Haber Detayı
27 Nisan 2016 - Çarşamba 03:35
 
Malatya Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu'da Kutlu Doğum Haftası etkinliği
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Malatya Yeşilyurt Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kutlu Doğum haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Hafta boyunca öğretmen ve öğrencilerin hazırladıkları Hadis Ağacı, Hadis Panosu, lokum ve gül suyu ikramı, Hadis Rulosu, Kitap, Pilav ayran ikramı gibi faaliyetler yapıldı.
Eğitim Haberi
Malatya Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu'da Kutlu Doğum Haftası etkinliği

Öğrencilerin hazırladıkları hadis ağacında Peygamberimiz (A.S) in hadisleri, ağacın meyvesi gibi dallara iliştirildi.Hadis panosunda Peygamberimizin (A.S)  hayatı ve hadislerden örnekler sergilendi. Öğrenciler tarafından renkli kağıtlara hadislerden örnekler yazılarak rulo şeklinde dağıtıldı. Tüm öğrencilere kitap, lokum ve gülsuyu ikram edildi. 

2016 yılının “Tevhid ve Vahdet Gelin Birlik Olalım” teması çerçevesinde birlik ve beraberliğimizi göstermek için pilav ikramı yapıldı

Pilav dağıtımı programına Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Memur-Sen Malatya İl Başkanı Kerem Yıldırım Malatya Yerel Basınının öncülerinden Ali Aladağ, Milli Eğitim  Şube Müdürleri, Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü  Mehmet Karadeniz  Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrenciler katıldılar. Kaymakam Nesim Babahanoğlu öğrencilere ve misafirlere hadis rulosu lokum ve kitap hediye etti

Program Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa Ateş´in Kutlu Doğum Haftası hakkında bilgi vermesi ve Kur´an okumasıyla başladı. Okul Müdür Yardımcısı Recep Altıntop, Öğretmen Sünbül Polat programıbaşarılı geçmesi için canla başla görev yaptılar.

Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu öğrencilere pilav dağıtan isim oldu.

Dağıtılan pilavı  tüm öğretmen ve öğrenciler  nasiplendi.

"Kutlu Doğum Haftası" kapsamında Malatya Yeşilyurt Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde hazırlanan programda açıklama yapan Malatya Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu "Kutlu doğum haftasına sizler gönüllü katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bu hafta içerisinde üç kelime üzerinde duruluyor. Birincisi Hz. Peygamber efendimiz, ikincisi tevhit üçüncüsü vahdet. Allah gönüllere merhamet versin, Allah gönüllere şefkat versin, zihinlere açıklık ve anlayış versin.” dedi.

Daha sonra Kaymakam Nesim Babahanoğlu öğrencilere pilav dağıtımı yaptı.Ardından ise okulda Kutlu Doğum münasebetiyle açılan köşe gezildi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI:

Şener Eroğlu

Sümer Lisesi

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Sümer, Mesleki, ve, Teknik, Anadolu'da, Kutlu, Doğum, Haftası, etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı