Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 12:10
 
Malatya Valisi Mustafa Toprak; Polislerimiz ulvi bir görevi yerine getiriyorlar
Uğur Hanbey Aladağ...:Malatya Olay...: Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür v. Mehmet Özdemir, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Emniyet Müdürlüğü Personeli Polisler ile birlikte Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti.
Gündem Haberi


POLİS 172 YAŞINDA...

Kendilerini kabullerinden dolayı Vali toprak’a teşekkür eden İl Emniyet Müdürü Dr. Urhal, ”Emniyet Teşkilatı olarak yasaların bize vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde bizler bütün gayreti gösteriyoruz.  Malatya ölçeğinde de aynı hassasiyetle yasaların bize vermiş olduğu yetki ve milletten aldığımız güçle görevlerimizi yerine getirmekteyiz. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi de bir önceki yıllara göre mukayese ettiğimiz de suç oranında azalma olduğunu görüyoruz. Bu anlamda zatıalinize de vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Vali Toprak’ da Emniyet Teşkilatımızın 172. kuruluş yıldönümü ülkemize, milletimize ve Emniyet Teşkilatımıza, tüm emniyet çalışanlarına hayırlı ve uğurlu olmasını canı gönülden diliyorum.

Sağlıklı, huzur içerisinde aileleri ile birlikte kanun ve yönetmelikler çerçevesinde emniyet teşkilatı mensuplarımızın ülkenin bölünmez bütünlüğünün, emniyetinin, asayişinin, huzurunun, güvenliğinin sağlanması noktasında görevlerini başarıyla devam ettirmesine diliyorum.

Polislerimiz ulvi bir görevi yerine getiriyorlar,  çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 80 milyon vatandaşının Emniyetinin ve huzurunun sağlanması, sağlık, sıhhat içerisinde yaşamını devam ettirmesi adına her türlü zorluğa karşı 24 saat esasına dayalı olarak gece gündüz uyumadan, dimdik ayakta kalarak tüm bu üzerine verilen görevleri yapılabilmesi ile ortaya çıkıyor.

Dolayısıyla Emniyet Teşkilatımız kendisine kanun ve mevzuatlarla verilen ve anayasada da ilham kaynağı olan görevlerinin şuurunda ve idrakindedir. Malatya Emniyet Müdürlüğümüzde başta Emniyet Müdürümüz olmak üzere tüm emniyet teşkilatı çalışanlarımızın burada vücut bulan polis okulumuz da dâhil olmak üzere size verilen görevleri layık ile yaptığınızı bizzat ben de müşahede ediyorum, tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum, kazasız belasız görevlerinin devamını da diliyorum.

Şüphesiz ki Malatya’mızın huzuru ve güvenliği aynen Türkiye'mizin huzuru ve güvenliğinde olduğu gibi çok önemli, bu anlamda bizim sorumluluk alanınızda Malatya’mızdaki 781 bin kişinin emniyet ve asayişinin, huzurunun sağlanması, esenliğinin sağlanması, sizlerin, değerli güvenlik Teşkilatı birimlerimizin müdüründen amirine, Polisinden bekçisine kadar çalışması ile ortaya çıkıyor. Bu anlamda yapmış olduğumuz çalışmalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Baktığınızda asayiş olaylarında önceki yıllara göre ve bir önceki yıl karşılaştırmasında olayların azalma noktasında trende girdiğini de görüyoruz, en son iki yılın rakamında yüzde beş civarında bir azalma olduğunu görüyoruz. Bu çok önemli demek ki emniyet teşkilatımız bir taraftan her türlü terör örgütü ile baş etmeye çalışırken, mücadele etmeye çalışırken diğer taraftan da vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini, emniyet ve asayişini sağlama açısından görevini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Bu veriler onu gösteriyor, zaman zaman bazı olaylar afişe edilebilir, ön plana çıkarılabilir ama esas olan rakamlara baktığımızda bunun ne ifade ettiğidir ki bu rakamlar İl Emniyet Müdürlüğümüzün sorumluluk alanında asayiş suçlarında yüzde 5'lik bir azalmaya işaret ediyor, onun için teşekkür etmek lazım.

Bununla birlikte Şüphesiz ki terörle mücadeleyi tüm gücümüzle birlikte kararlılıkla devam ettiriyoruz. Emniyet teşkilatımız bu noktada her bir terör örgütüyle mücadelesini ve devletimizin bekasına engel olabilecek, vatandaşlarımızın huzurunu kaçırabilecek ve güvenliğini tehdit edecek her bir terör örgütüyle ve terör örgütlerini doğuran bataklıklarla mücadeleye devam ediyor. 2016 yılı içerisinde 15 Temmuz hain ihanet girişimi de dahil olmak üzere FETÖ/PDY terör örgütü, PKK/KCK terör örgütü, DHKP-C ,MLKP, DEAŞ, İŞİD  dahil olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadelede çok önemli sonuçlar alındığını da bizzat  ben de sizinle birlikte yaşıyorum ve müşahede ediyorum.

Bu anlamda emniyet teşkilatımız içerisine sinen hain örgüt mensuplarının temizlenmesi ve geriye kalan arkadaşlarımızla birlikte bir bütün halinde yekvücut halinde işin doğrusu 10 kişinin işini bir kişi üstlenecek gibi çok yoğun bir çalışma hamlesiyle birlikte bu çalışmaları yapıyorsunuz.

Bununla birlikte bir kez daha diyoruz ki Malatya'da emniyet ve asayişin, huzurun sağlanması ve suç ve suçluluk ile bunları doğuran bataklıkların kurutulması adına güvenlik birimlerimizce, emniyet teşkilatımızca bir taraftan da Jandarma teşkilatımız da kendi sorumluluk alanında çalışıyor.

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlama noktasında görevlerinizi başarıyla yürüdüğünüzü de görüyoruz, ben bundan böyle de başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum, en üst müdürümüzden alttaki memurumuza kadar, teknisyenimize kadar, tüm ilçelerde görev alan arkadaşlarımıza kadar emniyet teşkilatımızın kahraman evlatlarını bir kez daha başarılarından dolayı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum.

Şüphesiz ki 15 Temmuz ihanet girişimi çerçevesinde ihanetçilerin ilk planda emniyet teşkilatımızı hedef aldığını, Ankara Gölbaşı'nda Helikopter Havacılık Daire Başkanlığı ve helikopterlerini hedef almakla birlikte diğer taraftan bu memleketin en önemli kahramanları, terörle ve terör suçlarıyla mücadelesini yürüten Özel Harekât Daire Başkanlığını hedef aldığını ibretle izledik.

Çok canımız yandı, üzüldük arkadaşlarımızı kaybettik ama yılmadık, oradaki acılar bizim mücadele azmimizi, vatanımıza ve memleketimize, milletimize yönelen hainlerin bertaraf edilmesindeki azmimizi daha da arttırdı. Arkadaşlarımızın acısı ve kanıda yerde kalmamıştır, bunu da bu şekilde ifade ediyoruz ve tüm bu gelişmeler gösteriyor ki emniyet teşkilatımız ülkemizin bekası, devletimizin bütünlüğü, devletimiz, bayrağımız, milletimiz ülkemiz adına çok önemli işlevleri yerine getiriyor onun içinde hedef noktasında, ilk planda saldırı alanlarından biri olması da bunu gösteriyor.

Emniyet teşkilatımızın gelmiş olduğu seviye, teknolojik imkânları kullanma kabiliyetinin ve kendini her geçen gün yenileme refleksinin çok üst düzeyde olduğunu görüyoruz. Şüphesiz ki personel eğitimi ve personelimizin zamanın şartlarına göre eğitilerek vatandaşlarımızla iyi bir köprü oluşturup, onlara rehberlik edecek, koruyacak, esirgeyecek bir noktaya gelmesi de çok önemli bunları da kendi içerisinde yenilemeye çalıştığını da görüyoruz.

Tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarımızdan vatanımızı, ülkemizin bekasını, muhafazası ve vatandaşlarımızın emniyet ve asayişini sağlanması noktasında görevi başında şahadete eren, şehit olan tüm emniyet teşkilatı mensuplarımızı tüm şehitlerimizle birlikte bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz, Allah rahmet eylesin diyoruz.

Vücudunu, vücut bütünlüğünü kaybeden, sıkıntıya giren ve şahadet yolunda gazi olan arkadaşlarımıza da bir kez daha sağlık, sıhhat, afiyet dileklerimizle birlikte şükran duygularımızla tebrik ediyoruz.

Emniyet teşkilatımızın ülkemizin göz bebeği kahramanlık destanı yazan evlatlarının kendisine kanun ve mevzuatlar la tanınan yetkilerini insan hakları, demokrasi ve tarafsızlık içerisinde de yapmaya devam ettiğini ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğini ifade etmek istiyorum.

Kim ne derse desin, kim ne bir yorum yaparsa yapsın, Türk Polis Teşkilatımız, Emniyet Teşkilatımız, kanun ve mevzuatlara bağlı olarak,  insan odaklı, vatandaş odaklı ve vatandaşlarımızın her türlü suç ve suçluluğa bulaşmasını önlemeye çalışmaktadır.

Önlenemeyen noktalarda da vuku bulan olayların faillerini en kısa zamanda bularak yargı karşısına çıkarmakta, görevini bu şekilde yapmaya devam etmektedir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Emniyet Teşkilatımızın 172. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, hepinize yapmış olduğunuz başarılı ve destansı görevlerinizden dolayı teşekkür ediyorum,  hepinizi tebrik ediyorum.”Dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
 
Etiketler: Malatya, Valisi, Mustafa, Toprak;, Polislerimiz, ulvi, bir, görevi, yerine, getiriyorlar,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
63
0
7
3
20
30
2
Medipol Başakşehir
62
0
6
5
19
30
3
Beşiktaş
59
0
4
8
17
29
4
Fenerbahçe
57
0
4
9
16
29
5
Trabzonspor
46
0
8
10
12
30
6
Demir Grup Sivasspor
44
0
12
5
13
30
7
Kayserispor
44
0
10
8
12
30
8
Göztepe
43
0
10
7
12
29
9
Kasımpaşa
40
0
11
7
11
29
10
Evkur Yeni Malatyaspor
38
0
11
8
10
29
11
Bursaspor
36
0
14
6
10
30
12
Antalyaspor
35
0
12
8
9
29
13
Teleset Mob. Akhisarspor
34
0
13
7
9
29
14
Aytemiz Alanyaspor
32
0
16
5
9
30
15
Osmanlıspor FK
32
0
14
8
8
30
16
Gençlerbirliği
30
0
14
9
7
30
17
Atiker Konyaspor
29
0
14
8
7
29
18
Kardemir Karabükspor
12
0
24
3
3
30
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv