Haber Detayı
27 Mart 2018 - Salı 14:48
 
Malatya polisinden gümrük kaçağı operasyonu ve Jandarma yakaladı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya polisinden gümrük kaçağı operasyonu düzenlendi. Polisin operasyonunda iki şüpheli hakkında işlem yapıldı. Jandarma bölgesinden meydana gelen olaylar...
Asayiş Haberi
Malatya polisinden gümrük kaçağı operasyonu ve Jandarma yakaladı

Malatya polisinden gümrük kaçağı operasyonu
Malatya polisinin gümrük kaçağı operasyonu ile ilgili şu açıklama yapıldı:
“Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalarda; 23.03.2018 ve 26.03.2018 tarihleri arasında, Gümrük Kaçağı Tütün Mamulleri ve Gümrük Kaçağı Emtia satışı yapıldığı tespit edilen iş yerlerinde yapılan aramalarda; - 7 adet gümrük kaçağı elektronik sigara - 145 adet Gümrük Kaçağı elektronik sigara filtresi ve likiti - 7.5 kg Gümrük Kaçağı Nargile Tütünü - 12 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirilmiş, İki Şüpheli hakkında 5607 SKM den yasal işlem yapılmıştır.”

MALATYA'DA JANDARMA BÖLGESİNDEN NELER OLDU?

"Malatya İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde; 20- 27 Mart 2018 tarihleri arasında meydana gelen; Asayiş olayları ve önleyici hizmetler kapsamında icra edilen yol kontrol ve aramaları ile trafik denetimlerinde; Akçadağ İlçesi Kepez mahallesinde, bir şahsa ait bağ evinden kayısı çalındığı ihbarının alınması üzerine (2) şüpheli şahıs Jandarmanın yapmış olduğu titiz çalışma neticesinde aynı gün olayda kullandıkları kamyonet ve çalmış oldukları kayısı ile suçüstü yakalanarak, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Yazıhan İlçesi Boztepe mahallesinde, Recai Kutan sulama barajından DSİ’ye ait demir su tankerinin çalındığı ihbarı alınmasına müteakip (2) şüpheli şahıs Jandarmanın yapmış olduğu titiz çalışma neticesinde çalmış oldukları demir su tankerini oksijen kaynağı ile parçalarken suçüstü yakalanarak, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Jandarma Trafik Timlerince Arapgir, Akçadağ ve Yeşilyurt ilçelerinde (4) okulda toplam (420) ilköğretim ve ortaöğretim öğrencisine trafik kuralları hakkında eğitici seminer faaliyeti icra edilmiştir. Toplam (20.712) kişinin sorgulaması yapılmış, sorgulama neticesinde (51) aranan şahıs yakalanmıştır. Trafik timleri tarafından 20 – 27 Mart 2018 tarihleri arasında yapılan uygulamalarda; (7.500) araç kontrol edilmiş, trafik kurallarına uymayan (242) araç sürücüsüne cezai işlem uygulanarak (95) araç trafikten men edilmiş, (38) okul servis aracı ve (41) işçi servis aracı kontrol edilmiştir. Malatya İl Jandarma Komutanlığınca, emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanmasına yönelik olarak her türlü suç unsurlarıyla etkin mücadeleye aralıksız devam edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, polisinden, gümrük, kaçağı, operasyonu, ve, Jandarma, yakaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı