Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 20:47
 
Malatya Sağlık Müdürlüğü tarafından halkın sağlığı için harıl harıl çalışıyor
Ali Murat Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da sağlıklı gebelik, sağlıklı doğum ve sağlıklı nesiller için doğumuna sahip çık konferansı bugün düzenlendi.
Sağlık Haberi
Malatya Sağlık Müdürlüğü tarafından halkın sağlığı için  harıl harıl çalışıyor

Malatya Sağlık Müdürlüğü tarafından halkın sağlığı için  harıl harıl çalışıyor
Malatya’da Doç.Dr. Recep Bentli’nin Sağlık İl Müdürü olarak göreve başlamsının ardından halkın sağlığı için harıl harıl çalışmalar başlatıldı. O çalışmalardan birisi de Doğumuna sahip çık konferansı oldu.
Sağlıklı gebelik, sağlıklı doğum ve sağlıklı nesil konferansı bugün gerçekleştirildi. Konferansa A Parti Kadın Kolları Başkanı Mimar Aynur Oğuzhan ve kalabalık bir topluluk katıldı.


Malatya Büyükşehir belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda saat 14.00’de başlayan Doğumuna Sahip Çık, Sağlıklı gebelik, sağlıklı doğum ve sağlıklı nesil konferansına konuşmacı olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesinin başarılı Başhekim Yardımcısı Kadın Doğum Uzmanı Dr. Hülya Aladağ ile Kadın Doğum Uzmanı Opr.Dr. Tekin Ekinci katıldı.


Dr. Hülya Aladağ ve Dr. Tekin Ekinci, normal doğum oranını arttırmak için doğumuna sahip çık adlı konferansta verdi, normal doğumun nasıl gerçekleştiği, normal doğumun avantajları, sezeryanın dezavantajlarını ayrıntılı olarak aktardılar.


Dr. Hülya Aladağ ve Dr. Tekin Ekinci’nin sunumu sonrasında katılımcılarla soru cevap şeklinde bilgi alışverişinde bulunuldu. 
Çok verimli geçen konferans sonrası başka konularla tekrar yapılması planlandı.


Malatya Sağlık İl Müdürü Dr. Recep Bentli, halkın sağlığına önem verdiklerini ifade edip bu tür etkinliklerin kesintisiz süreceğini ifade etti.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Recep Bentli dahil, iç mekan
HABERİN FOTOĞRAFLARI:
Serdar Özer

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Sağlık, Müdürlüğü, tarafından, halkın, sağlığı, için, , harıl, harıl, çalışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı