Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 13:00
 
Malatya Üniversitesinin Rektör adayı Projeleriyle gündemden konuşuluyor
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Emre İnan...:Malatya Olay...: Malatya'da rektörlük seçimi için geriş sayım sürüyor...Her gecen gün heyecan tavan yapıyor. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve İnönü Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, projeleri ile kamuoyu gündeminden hep konuşuluyor ,Projeler Malatya ve Üniversite için büyük önem taşıyor.
Eğitim Haberi
Malatya Üniversitesinin Rektör adayı Projeleriyle gündemden konuşuluyor

İ.Ü. REKTÖR ADAYINDAN İDDALI PROJELER: TAM DONANIMLI ÇOCUK ARAŞTIRMA HASTANESİ

Haziran ayında yapılacak İnönü Üniversitesi Rektörlük seçimlerinde adaylığını açıklayan Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut,  Malatya’mızın ve bölgemizin tam donanımlı bir çocuk hastanesine ihtiyaç olduğunu” söyledi.

Bay Karabulut, Haziran ayı içerisinde gerçekleşecek rektörlük seçiminde nihai sonucuna ulaşılması halinde gerçekleştireceği ilk projelerinden birinin Malatya’ya vebölgeye tam donanımlı bir çocuk araştırma hastanesi kurulacağını ifade etti. Bay Karabulut:“Malatya’mız ve bölgemiz çocuk nüfusu bakımından yüksektir ve bölgemizde ve ilimizde istenilen seviyede bir çocuk araştırma hastanesinin olmaması bizi üzüyor. İnönü üniversitesinin Rektörlük seçimlerini kazanmam ve İnönü üniversitesinerektör olarak atanmam durumunda bu eksikliği giderecek ekip ve projenin hazır olduğunu belirtmek isterim” şeklinde konuştu. BayKarabulut konuşmasının devamında, üniversiteyi, şehri ve bölgeyi çok iyi tanıdığını, eksiklikleri çok iyi analiz ettiğini ve bu eksikliklere uygun projeler oluşturduğunu ifade etti. 

PROF. DR. KARABULUT: KAMPÜSE KÜLLİYE KURULACAK

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve İnönü Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, projeleri arasında üniversite kampus alanına Anadolu Medeniyetinin bir yansıması olarak “İnönü Üniversitesi Külliyesinin” bulunduğunu da söyledi. Prof. Dr. Karabulut, ayrıca Malatya’da kayısıda yaşanan pazar sorununa akademik ve bilimsel destek için Kayısı Pazar Araştırma Merkezi’ni de kurarak kent ekonomisine katkı sunacaklarını ifade etti.

aysun bay karabulut cumhurbaşkanı erdoğan ile ilgili görsel sonucu

İnönü Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, en büyük hedeflerinden birisinin üniversitenin kampüs alanına bir külliye kurmak olduğunu belirterek, “Üniversite camimizin restorasyonu tamamlanarak etrafındaki alanlar düzenlenecek ve ‘İnönü üniversitesi Külliyesi’ kurulacaktır. Bu külliyede kütüphane, çarşı, ezber kabinleri, küçük dinlenme odasının bulunduğu derslikler bulunacaktır. Burası aynı zamanda akademik ve idari personelimiz için Mevlit ve taziye alanı olarak da kullanılabilecektir” dedi.

Prof. Dr. Karabulut, “İnönü Üniversitemiz uluslararası üniversite olma hedefini ortaya koyarken, bununla birlikte kendi manevi köklerini ve ait olduğu medeniyetin kodlarını da unutmamalı. Bilimsel ve akademik alanda dünya ile yarışırken, kendi kültürel zenginliğimizi korumalı ve yaşatmalıyız. Hem bilimsel alanda dünya ile yarışacağız, hem de kendi medeniyetimize sahip çıkacağız” dedi.

EN BÜYÜK SORUNA, AKADEMİK KATKI

aysun bay karabulut ile ilgili görsel sonucu

İnönü Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Malatya kayısısında en büyük problemin Pazar ve pazarlama sorunu olduğunu söyleyerek, “Kayısı rekoltesi fazla olduğu zamanda Pazar sorunu yaşanıyor, kayısı rekoltesi az olduğu zamanda pazar sorunu yaşanıyor, yada fiyat sorunları ortaya çıkıyor. Dünyanın en iyi ve en kaliteli kayısını üreten Malatyalılar, artık pazarda ve pazarlamada söz sahibi olmalıdır. Fiyatı Malatyalılar belirleyebilmelidir. İnönü Üniversitesi Malatyalılarındır ve üniversite bu konuda Malatyalıların ekonomideki can damarı olan kayısının bu sorununa akademik çözüm bulmak zorundadır. Bu nedenle Kayısı Pazar Araştırma Merkezi’ni kurarak şehrimize üniversite olarak akademik katkı sunacağız” dedi.

Prof. Dr. Karabulut, “Avrupa Birliği ülkeleri ile ABD’ye yapılan kuru kayısı ihracatının azalmasından dolayı gelecek vaat eden yeni pazarlar bulunmasını zorunlu kılmıştır. Bu amaçla yurtdışında yapılan gıda fuarlarında tanıtım çalışmalarına ağırlık verilecektir. Kuru kayısı üreticilerini bir çatı altında toplayarak rekabet yerine ortak bir tavır alınmasını sağlayacak, dış pazardaki gelişmeleri düzenli olarak takip edecek olan Kayısı Pazar Araştırma Merkezi, reklam ve tanıtım faaliyetlerini de etkin şekilde yürütecektir” şeklinde bilgi verdi.

Prof. Dr. Karabulut’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 16 yıldızlı kayısı tepsisi

Malatya Standı ziyaretinde İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve İnönü Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kayısı konusundaki çalışmaları hakkında bilgi arz ederek, rektörlük seçimi nedeniyle hazırlamış olduğu kitapçıktaki projelerinde yer alan kayısı ve diğer projeleri hakkında da bilgilendirmede bulundu. Prof. Dr. Karabulut, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a projelerinin yer aldığı kitabı takdim etti. 
Ziyarette Prof. Dr. Karabulut, üzerinde Cumhurbaşkanlığı armasını yansıtan 16 yıldızın bulunduğu kuru kayısı tepsisini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti.

Prof. Dr. Karabulut Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kayısı Projesini Anlattı...

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve İnönü Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a acı kayısı çekirdeği ve amigdalinin, kanserli hücreleri öldürdüğü, sağlıklı hücreleri ise yenilediğini belirterek, kayısı projesi hakkında bilgi verdi.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türk Patent Enstitüsü tarafından Ankara’da düzenlenen 5. Türk Patent Ödülleri töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iller adına kurulan stantları da ziyaret etti. Malatya Standı ziyaretinde İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve İnönü Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kayısı konusundaki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

aysun bay karabulut cumhurbaşkanı erdoğan ile ilgili görsel sonucu

Karabulut, rektörlük seçimi dolayısıyla hazırlamış olduğu kitapçıktaki projeleri arasında yer alan kayısı ve diğer projeleri hakkında da bilgilendirmede bulundu. Karabulut’un projeleri arasında kampüs içerisine bir külliye yapılması projesi de yer alıyor. Karabulut, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a projelerinin yer aldığı kitabı takdim etti. Ziyarette Prof. Dr. Karabulut, üzerinde Cumhurbaşkanlığı armasını yansıtan 16 yıldızın bulunduğu kuru kayısı tepsisini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti.

aysun bay karabulut cumhurbaşkanı erdoğan ile ilgili görsel sonucu

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Üniversitesinin, Rektör, adayı, Projeleriyle, gündemden, konuşuluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı