Haber Detayı
29 Ağustos 2017 - Salı 13:32
 
Malatya sınırında Nurhak'ta 2 terörist ölü 1’i yaralı 2 terörist sağ yakalandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya sınırında Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirilirken, 2'si sağ, 1 tanesi yaralı olmak üzere 3 terörist yakalandığı bildirildi. Bu sabah operasyon Nurhak ilçesi Barış Mahallesi Bulut Pınarı kırsalında gerçekleştirildi.
Asayiş Haberi
Malatya sınırında Nurhak'ta 2 terörist ölü 1’i yaralı  2 terörist sağ yakalandı

Malatya sınırında Nurhak'ta 2 terörist ölü 1’i yaralı  2 terörist sağ yakalandı...
Malatya sınırında Nurhak Jandarma Komando Bölüğü ekipleri ile PKK'lı terörist grup arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada, 2 terörist öldürülürken, 2'si sağ, 1 tanesi yaralı olmak üzere 3 terörist yakalandı.
Savcıyı şehit eden terörist yakalandı
Çatışmada yakalanan "Azad Çüngüş" kod adlı Gürbüz Topçu'nun 2012 yılında Tunceli'nin Ovacık Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun'u şehit eden terörist olduğu belirlendi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

ŞEHİT CUMHURİYET SAVCISI MURAT UZUN'UN ÖZGEÇMİŞİ:

Aslen Trabzon'un Sürmene-Köprübaşı ilçesinden olup, 25.03.1978 tarihinde Samsun’un İlkadım İlçesi Yukarı Avdan Köyü’nde doğan Murat Uzun, ilk, orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladıktan sonra 2001 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Kısa bir süre avukatlık yapan Uzun, 14.07.2009 tarihinde Antalya’nın Serik ilçesinde Cumhuriyet Savcısı olarak göreve başladı. 13.06.2012 tarihli kararname ile Tunceli ili Ovacık ilçesine atanan Uzun, görevi başında iken 19.09.2012 tarihinde uğradığı hain bir terör saldırısı sonucu 20.09.2012 tarihinde şehit oldu.
Şehit Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun, muhterem Cihan Hanım ile evli olup, Emir Kağan ve Hakan Taner isminde iki çocuk babasıdır. 

SAVCIYI ŞEHİT EDEN PKK'LI TERÖRİST 

2012'de Tunceli-Ovacık savcısı Murat Uzun'u şehit eden Azad Çüngüş kod adlı PKK'lı terörist Gürbüz Topçu Kahramanmaraş Nurhak'taki operasyonda yaralı olarak ele geçirildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, sınırında, Nurhak'ta, 2, terörist, ölü, 1’i, yaralı, , 2, terörist, sağ, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı