Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 20:58
 
Malatya polisinden sahte para operasyonu; 2 gözaltı
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce sahte para operasyonu düzenlendi. 2 şüpheli gözaltına alındı.
Asayiş Haberi
Malatya polisinden sahte para operasyonu; 2 gözaltı

Malatya polisinden sahte para operasyonu;

2 gözaltı...
Polisin sahte para operasyonu ile ilgili yapılan açıklama şöyle “İlimizde meydana gelen (5) ayrı faili meçhul "Piyasaya sahte para sürme" olayının şüphelileri oldukları tespit edilen (2) Şüpheli şahıs 18.06.2019 tarihinde saat 06:00 da yapılan planlı operasyon ile yakalanmıştır.
Şahısların "Parada Sahtecilik, Şantaj, Kişiyi Hürriyetinden yoksun bırakmak ve Kasten Yaralama" suçlarından çok sayıda sabıkalarının olduğu tespit edilmiş,
Yapılan çalışmalarda şüphelilerin ilimizde meydana gelen (5) Ayrı olayda toplam (8600 TL ve 500 ABD Doları) sahte banknotu piyasaya sürdükleri/Sürmeye çalıştıkları tespit edilmiştir.
Gözaltına alınan şüpheliler hakkında TCK’nın 157. Maddesi (Dolandırıcılık) ve TCK’nın 197. Maddesi (Parada Sahtecilik) suçlarından yasal işlem yapılmış olup şüphelilerin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, polisinden, sahte, para, operasyonu;, 2, gözaltı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı