Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 23:49
 
Malatya Türk Kızılay’ı ilk yardım eğitimlerine devam ediyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Türk Kızılay Şube İlk Yardım Eğitim Merkezi tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol İlaçlama Şube Müdürlüğü personellerine ilk yardım semineri verildi.
Sağlık Haberi
Malatya Türk Kızılay’ı  ilk yardım eğitimlerine devam ediyor

Malatya Türk Kızılay’ı;

İlk yardım eğitimlerine devam ediyor...


Eğitim nedeniyle bir açıklama yapan Şube Müdürü M. Zeki Duman “Türk Kızılay Malatya Şubesinin kan bağışı ve ayni yardımlar dışında ilk yardım eğitimi vermesinin; toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi adına çok önemli olduğunu; her kurumun kendi personellerine ilk yardım eğitimi vermesinin gerektiğini belirterek Türk Kızılay Malatya Şube Eğitim Birimi yetkililerine teşekkür ettiğini belirtti. 


Düzenlenen eğitimde eğitici olarak sunumlarını gerçekleştiren Kızılay Malatya Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve İlk Yardım Merkezi Eğiticileri Ramazan Soylu ile Şükrü Özmarasalı; ilk yardım eğitimi almanın hayat kurtarıcı olduğunu ve her bireyin mutlaka ilk yardım eğitimi alması gerektiğinin önemi vurguladılar. 


Türk Kızılay Malatya Şube Eğitim Merkezi olarak köklü eğitim tecrübeleri ışığında kamu ve özel kurum ve kuruluşlarda çalışan personellere yönelik sertifikalı ilk yardım eğitimine devam ettiklerini ifade eden Ramazan Soylu; kamu kurum ve kuruluşları ile okullardan gelen ilk yardım semineri taleplerine de öncelikli olarak katıldıklarını söyledi. Düzenlenen eğitime Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanı Adem Bedir Ergül, Çevre Koruma Kontrol İlaçlama M. Zeki Duman, İlaçlama mesul müdürü Özgür Akçay ve 70 kişilik personel grubu katıldı. 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Türk, Kızılay’ı, , ilk, yardım, eğitimlerine, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı