Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 23:31
 
Malatya Sağlık Müdürlüğü harıl harı; bu kez Uluslararası UMKE tatbikatı
Furkan Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber…. Malatya’da Sağlık İl Müdürlüğü harıl harıl…Malatya İl Sağlık Müdürlüğü VIII.Uluslararası UMKE tatbikat koordinasyon toplantısı yapıldı.
Sağlık Haberi
Malatya Sağlık Müdürlüğü harıl harı; bu kez Uluslararası  UMKE tatbikatı

Malatya Sağlık Müdürlüğü harıl harı;

Bu kez Uluslararası  UMKE tatbikatı...
Malatya Sağlık İl Müdürü Doç.Dr. Recep Bentli Uluslararası UMKE toplantısı ile ilgili kamuoyuna şu açıklamada bulundu:

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
“Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından oluşturularak 81 ilde faaliyetlerini yürütmekte olan Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin (UMKE) afete müdahale kapasitesinin artırılması, mevcut bilgi ve becerilerin geliştirilmesi ve diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma ortamının sağlanabilmesi amacıyla 22-27 Temmuz 2019 tarihinde İlimiz sınırları içerisinde VIII. Ulusal UMKE Tatbikatı gerçekleştirilecektir.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Recep Bentli dahil, ayakta duran insanlar, ayakkabılar, çocuk, basketbol sahası, gökyüzü ve açık hava
Bu kapsamda; Deprem ve depreme bağlı gelişen acil durumların yaşandığı senaryo doğrultusunda ulusal düzeyde sağlık hizmet grubu operasyon planının destek çözüm ortakları ile birlikte Acil ve Afetlerde sağlık hizmetlerinin ilk 72 saatte ulusal düzeydeki etkinliğinin değerlendirilmesi amaçlanmıştır.
Belirtilen bu amaçlar doğrultusunda standartlara uygun olarak Şeker Fabrikası yerleşkesinde kurulacak olan Sahra hastanesi ve seyyar hastanenin kurularak işletilmesini sağlamak. Ulusal seviyede farklı illerden gelen UMKE ekiplerinin koordinasyonunu değerlendirmek. Sağlık Çalışanlarının tıbbi müdahale sırasında iş güvenliği önlemlerini, Sağlık hizmet grubunun, destek çözüm ortakları ile işbirliğini ve koordinasyonunu Acil ve Afetlerde sağlık hizmetlerinin haberleşme ve iletişim yeteneğini değerlendirmek hedeflenmiştir. Tatbikat ile ilgili hazırlık çalışmaları Müdürlüğümüzce sürdürülmektedir.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan
22-27 Temmuz 2019 Tarihleri arasında yapılacak tatbikata Sağlık Bakanımız, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü, İslam İşbirliği Teşkilatına (İİT) üye yirmi den fazla yabancı ülkeden üst düzey temsilciler ve Dünya Sağlık Örgütü Avrupa ve Türkiye ofisinden de üst düzey personelin katılımı olacaktır.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Recep Bentli dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava
Bu kapsamda VIII. Ulusal UMKE tatbikat çalışmasında Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında hazırlanan “Yerel Düzey Sağlık Hizmet Grubu Operasyon Planı”icra edileceğinden; Sağlık Müdürlüğümüz de İlimiz Kurum Müdürleri, Yöneticileri ve Yetkilileri ile koordinasyon ve işbirliği toplantısı düzenlendi.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Sağlık, Müdürlüğü, harıl, harı;, bu, kez, Uluslararası, , UMKE, tatbikatı,
Yorumlar
Haber Yazılımı