemler yapılabilmesi için Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilmiştir.”
"TÜRKİYE GÜVEN HUZUR UYGULAMASI"

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, yürüyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
İşte  o açıklama…”Emniyet Genel Müdürlüğünün Nevruz etkinliklerinin huzur ve güven ortamında geçmesinin sağlanması amacıyla terör örgütüne müzahir şahısların yoğun olarak bulunabileceği yerlerde yol uygulaması, ilimizce önem arz eden noktalar ve bi mekan diye tabir edilen şahısların kaldığı metruk binaların kontrol ve denetimi şeklinde 3 farklı saat aralığı içerisinde gerçekleştirilen Türkiye genelinde yapılan eş zamanlı icra edilen Türkiye Güven Huzur (2020-2) uygulamasına ilimizde 78 ekip 280 personelin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.
1051 şahsın GBT si sorgulanmış
343 araç incelenmiş
121 işyeri kontrol edilmiş
3 park denetlenmiş
86 metruk bina kontrol edilmiş olup 3 araca 996 lira cezai işlem uygulanmış, 2 adet 9*19 mm çapında tabanca ele geçirilmiştir.”
"KARARLI MÜCADELEMİZ GÜVENLİĞİNİZ İÇİN"

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar
İşte o açıklama…”İlimizde Meydana Gelen (let go) İsimli internet sitesini kullanarak aynı yöntemlerle Dolandırıcılık ve Güveni Kötüye kullanma olayları ile ilgili 5 Ayrı dosyadan Toplamda 17.000 TL haksız menfaat elde eden, Adıyaman ilinden Tek dosyadan firar, Elazığ İlinden 3 Ayrı Dosya üzerinden firar olarak aranan UYAP Üzerinde (5) ayrı dosyası bulunan ve 5 Ay Kesinleşmiş hapis Cezası olan H. G. isimli şüpheli şahıs ve onunla birlikte hareket eden O. Ü isimli şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğü Yan-Dol Ekiplerince yapılan geniş çaplı araştırmalar sonucunda Yakalanmıştır.
Şüpheli şahsın çalmış olduğu cep telefonları satmış olduğu işyerleri tespit edilerek ( 9700 TL değerinde 3 adet cep telefonu müştekilerine teslim edilmiş, telefonları alan iş yeri yetkilisine ise TCK'nın "Suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi" maddesi gereğince yasal işlem yapılmıştır.
Konularla ilgili yakalanan (2) şüpheli 19.03.2020 günü çıkarıldıkları Mahkemece (3) dosyadan TUTUKLANMIŞTIR.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, polisinden, af, yok;, hırsızlık, ve, dolandırıcılık, olayları, aydınlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı