Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 17:49
 
Malatya Valisi Ali Kaban, Ermaden’den sonra Eğitim Zirvesine katıldı
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Geçtiğimiz hafta içerisinde Vali Ali Kaban’ı ziyaret eden Hekimhan ilçe Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ve ilçede faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ile esnaflar ilçede üretilen demir cevheri ile ilgili yaşanan sorunları ve taleplerini Vali Kaban’a iletmişlerdi. Vali Kaban, Hekimhan'daydı ve ardından bir dizi programlara katıldı.
Gündem Haberi
Malatya Valisi Ali Kaban, Ermaden’den sonra Eğitim Zirvesine katıldı

VALİ KABAN, HEKİMHANLI HEMŞERİLERİMİZİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ VE TALEPLERİNİN KARŞILANMASI İÇİN ÇABA GÖSTERECEĞİZ
Malatya Valisi Ali Kaban’da sorunların çözümü ve taleplerle ilgili olarak yerinde görüşmek üzere Sivas İli Divriği ilçesinde bulunan Ermaden Demir İşletmesini ziyaret etti.


Divriği ilçe ziyaretinde eski Kuluncak şimdiki Divriği İlçe Kaymakamı Tolga Özdemir tarafından karşılanan ve birlikte Ermaden Demir İşletmesine geçen Vali Kaban, burada hem İşletme hakkında bilgi aldı, maden sahalarını ve ocakları gezdi hem de Genel Müdür Halil Yıldırım ile Hekimhan Maden İşletmesi ile burada yaşanan sorun ve talepler hakkında görüş alışverişinde bulundu.


Vali Kaban, Genel Müdür Yıldırım ile yaptığı görüşmede daha önceden Hekimhan ve Hasançelebi halkına verilen sözlerin yerine getirilmesi hususunda kendisine iletilen talepleri Genel Müdür Yıldırım’a ileterek Hekimhan ve Hasançelebi yöresinde yer alan Bir Milyar Ton Demir cevherinin ülke ekonomisine kazandırılması gerektiğini, yerli doğal kaynakların en önemlilerinden birisi olan ve yöremizde var olan demir cevherinin ihmal edilmemesi gerektiğinin önemini ifade etti.
Genel Müdür Yıldırım’da son dönemde aşırı şekilde fiyat düşüşü yaşanan demir cevherinin fizibilitesi konusunda yaşanan güçlükleri ifade ederek şirket üst düzey yöneticileri ve Vali Kaban’la bu güçlüklerin aşılabilmesi için neler yapılabileceği konusunda karşılıklı mutabakatta bulundular.
Toplantı sonunda Hekimhan halkının mağdur olmaması için elinden gelen tüm çabayı göstereceğini ifade eden Genel Müdür Yıldırım’a teşekkür eden Vali Kaban, kendilerinin de bu konuda üzerlerine düşeni yerine getireceklerini ve Hekimhanlı hemşerilerinin sorunlarının çözümü ve taleplerinin karşılanması için çaba göstereceklerini belirterek ziyaretin olumlu geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirip buradan ayrıldı.
VALİ KABAN, İLİMİZİDE YAKINDAN İLGİLENDİREN ORGANİZE SANAYİ MESLEKİ EĞİTİM ZİRVESİ PROGRAMINA KATILDI


Vali Ali Kaban, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katıldığı Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu tarafından Sivas’ta düzenlenen "3. Organize Sanayi Mesleki Eğitim Zirvesi" programına katıldı.


Mesleki teknik eğitim, mevcut uygulamalar, beklentiler ve hedeflerle ilgili konuların ele alındığı ve Sanayici ve iş adamlarının da katıldığı "3. Organize Sanayi Mesleki Eğitim Zirvesi" programından sonra Vali Kaban, Sivas Valisi Davut Gül, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü ve Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ile birlikte Sivas Kültür Merkezi’nde Bilim ve Sanat Merkezi tarafından açılan ’Sultan Şehir Bilimle Şenleniyor’ adlı bilim fuarının açılışını gerçekleştirerek, öğrenciler tarafından hazırlanan projeleri incelediler.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Valisi, Ali, Kaban,, Ermaden’den, sonra, Eğitim, Zirvesine, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı