Haber Detayı
04 Ocak 2018 - Perşembe 22:15
 
Malatya valisi Ali Kaban…Vali Baba, devlet Baba STK’ları tek tek dolaşıyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Valisi Ali Kaban göreve başladığı günden bu yana, kayısının başkentinde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarını tek tek dolaşıyor.
Yaşam Haberi
Malatya valisi Ali Kaban…Vali Baba, devlet Baba  STK’ları tek tek dolaşıyor

Malatya valisi Ali Kaban…Vali Baba, devlet Baba  STK’ları tek tek dolaşıyor...
İZOLLULAR DERNEDĞİ…
İzollular Dernek Başkanı Hasan Ayaz’a iade-i ziyarette bulunan Vali Kaban dernek başkanı ve üyeleri ile birsüre sohbet etti. Dernek çalışma ve faaliyetleri hakkında bilgiler alan Vali Kaban buradan ayrıldı.
İzollular Derneğinden Yeni Baskilliler Derneğine yaya olarak geçen Vali Kaban yol üzerindeki esnaflarla selamlaşarak kısa bir sohbet etti.


YENİ BASKİLLİLER…
Yeni Baskilliler Derneği Başkanı Mustafa Naci Yağır tarafından karşılanan Vali Kaban, Başkan ve Dernek üyeleri ile sohbet etti. Dernek faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgiler aldıktan sonra buradan ayrıldı.


DOWN SENDROMLULAR…


Down Sendromlular Dernek Başkanı Mehmet Ilkım’a ziyarette bulunan Vali Kaban, burada Dernek Başkanı ve üyeleri tarafından karşılandı. Özel Sporcular Türkiye Jimnastik Şampiyonu İrem Vardı, Vali Kaban’a hoş geldin diyerek yakasına dernek rozeti taktı. Özel
Sporcular Türkiye Jimnastik Şampiyonasında derece yapan Esila Özer’de ikramda bulunarak Vali Kaban’a hoş geldin dedi. Başkan Ilkım’dan dernek faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Kaban, Down Sendromlu çocukların ailelerinin sosyal hayatta karşılaştıkları sorunları dinledi.
OTİZM DERNEĞİ…


Otizm Dernek Başkanı Alaadin Baydaş’a ziyarette bulunan Vali Kaban başkan Baydaş’dan dernek çalışma ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Otistik çocukların aileleri ile görüşen Vali Kaban gerek günlük yaşamda gerek çocuklarının eğitimlerinde yaşadıkları problemleri dinledi.


ÇÖLYAK…
Son olarak Çölyak Dayanışma Dernek Başkan’ı Serpil Karslıoğlu’na ziyarette bulunan Vali Kaban, Dernek Başkanı ve üyeleri ile Çölyak hastalarının yaşadığı sorunlar hakkında bir süre sohbet ettiler. Başkan Karslıoğlu özellikle ekmek ve buğdayla yapılan ürünlerde bulunan gluten maddesi nedeni ile bu gıda ürünlerini

tüketemediklerini, tükettikleri zamanlarda ise hastalandıklarını, bu hastalığında toplumda fazla bilinmemesine rağmen çok yaygınlaştığını ve ilimizde kendilerinin tespiti olan 900’e yakın Çölyak hastası bulunduğunu belirtti. Bu tür hastalıkları olan vatandaşların ihtiyaç duyduğu gıda maddelerini her istediği yerde bulamadıklarını, maddi imkânı olmayan hastaların bu ürünleri temin edemediğini belirten Başkan Karslıoğlu ihtiyaç sahibi hastalara destek olunmasını istedi.
Vali Kaban’da, dernek olarak konuyla alakalı yapacakları projelere destek olacağını belirtirken çölyak hastalığının ve hastaların sorunlarının kamuoyunda dikkat çekmesi, hastaların ihtiyaçları için gösterdikleri çaba ve çalışmalarından dolayı Başkan Karslıoğlu ve dernek üyelerini tebrik ederek, teşekkür etti.


Ziyaretten dolayı mutlu olduklarını söyleyen Başkan Karslıoğlu, Vali Kaban’a üzerinde derneğin logosunun bulunduğu çini bir tabak takdim etti.
ÇİNİ ATÖLYESİ…


Ziyaret sonunda Battalgazi Belediyesi Eski Hizmet Binasında faaliyet gösteren çini atölyesini gezerek incelemelerde bulunan Vali Kaban’a ziyaretin anısına belediyeye ait atölyelerde hazırlanan çini tabak hediye edildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, valisi, Ali, Kaban…Vali, Baba,, devlet, Baba, , STK’ları, tek, tek, dolaşıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı