Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 17:24
 
Malatya Sağlıkta ilk 10 arasında; Doç.Dr. Recep Bentli ile ivme yükseldi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Sağlıkta zirveye doğru yol almaya başladı. Malatya İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Recep Bentli ile sağlıkta ivme yükseldi.
Sağlık Haberi
Malatya Sağlıkta ilk 10 arasında; Doç.Dr. Recep Bentli ile ivme yükseldi

Malatya Sağlıkta ilk 10 arasında;

Doç.Dr. Recep Bentli ile ivme yükseldi..
Malatya sağlıkta hasta yatak sayıları ve yoğun bakım yatak sayılarına bakıldığında Türkiye geneli sıralamada ilk 10 il arasında yer alıyor.
Malatya İl Sağlık Müdürü olarak Doç. Dr. Recep Bentli’nin göreve başlaması ile sağlık noktasında kayısı diyarı ileri taşınmaya başlandı.
Malatya İl Sağlık Müdürü olarak Doç. Dr. Recep Bentli, Battalgazi Devlet hastanesinin de temelinin atılmasının kentte sağlığı daha da ileti taşıyacağını ifade edip şu açıklamada bulundu:
 BATTALGAZİ DEVLET HASTANESİ BİLGİLERİ…:
“Eski Devlet Hastanesi yerine yapılacak olan Battalgazi Devlet Hastanesi yapım ihalesi 25 Ocak 2019 tarihinde Sağlık Bakanlığımız tarafından gerçekleştirildi. Bugün burada temelinin atılıp; yapımı gerçekleştirilecek olan hastanemiz 8 katlı, birbirine bağlantılı ve 2 bloktan oluşacaktır. 

battalgazi devlet hastanesi ile ilgili görsel sonucu
Oturum Alanı: 8.180,98m2 olup Kapalı Alanı ise 60.566,02m2’dir.
Hastanemizde 12 ameliyathane, 32 yataklı yoğun bakım ünitesi, 10 yataklı diyaliz ünitesi, 10 yataklı palyatif bakım merkezi, 24 yataklı Acil müşahede odası, 26’sı çift yataklı, 132’si tek yataklı hasta odası ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu bulunacaktır. “dedi.
MALATYA SAĞLIK’TA İLK 10’DA…
Malatya İl Sağlık Müdürü olarak Doç. Dr. Recep Bentli saha sonra şu açıklamaları da bulundu:
“İlimiz hasta yatak sayıları ve yoğun bakım yatak sayılarına bakıldığında Türkiye geneli sıralamada ilk 10 il arasında olup;
Yapılacak olan bu yatırım ile birlikte:
Hasta yatak sayısı 3275’e 
Yoğun bakım yatak sayısı 591’e artmış,
on bin kişiye düşen yatak sayısı 37 den 41’e (Türkiye geneli: 29)
yüz bin kişiye düşen Yoğun bakım yatak sayısı ise 71 den 74’e (Türkiye geneli: 47)  
yükselmiş olacaktır.
DEPREME KARŞI SİSMİK YALITIM…


Hastane binası depreme karşı sismik yalıtım sistemleri ile donatılmış, ileri teknoloji elektrik, mekanik otomasyon ve ısıtma, soğutma sistemlerine de sahip olacaktır. Projemiz ikinci basamak devlet hastanesinde olması gereken tüm birimleri kapsamaktadır. 
Bu kapsamda İlimizin nüfus oranı en yüksek olan Battalgazi ilçemizin ihtiyacı olan devlet hastanesi isteği gerçekleşmiş olup, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanemizin özellikle acil yoğunluğu azaltılmış olacaktır ve sağlık hizmetlerinde ciddi bir rahatlama oluşması beklenmektedir. 
BATTALGAZİ HASTANEMİZ MALATYA’YA HAYIRLI OLDUN…
Malatya’mıza bu hizmetin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor tüm halkımıza ve Malatya ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Sağlıkta, ilk, 10, arasında;, Doç.Dr., Recep, Bentli, ile, ivme, yükseldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı