Haber Detayı
13 Temmuz 2017 - Perşembe 15:40
 
Malatya Valisi Ali Kaban; Şehit olan kahramanlarımızı asla unutmayacağız
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya Valisi Ali Kaban, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Zekeriya Bitmez ve Fuat Bozkurt’un ailelerini ziyaret etti. Vali Kaban eşi Neriman Kaban ile birlikte 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümü nedeniyle o girişim sırasında şehit olan İki MalatyalıDemokrasi Şehidinin ailesini ziyaret etti.
Yaşam Haberi
Malatya Valisi Ali Kaban; Şehit olan kahramanlarımızı asla unutmayacağız

Malatya Valisi Ali Kaban; Şehit olan kahramanlarımızı asla unutmayacağız
Malatya Valisi Ali Kaban, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Zekeriya Bitmez ve Fuat Bozkurt’un ailelerini ziyaret etti ve "Şehit olan kahramanlarımızı asla unutmayacağız."


İl Jandarma Komutanı J. Alb. Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Müftüsü Ümit Çimen ve eşleri ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür v. Rasim Bulut’unda katıldığı ziyaretlerde önce, Atatürk Havalimanı’nda darbecilere karşı direnirken tankın üzerinden düşerek şehit olan Zekeriya Bitmez’in ailesi ziyaret edildi.


Şehidin oğlu Cihat Bitmez tarafından karşılanan Vali Kaban ve beraberindekiler Şehit Bitmez’in ailesine yapılan ziyaretin ardından  Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde helikopterin ateş açması sonucu şehit düşen Fuat Bozkurt’un kardeşi Fatih Bozkurt’un evini ziyaret ederek, şehidin yakınlarına taziyelerini ilettiler.


Vali Kaban, "Şehitlerimiz devletine, milletine, bayrağına bağlı birer sivil bir vatandaş olarak tüm iman ve inançları ile Sayın Cumhurbaşkanımızın da çağrısıyla darbe girişimini gerçekleştiren hainlere karşı durmuşlardır.
Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak ülkesine, milletine, demokrasisine, devletine, bayrağına, ezanına sahip çıkarak sokaklara, meydanlara koşan ve şehit olan kahramanlarımızı asla unutmayacağız.  Kahraman evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır.”dedi.
Vali Kaban ve eşi ailenin çocukları ile yakından ilgilenerek onlara oyuncak hediye etti. Ziyaret sonrası ailenin 10 yaşındaki oğlu Umut’un isteğini geri çevirmeyerek birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Vali Kaban ve beraberindekiler ziyaretlerini tamamlayarak ayrıldılar. 

MALATYA VALİSİ ALİ KABAN'IN "15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

"Necip Türk Milleti’nin hafızasında kara bir gün olarak yer edinen 15 Temmuz 2016 günü, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sirayet etmiş bulunan bir grup FETÖ/PDY Terör Örgütü mensubu hain tarafından Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsını, Milli İrademizi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin istikbalini hedef alan menfur bir darbe teşebbüsü gerçekleştirilmiştir.

Bu hain teşebbüs çerçevesinde Aziz Milletimizin egemenliğinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı ve emniyet teşkilatımıza ait merkezlere uçak ve helikopterlerle bombalar yağdırılmış, çeşitli kamu hizmet binaları işgal edilmeye çalışılmış, bu hain girişime karşı çıkmak için meydanlara yürüyen aziz vatandaşlarımızın üzerine tanklar yürütülmüş, ağır silahlarla ateş açılmıştır.

Şan ve şeref dolu bir mazisi bulunan Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kutsal üniformasının ardına gizlenen hainlerce planlanan teşebbüsün hayata geçirilmek istendiği ilk andan itibaren sistematik bir şekilde sevk ve idare edilen emniyet ve güvenlik güçlerimizin onurlu mücadelesi ve elbette Aziz Türk Milleti'nin topyekûn mukavemeti neticesinde ihanet kalkışması bastırılmış, karanlık eller tarafından harekete geçirilen hıyanet çetesi amacına ulaşamamıştır.

Milli İradeyi hedef alan bu alçakça girişim kadın, erkek, genç, yaşlı demeden tüm dinamikleriyle bedenini tanklara, bombalara, kurşunlara siper eden Vatan, Millet, Devlet ve Bayrak sevdalısı Yüce Türk Milleti'nin destansı kıyamı karşısında hezimete uğramış ve Necip Milletimiz bu vakur duruşuyla tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Bu anlamda asla şüphe duymuyoruz ki Aziz Milletimiz bu hain teşebbüsü gerçekleştirenleri asla affetmeyecek, fıtratının muktezası olan sadakat, samimiyet ve cesaretiyle mukaddesatına daha da sıkı bir şekilde sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyetimiz ve Devletimizin bekasına, Aziz Milletimizin birlik ve bütünlüğüne kast edecek bütün şer odaklarının hayallerinin er ya da geç yıkılacağına olan inancımla bu ihanet kalkışması nedeniyle hayatını kaybederek şehadet mertebesine nail olan tüm kamu görevlilerimize, vatandaşlarımıza ve kadim tarihimizin derinliklerinden bugüne bütün Şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, Şanlı Gazilerimize bereketli bir ömür, başımızın tacı Şehit Ailelerimize sabr-ı cemil niyaz ediyor, Aziz Türk Milleti'ne nice bin yıllar sürecek esenlikler diliyorum."

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Valisi, Ali, Kaban;, Şehit, olan, kahramanlarımızı, asla, unutmayacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı