Haber Detayı
17 Mart 2018 - Cumartesi 10:32
 
Malatya Valisi Ali Kaban; Bu toprakların en büyük gücü şahadettir
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Valisi Ali Kaban “Şehitlerimiz bizim geçmişimiz değil geleceğimizdir. Geleceğimizi kuran güçtür. Bu toprakların en büyük gücü her zaman söylüyorum şehadettir.”dedi.
Gündem Haberi
Malatya Valisi Ali Kaban; Bu toprakların en büyük gücü şahadettir

Malatya Valisi Ali Kaban; Bu toprakların en büyük gücü şahadettir
Malatya Valisi Ali Kaban, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut ile birlikte Malatya’da faaliyet gösteren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı H.Ziya Öztürk, Türkiye Harp Malulü, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Mustafa Gözükara, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Şube Başkanı Muharrem Kıbrız ve Emniyet Teşkilatı Vazife Malulleri ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Dernek Başkanı Sıddık Selçuk ve dernek üyelerini, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeni ile makamında kabul etti.


Kendilerini kabullerinden dolayı Vali Kaban’a teşekkür eden Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Şube Başkanı Kıbrız, Malatya’da faaliyet gösteren Vakıf ve Dernekler olarak buradayız. Şehitlere ve sonradan vefat eden Gazilere Allah’tan rahmet dilerken, Şehit ailelerine, Gazilere ve yakınlarına sağlık, sıhhat, huzur ve mutluluk dileyen Kıbrız bayrağımızın daima gönderde dalgalanması, birlik ve beraberlik, huzur ve barış içerisinde yaşaması dilek ve temennisinde bulundu.


Vali Kaban’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, tüm şehit ailelerimizin derneklerine, onların değerli başkanları olarak sizlere, sizlerin şahsında bütün ailelerimize, şehitlerimize buradan saygılarımı sunmayı bir borç biliyorum. Bu bizim en büyük borcumuzdur. Zira her tür sorunu çözebilirsiniz ekonomik anlamında, toplumsal anlamda, kültürel anlamda ihtiyaçların değişimine göre tavır alabilirsiniz ama eğer bir ülkenin varlığı gündeme gelmiş, varlığına bir saldırı olmuşsa, bir ülke gündeminde o ülkenin varlığı tartışılır hale gelmişse, toprağı, bayrağı tartışılır hale gelmişse, orada ömrünü hiçe sayarak en büyük fedakârlığı yaparak hayatından vazgeçen cengaverler, serdengeçtiler olmadıkça bu ülkenin hiçbir geleceğinden bahsedilemez. O anlamda aslında geçmişte kalmış gibi gözüküyor şehitlerimiz. Şehitlerimiz bizim geçmişimiz değil geleceğimizdir.

Geleceğimizi kuran güçtür. Bu toprakların en büyük gücü her zaman söylüyorum şehadettir. Bu anlamda bu topraklar şehadetle birlikte cennet haline geliyor. Bir toprağı vatan yapan oradaki kandır dedikleri gibi aslında bir toprağı cennet yapanda


buradaki şehittir. Bu anlamda biz bu vesileyle bu anma günleri vesilesiyle şehitlerimizi ve şehitlerimizin bize emanet olarak geride bıraktıklarını tekrar hatırlanmaktır. Unutmuyoruz da bunu siz de biliyorsunuz. Her zaman şehit ailelerimiz özellikle şehit ailelerimizle ilgili sürekli yıl içerisinde programlar yapıyoruz. Onları bağrımıza basıyoruz.

Biliyorsunuz bizim hanımefendinin Gönül Elçileri Programı projesi dahilinde şehit annelerimizle bir araya geliyorlar, orada şehitlerimizi anıyorlar, haftada bir, on beş günde bir yapılan program devam edecek inşallah. Tüm annelerimizi orada ağırlamış, tekrar şehitlerimize rahmet okumuş, onları rahmetle almış olacağız. Unutmuyoruz ama böylesine spesifik günlerle de anmamız gerekiyor. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle tekrar ben bütün şehitlerimize rahmet diliyorum, onların şefaati ülkemizin üzerinden eksik olmasın diyorum, geriye kalan şehitlerimizin bütün yakınlarıma sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum” dedi.

MALATYA VALİSİ KABAN’IN ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJLARI

“Bugün Cennet Yurdumuzun her köşesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi’mizin 103’üncü yıldönümü büyük bir gurur ve heyecanla kutlanmakta; Vatan, Bayrak, Millet ve Devlet uğruna can veren Şehitlerimizin aziz hatıraları Şehitler Günü olarak idrak edilmektedir.

Çanakkale Zaferi onurlu bir milletin varoluş mücadelesi olmasının yanı sıra muazzam bir iman ve ahlâk destanıdır. Bu eşsiz destan, dünya üzerinde Türk Milleti’nin var olma iradesini kıracak hiçbir güç olmadığının en şanlı ifadesidir. Ve yine Çanakkale Zaferi göstermiştir ki yedi düvele karşı ortaya koyduğumuz sarsılmaz irademiz, vatan sevgimiz ve millet olma bilincimiz en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür.

Necip Milletimizin mukaddesatının her türlü kasıt ve karanlık emellerden korunması, Al Bayrağımızın yurt semalarında hür ve mağrur dalgalanması için ecdadımızın aidiyet ve mensubiyet gözetmeksizin yan yana, omuz omuza, tek vücut olarak verdiği mücadelelerden ibret alınmalı ve bu şuur müstakbel nesillere miras bırakılmalıdır.

Bilinmelidir ki her safhası göğsümüzü kabartan Kadim Türk tarihindeki sayısız örneği gibi Çanakkale de, İstiklâl Savaşı da, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı sergilenen Milli Duruş da zelil yaşamak yerine onurla ölmeyi tercih edenlerin kutlu kıyamlarıdır.

Ulubatlı Hasan’lar, Yahya Çavuş’lar, Ömer Halisdemir’ler, Muhammed Fatih Safitürk’ler örnek alınmalı, bedeli ne olursa olsun her vatandaşımızın cennet yurdumuzun yılmaz muhafızı olması gerektiği asla unutulmamalıdır.

Bu anlamda Şanlı Ecdadımızın varisleri, başta Türk Gençliği olmak üzere istisnasız bütün Türk Milleti’dir. Atalarımızın iman ve cesaretinin yediden yetmişe Aziz Milletimizin ruhunda filizlendiğinden zerrece şüphemiz yoktur. İstiklâl Marşımızın Şairi Mehmet Akif ERSOY’un “Asım’ın Nesli” diye tavsif ettiği Türk Gençliği’ne inanç ve itimadımız tamdır.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Kahraman Silah Arkadaşları olmak üzere Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete uğurladığımız Şanlı Gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, Devletimizin sağladığı bütün imkânlarla Aziz Şehitlerimizin ailelerinin ve Kahraman Gazilerimizin yanında olduğumuzu belirtiyor, Muhterem Malatya Halkına ve Aziz Milletimize sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, Valisi, Ali, Kaban;, Bu, toprakların, en, büyük, gücü, şahadettir,
Yorumlar
Haber Yazılımı