Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 19:28
 
Malatya tarihinin markası Battalgazi Otağı ziyaretçi akınına uğruyor
M.Fırat Toper…:Zeynep Berra Toper…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya denince akla ilk önce kayısı gelir. Oysa kültürün, tarihin, sanatın ve hayatın izini sürebileceğiniz eserleri ve gelenekleriyle Malatya öndedir.
Kültür Haberi
Malatya tarihinin markası Battalgazi Otağı ziyaretçi akınına uğruyor

Malatya tarihinin markası;

Battalgazi Otağı ziyaretçi akınına uğruyor...


İşte size...Battalgazi Otağı...

Malatya’da etkinlikleri ile gündem de ismi sürekli yer alan Ali Karakaş tarafından Destan şehir Malatya’ya tarihi Battalgazi otağı kuruldu. Kurulduğu günden bu yana Malatya halkının il dışında ve yurt dışında gelenlerin akınına uğradı Battalgazi Otağı.


Battalgazi otağı tarihi bugüne yansıtırken Malatya’nın eşsiz lezzeti de misafirlere sunuluyor. Tarihin derinliklerinde  destan şehir Malatya’da Battalgazi Otağı ayrı bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Malatya’ya kim gelirse gelsin, ilk uğrak yeri Battalgazi Otağı oluyor.


Geleceğin teminatı çocuklarımız ise Battalgazi Otağında tarihe yolculuk yapıyor.

DÖRT BİR YANDAN ZİYARETÇİ...

Battalgazi Otağını Malatya'ya kazandıran Ali Karakaş, yurt içinde ve yurt dışında gelen misafirlerini ağırladı. Battalgazi Otağını görmek ve özellikle çadır da fotoğraf çektirmek isteyenler zaman zaman da izdihama yol açıyor. Battalgazi Otağı Malatya'ya ayrı bir güzellik ve tarhi zenginlik kattı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, tarihinin, markası, Battalgazi, Otağı, ziyaretçi, akınına, uğruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı