Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 17:42
 
Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü Eğitim Desteklerine Devam Ediyor
Eğitime anlamlı katkı. Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü Eğitim desteklerine Mehmet Topsakal Orta okulunda devam etti...Vakıfların anlamlı desteği takdir aldı. Desteklerin devam edeceği açıklandı...
Eğitim Haberi
Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü Eğitim Desteklerine Devam Ediyor

Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Doğan, beraberinde bir heyetle Kenan Topsakal Ortaokulunu ziyaret edip çeşitli hediyeleri öğrencilere dağıttılar. Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Doğan yaptığı açıklamada şunlatı söyldi: “Bugün  burada gayemiz Genel Müdürlüğümüzün hediyelerini öğrencilerimize ulaştırarak çocuklar da vakıf bilincinin oluşturulması  ve özellikle de çocukların yüzlerinde ki bir tebessüm kalplerinde bir mutluluk oluşturmaktır.

KADİM MİLLET…


Bu kadim Millet, halkını tebaasını ve başkalarını, memnun etmek adına hükmettiği topraklar da vakıf müessesini tesis ve inşa etmek için büyük bir çaba harcadı ve 1048’den günümüze kurduğu binlerce vakıfla, gönülleri fethetti bir bakıma. Bugün en kıymetli ecdat yadigarımız olarak kabul edebileceğimiz vakıflarımız, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün himayesinde faaliyetlerini icra etmeye devam etmektedir. Bu bakımdan sorumluluğumuz büyük, yükümüz ağırdır. Bu mübarek yolda mensubu olduğumuz millet bağlı bulunduğumuz peygamber ve binlerce yıllık devlet geleneğimiz, yolumuzu aydınlatan en önemli ışıklardır.

GELECEĞİMİZİN TEMİNATI…


Genel Müdürlüğümü ile Bölge Müdürlüğümüz, adeta kılı kırk yararak, bin yıllık bir geleneği söz verildiği ölçüde, sürdürmeye devam ettirmeye çalışmaktadır. Bu gün de burada geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ihtiyaçlarına bir nebze de olsa karşılayabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha yükseklere dokunabilmek adına bin yıllık bir kadim müessesenin, ilelebet payidar kalması temennisiyle burada bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum”

VAKIFLARIN DESTEĞİ ANLAMLIDIR…
Kenan Topsakal Ordaokulu Müdürü Ramazan Cengiz ise yapılan ziyarette ve Vakıfların Eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Vakıflar toplumda önemli bir yere sahiptir ve her alanda olduğu gibi eğitime de geçmişten bugüne destek vermektedir.” Dedi.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, Vakıflar, Bölge, Müdürlüğü, Eğitim, Desteklerine, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı