Haber Detayı
12 Ekim 2019 - Cumartesi 12:48
 
Malatya Tanıtım Günleri İle Hemşerilerimiz Sıla Özlemlerini Giderecek
Malatya Tanıtım Günlerinde Stantları gezen Başkan Gürkan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 10 Ekim Perşembe günü İstanbul Yenikapı’da açılışı yapılan ‘Malatya Tanıtım Günleri’ etkinlikleri kapsamında stantları gezerek başarılar diledi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde AK Parti MKYK üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti MKYK üyesi Malatya Milletvekili Öznur Çalık, TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, BtcTurk Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, MADEF Genel Başkanı Yılmaz Durmuş ile birlikte stantları gezerek Malatya tanıtım günlerine katılan ilçe belediyelerini, kurumları ve esnafları ziyaret ederek sohbet ettiler.
Kültür Haberi
Malatya Tanıtım Günleri İle Hemşerilerimiz Sıla Özlemlerini Giderecek

Malatya Tanıtım Günleri’nde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandığı böyle büyük bir organizasyonda yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Gürkan, “İstanbul’daki Malatyalı hemşerilerimizin Malatya özlemini bu fuar sayesinde gidereceklerine inanıyorum. Malatya’nın yemeklerini, tatlılarını ve hatta havasını bu fuar sayesinde içlerine çekme imkanına kavuşmuş olacaklar. Hemşerilerimizin bir nebzede olsa sıla özlemini giderebildiysek ne mutlu bize” dedi.

İstanbul’daki Malatya Tanıtım Günleri 13 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek. Bu süre zarfında İstanbul ve yakın çevresinde yaşayan Malatyalılar ile İstanbul halkı fuar alanını ziyaret ederek Malatya’yı daha yakından tanıma fırsatı yakalayacak.

GÜRKAN DESTAN ŞEHİR MALATYA’DA SELAM OLSUN…

3. Geleneksel İstanbul’da Malatya Tanıtım Günlerinin resmi açılışı, 10 Ekim Perşembe günü İstanbul Yenikapı Sahil Etkinlik Alanı’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

3. Geleneksel İstanbul’da Malatya Tanıtım Günleri açılış konuşmasını gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; “Malatya Tanıtım Günlerine katılan, burada bulunan herkese en içten dileklerimle selamlıyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak böyle bir organizasyonda bulunmaktan büyük onur duyuyorum. Organizasyonda emeği geçen herkese Malatya halkı adına teşekkür ediyorum. Dün saat 16.00’da başlayan Barış Pınarı Harekâtının memleketimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnşallah orada bulunan askerlerimiz, güvenlik kuvvetlerimiz, burnu kanamadan ayakları tırnakları taşa değmeden oradaki düzeni sağlarlar ve ülkemize geri dönerler” dedi. 

Malatya'dan herkese saygı ve selamlar getirdiğini ifade eden Başkan Gürkan, “Malatya Darul Rıfattır. Malatya medeniyetin başladığı Anadolu'yu Anayurt yapan destan şehrin adıdır. Destan şehrimizden herkese selam olsun. Evliya Çelebi Malatya’yı tarif ederken, Darul Rıfat diye tarif ediyor.  Seçkin insanların yaşadığı diye tarif ediyor. Battalgazi destanlarında himmetli zatların yaşadığı diyar olarak geçiyor. Himmetli zatların yaşadığı diyardan, seçkin insanların yaşadığı diyardan, güneşin altın yumurtası olan kayısı diyarından selamlarımı saygılarımı sunuyorum ve herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Bu organizasyonun inanıyorum ki Malatya’ya ve burada yaşayan Malatyalılara ve diğer şehirlerimizi de güzel rol model olacağı kanaatindeyim” ifadelerine yer verdi.

Bu organizasyonda emeği geçen herkesi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi standına yoğun ilgi

Açılış konuşmalarının ardında protokol tarafında kesilen kurdele ile resmi açılış gerçekleşti.

Büyükşehir Belediye standını ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından vatandaşlara kayısı döneri ikram edildi.

Yoğun ilginin olduğu Büyükşehir Belediye standında Malatya’yı tanıtıcı kitapçıklar, Malatya’nın doğal güzellikleri, tarihi mekânları kart postallar halinde gelen misafirlere veriliyor.

Malatya'ya özgü birçok yöresel ürünler tanıtım günlerinde yerini aldı. İstanbul’da Malatya Tanıtım Günleri 13 Ekim 2019 – Pazar gününe kadar devam edecek.

Tanıtım günleri ziyaretçiler tarafında sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlayacak.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, Tanıtım, Günleri, İle, Hemşerilerimiz, Sıla, Özlemlerini, Giderecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı