Malatya Valiliğinden açıklama geldi; İddia konusu 17 Ağustos’ta yaşandı
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 20:59
 
Malatya Valiliğinden açıklama geldi; İddia konusu 17 Ağustos’ta yaşandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Valiliği tarafından bir tv kanalında gündeme taşınan iddialara cevap geldi…Valilik açıklamasında “İddia konusu 17 Ağustos’ta yaşandı.”denildi.
Asayiş Haberi
Malatya Valiliğinden açıklama geldi; İddia konusu 17 Ağustos’ta yaşandı

Malatya Valiliğinden açıklama geldi;

İddia konusu 17 Ağustos’ta yaşandı...

Malatya Valiliği iddialarl ilgili kamuoyuna açıklama yaptı.

İşte o açıklama.”15 Eylül 2020 tarihinde Halk TV isimli televizyon kanalında yayınlanan tartışma programında “Malatya’da Bekçi Şiddeti” başlığı altında bazı iddialar gündeme getirilmiştir. 

İddialara konu olan olay 17 Ağustos 2020 tarihinde saat 00.50 sıralarında Yeşilyurt İlçesi Aşağıbağlar Mahallesi İsmet Paşa Caddesi Kuyuönü Mevkiiinde faaliyet gösteren bir akaryakıt istasyonunda meydana gelmiştir. 

Bahse konu adreste görevli Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin maskesiz olarak istasyondaki markete girmeye çalışan İ.D. ve M.V. isimli şahısları maske takmaları konusunda uyarmaları üzerine şahısların görevli bekçilere tehdit ve hakarette bulunmaları sebebiyle bekçiler tarafından takviye ekip talep edilmiş ve şüpheli şahıslar etkisiz hale getirilerek gözaltına alınmıştır. 

Söz konusu program sırasında yayınlanan olayla ilgili kamera görüntülerinden de anlaşılacağı üzere müdahale sırasında bekçilerin maske kullandığı görülmektedir. 

Olay sonrasında hastanede yapılan alkol muayenesi neticesinde 160.5 ve 170.7 promil alkollü olduğu anlaşılan şüpheli iki şahısla ilgili olarak konu Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiş olup adli tahkikat devam etmektedir. 

Ayrıca, konuyla ilgili olarak Valiliğimizce idari tahkikat başlatılmıştır. 

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Valiliğinden, açıklama, geldi;, İddia, konusu, 17, Ağustos’ta, yaşandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı