Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 16:10
 
Malatya polisinden uyuşturucu operasyonu 29 gözaltı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da uyuşturucu madde kullanan ve uyuşturucu madde ticareti yapanlara yönelik polis operasyon düzenledi. Polis 29 şüpheliyi gözaltına aldı.
Asayiş Haberi
Malatya polisinden uyuşturucu operasyonu 29 gözaltı

Malatya polisinden uyuşturucu operasyonu 29 gözaltı
Malatya polisinden uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Her iki operasyonda da 29 gözaltı var. Polisim operasyonu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce torbacı olarak tabir edilen uyuşturucu madde satıcılarına karşı yürütülen ve yaklaşık iki ay süren çalışmada, günümüze kadar uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen toplam 23 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında adli işlem yapılmıştır.
Çalışmanın sonlandırılması amacıyla söz konusu şahıslara uyuşturucu madde sattığı tespit edilen biri İstanbul’da bulunan 6 şüpheli şahıs, 21.03.2018 tarihinde eş zamanlı olarak 7 adreste gerçekleştirilen operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Söz konusu çalışma kapsamında toplam 29 şahıs yakalanarak haklarında adli işlem yapılmış olup, söz konusu şahısların üzerlerinde, ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda toplam 8,3 gram sentetik kannabinoid maddesi, 211 adet ecstasy hap, 286 adet satışı kontrole tabi hap, 18 adet değişik çapta fişek ele geçirilmiştir.
Gözaltına alınan 23 şüpheli hakkında “Uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak” suçundan işlem yapılmış olup, 6 şüpheli şahıs hakkında ise “ Uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan adli işlem yapılacaktır.


Yapılan bu çalışmalar doğrultusunda, uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik olarak aynı gün içerisinde yapılan diğer operasyonda ise kullanmak amacıyla uyuşturucu madde satın aldığı tespit edilen 4 şahıstan 4 paket halinde, bu şahıslara uyuşturucu madde sattığı tespit edilen 2 şahıstan 3 paket halinde toplam 3,7 gr. sentetik kannabinoid maddesi ele geçirilmiştir.
4 şüpheli şahıs hakkında TCK 191. madde kapsamında “Uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak” suçundan, 2 şüpheli şahıs hakkında TCK 188. madde kapsamında ise “Uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan adli işlem yapılacaktır.
Söz konusu operasyonlar kapsamında toplamda 25 şüpheli hakkında “Uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak” suçundan işlem yapılmış olup, “Uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan haklarında işlem yapılacak olan 8 şüpheli şahıs, ifadelerinin tamamlanması akabinde adli makamlara sevk edilecektir.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, polisinden, uyuşturucu, operasyonu, 29, gözaltı,
Yorumlar
Haber Yazılımı