Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 15:45
 
Malatya Sağlık Müdürlüğü kanserde erken teşhis için farkındalık oluşturdu
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Güzel haber… Kanserde erken teşhisin önemini vurgulamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Malatya İl Sağlık Müdürlüğü ve Erkenek Işık Su firması iş birliğiyle 0,5 litrelik pet şişe, " Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır " etiketiyle satılacak.
Sağlık Haberi
Malatya Sağlık Müdürlüğü kanserde erken teşhis için farkındalık oluşturdu

Malatya Sağlık Müdürlüğü;

Kanserde erken teşhis için farkındalık oluşturdu...
Malatya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Kanserde erken teşhis amacıyla çalışmalar yaptıklarını, kanser taramalarının KETEM tarafından ücretsiz olarak yapıldığını belirterek, erken tanı olanağı veren kanser türleri için bu taramaların önemli olduğunu vurguladı. 


Erkenek Işık Su firmasıyla güzel bir iş birliği gerçekleştirdiklerine işaret eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli " 0,5 litrelik su şişesinin etiketine “Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır” mesajı basılmıştır. Amacımız Kanserde erken teşhisi sağlamak ve bu konudaki farkındalığı artırmaktır." diye konuştu.


Erkenek su firması sahibi Mehmet IŞIK böyle bir sosyal projede yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Bu projede yer almak bizim için bir gururdur. İnşallah Kanserin erken teşhisi ile ilgili proje ile vatandaşlarımızın sağlığını korumaya vesile olmuş oluruz." değerlendirmesinde bulundu.


Malatya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli tarafından Erkenek Işık Su firma sahibi Mehmet IŞIK‘ a Kanserde erken teşhise vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür plaketi verildi

kanserde erken teşhis için uygulama ile ilgili görsel sonucu

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Sağlık, Müdürlüğü, kanserde, erken, teşhis, için, farkındalık, oluşturdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı