Yeşilyurt Belediyesi
Battalgazi
Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 20:40
 
Malatya polisinden tefecilere operasyon düzenlendi; 5 gözaltı var
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya polisi tefecilere operasyon düzenledi. Operasyon da 5 şüpheli gözaltına alındı 2 iş yeri faaliyetinden men edildi. Ve polis bölgesinde diğer olaylar..
Asayiş Haberi
Malatya polisinden tefecilere operasyon düzenlendi; 5 gözaltı var

Malatya polisi tefecilere operasyon düzenledi;

5 gözaltı var...
Malatya’da tefecilere düzenlenen operasyonla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, KOM Şube Müdürlüğünce,
İlimizde, Tefecilik yaptıkları ve bu suretle faiz karşılığı para vererek ve senet imzalatarak kişileri kanunsuz bir şekilde borçlandırdıkları ve bu faizlerle haksız kazanç elde ettikleri,
Borcunu ödeyemeyenleri icraya verdikleri, tehdit ve darp ettikleri tespit edilen şüphelilere yönelik,
10/12/2019 günü yapılan eş zamanlı operasyonda,
5 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış,
Şüphelilere ait ev ve iş yerlerinde maliye ve belediye görevlileri ile birlikte yapılan aramalar neticesi;
- Çok sayıda tapu, çek ve senet 


- 30.000 tl nakit para
- Faaliyeti olmayan şirketlere ait birçok kaşe ve makbuz
- Arama öncesi tuvalete atılmış, yırtılmış ve tahrip edilmiş, borç-alacak defteri 
- 1 adet ruhsatsız tabanca
- 134 adet tabanca mermisi 
Ele geçirilmiş,
-Ayrıca şüphelilere ait, ruhsatsız faaliyet gösterdiği tespit edilen 1 ofis ve 1 hurdacı dükkanı olmak üzere 2 işyeri faaliyetinden men edilmiştir.”

İŞ YERİ KURŞUNLAYAN ŞÜPHELİ YAKALANDI…

İşte o açıklama…“25/11/2019 tarihinde (2) işyerinin kurşunlanması ve 30.11.2019 günü saat 17.00 sıralarında Yamaç Mahallesinde bulunan bir okulda meydana gelen tehdit olaylarının Faili Firar şüphelisi E. Ö. isimli şahıs 06/12/2019 günü ekiplerce yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir.”

PENÇE TİMİ ELE GEÇİRDİ…

Fotoğraf açıklaması yok.

İşte o açıklama…”PENÇE TİMİ olarak yapılan şok uygulama sırasında şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada (1 adet ruhsatsız tüfek) ele geçirilmiştir.”

YAKALANDILAR…

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

İşte o açıklama…”31.10.2019 günü Doğanşehir Açık Ceza İnfaz Kurumundan 8 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasından hükümlü iken, sağlık sorunları nedeniyle getirildiği Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinden firar eden Ü.T. isimli şahıs Aranan Şahıslar Büro Amirliğimiz görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde; 06.12.2019 günü saat 00.30 sıralarında ekiplerimiz tarafından yakalanarak, aynı gün ilimiz E tipi kapalı cezaevine teslim edilmiştir.
Bununla birlikte Aranan şahısların yakalanmasında etkinliğin arttırılması ve süratle adalete teslim edilmelerinin sağlanmasına yönelik Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerimizin tespitini yaptığı şahısların yakalanmasına yönelik 07.12.2019 günü eş zamanlı yapılan operasyonda;
Haklarında yetkili mahkemelerce verilmiş yakalama kararı bulunan ve çeşitli suçlardan aranan (19) şüpheli şahıs ekiplerimizce yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir.”

KUMAR BASKINI…

Görüntünün olası içeriği: iç mekan

İşte o açıklama…“Sorumluluk bölgemizde bulunan bir adreste KUMAR oynandığı tespit edilmiş, kumar oynayan toplam 4 şahsa 5326 Sayılı Kanunun 34. maddesine istinaden toplam 1280 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Ayrıca kumar parası olan 300 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.”

TABANCA ELE GEÇİRİLDİ…

Görüntünün olası içeriği: telefon

İşte o açıklama”Motosikletli Polis Timlerimizce Cezmi Kartay caddesinde G.S.isimli şahıstan bir adet (7.65 çapında Ruhsatsız Tabanca ve 6 adet fişek ele geçirilmiş) ayrıca şahsın elindeki alüminyum folyo içinde (metamfetamin) narkotik madde yakalanmıştır.”

52 KİŞİ YAKALANDI…

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

İşte o açıkalama…” Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğümüzce Haklarında adli işlem yapılan ve mahkemeler tarafından hüküm verilen (52 KİŞİ 02- 08 ARALIK 2019) tarihleri arasında yapılan çalışmalarda yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, polisinden, tefecilere, operasyon, düzenlendi;, 5, gözaltı, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı