Haber Detayı
10 Ağustos 2016 - Çarşamba 10:02
 
Malatya Valisi Mustafa Toprak; Türk Milleti necip bir Millettir
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY Terör Örgütünce gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında ve sonrasında Vali Toprak’ın göstermiş olduğu dik duruşu ve almış olduğu tedbirler ile ilimizde ve ülkemizde bir felaketin önüne geçmiş olması sebebi ile teşekkür ziyaretinde bulundular. Vali Toprak ,se Türk Milletinin necip bir millet olduğunu söyledi.
Yaşam Haberi
Malatya Valisi Mustafa Toprak; Türk Milleti necip bir Millettir

TSO'DAN ZİYARET...

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve Yönetim Kurulu üyeleri Vali Toprak’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY Terör Örgütünce gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında ve sonrasında Vali Toprak’ın göstermiş olduğu dik duruşu ve almış olduğu tedbirler ile ilimizde ve ülkemizde bir felaketin önüne geçmiş olması sebebi ile teşekkür ziyaretinde bulundular.

Başkan Erkoç “15 Temmuzda yaşanan haince bir darbe kalkışması milletimizin göstermiş olduğu feraset ve cesaret bunun önüne geçti. Ben özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın görüntülü telefon görüşmesinin ardından bu millet meydanlara çıkarak tanklara, uçaklara, helikopterlere göğsünü siper etti, büyük bir felaketin, büyük bir uçurumun kenarından döndük. Hedef geçmişteki darbelere benzer bir darbe değil, milleti bölmek, parçalamak, vatansız bırakmaktı. Ülkeyi Suriyelileştirmek, Iraklılaştırmaktı. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Siyasi Parti liderlerimizin, Siyasi Partilerimizin, Polis Teşkilatımızın, Ordu içerisindeki hainlerin dışındaki vatan evladı olan, Mehmetçik ismine layık olan askerlerimizin dik duruşu bu felaketin önüne geçti.

Sizde Malatya’da ilk saatten itibaren o dik duruşunuzla, millete vermiş olduğunuz moral desteği ile inanınki Malatyalının gönlünde de bir taht kurdunuz. Çok da yoruldunuz ama alınması gereken tedbirleri de ivedilikle alarak bu kalkışmada önemli bir merkez olan Malatya’da bu hain kalkışmaya fırsat vermediniz. Zaman birlik zamanı, zaman kardeşlik zamanı, zaman gönülleri açma zamanı. Sizin bu dik duruşunuz, Malatya’ya verdiğiniz özgüven bizleri son derece memnun etti, Odamız ve iş dünyası olarak sizlere teşekkür ediyoruz. Şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz.” dedi.             

Başkan Erkoç,15 Temmuz 2016 tarihinde bastırılan darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimizin aileleri ve aynı darbe girişiminde yaralanan vatandaşlarımıza destek amacıyla, Başbakanlık tarafından 2016/18 sayılı Genelge ile başlatılan “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” na oda olarak 75 000 TL.- katkıda bulunduklarını belirterek dekont suretini Vali Toprak’a verdi.

Vali Toprak, ziyaretlerinden ve “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” na sağladıkları katkılardan dolayı Başkan Erkoç ve üyelere teşekkür etti.

Vali Toprak, “Sizler teşekkür ziyareti için geldiniz ama ben sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerin Ticaret ve Sanayi Odası olarak büyük bir anlam içeren 75 000 TL.- lik bir katkıyı bu kampanyaya sunmanız bizim için, şehitlerimiz için, ülkemiz için, vatanımızın birliği, dirliği için bekası için önemlidir.

15 Temmuz'da maalesef ülkemiz bin yıllık tarihi geçmişi içerisinde hiçbir şekilde yanından uzaktan yakından yaşamadığı bir ihaneti yaşadı. Maalesef şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisine kene gibi yapışan ve kendisini kripto, kozmik davranış içerisinde göstererek ve belli etmeyerek, sinsice o şerefli ordumuzu kullanarak ve onu asla temsil etmemelerine rağmen o kisve altında ülkemize ciddi bir acı yaşatmışlardır. Maalesef 240 tane şehidimiz ve 2 bini aşkın yaralımız, gazimiz vardır. Onlara da Allah'tan şifalar diliyoruz ve şehitlerimize de bir kez daha rahmet dileklerimizi sunmak istiyoruz.

Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması savaş hukuku içerisinde dahi ülkelerinin birbirine yapmayacağı, bir savaş hukukunda göstermeyeceği  o hain yaklaşımı göstermiştir. Kendi içimize kümelenmiş hainlerin yüzleri 17-25 Aralık'ta ortaya çıkmış, arızaları, ihanetleri, sonucu net olarak görülmüştür.

Bu anlamda, Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhurbaşkanlığı makamı ve tüm bakanlık makamlarının bir temsilcisi olarak bizimde görevimiz; Fetullahcçı Terör Örgütünün / Paralel Devlet Yapılanmasının ve bu adi yapılanmanın tüm uzantılarını detaylı bir şekilde ortaya çıkarmak, Türkiye Cumhuriyeti devletimizi oluşturan halkımızın gönlünde, yüreğinde irade ettikleri o sonucu, o cezalandırmayı tahakkuk ettirmektir.

Biz de onun için çalışıyoruz, hangi kurum ve kuruluşlara sinmişlerse, bu kurum ve kuruluşlar da çalışmalarımızı titizlik içerisinde, ciddiyet içerisinde, ivedilik içerisinde yürütüyoruz.

Bu kalkışmaya bir cunta, bir darbe, bir ihtilal denilebilir ama yapılış tarzı itibariyle kesin bir nokta var. Bu kalkışma ülkemizde yapılış saati itibariyle bir iç savaş çıkartmak, insanlarımızı birbirine düşman etmektir.

Bu kalkışma; Gerek dışarıdan bu işi tezgâhlayanların, gerek kendilerini kozmik davranarak, belli etmeyerek, içimize sinerek, dini olmamasına rağmen onu istismar ederek, insanlarımızın heyecanından ve duygularından hareketle sinsice çalışmalar yaparak ve bu çalışmalarını yurt dışından bazı uzantılarla birlikte harekete geçirmiş olmalarıdır.

Eğer ki bu hain girişim, terörist faaliyet başarılı olsaydı, birileri bir yerlerden yarın, öbür gün ülkemizin iç karışıklık ve çatışma ortamı nedeniyle buraya gelip, çöreklenip, üstüne oturabileceklerdi. Bu hain plan şu anda çok net olarak da gözüküyor.

Malatyalı hemşerilerimiz, 15 Temmuz günü buraya, valiliğimiz önüne, 15 Temmuz Millet Meydanı’na hızlı bir şekilde intikal edip, ellerinde hiçbir şey olmamasına rağmen şehrimizin önemli noktalarından gelebilecek tehlikelere diğer illerde olduğu gibi kendi bedenlerini, ruhlarını, vücutlarını siper etmeleri, burada bu gün mutlu ve müreffeh bulunmamızı sağlıyor.

Büyük acılar yaşayabilirdik, milletimizden aldığımız güçle Polisimiz, Jandarmamız ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin o hainliğe bulaşmamış şerefli, üniformasını şereflice taşıyan askerlerimizle birlikte bu belayı def ettik. Ülkemize bir kez daha geçmiş olsun diyor, şehitlerimize ve gazilerimize minnettarlığımızı sunuyoruz. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Türk milleti necip bir millettir, bu tür olaylar karşısında her türlü ayrılığı bir kenara bırakıp kenetlenerek, arasına sokulmak istenen nifak karşısında dimdik ayakta kalacak şekilde havayı teneffüs eden ve o nokta da duruşunu net olarak ortaya koyan necip bir millettir. Milletimizin bu davranışı aramıza sonradan sokulmak istenen nifak çalışmalarını da bertaraf etti. Vatandaşlarımıza müteşekkirim.

Dün ilimizde de gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi çok başarılı geçti ve oradaki tüm katmanlarımızın bir arada olması, herkesin duygusunu, düşüncesini oradaki sınırlı sürede ifade etmesi ve böyle bir fırsatın tanınması bizde gelecek için güç vermiştir. Milletimiz bu gibi her türlü zorluklarla, sıkıntılarla, ihanet ve hain saldırılarla karşı karşıya kaldığında kenetlenmeyi, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekasını korumayı çok güzel bir şekilde başarmıştır. Bundan aldığımız ilhamla ve güçle Türkiye Cumhuriyeti Devletimizle, tüm kurum ve kurullarımızla birlikte bu vatan toprağını geleceğe de, gelecekteki hedeflerimize de bir bütün olarak taşıyacağız.” dedi.   

REKTÖR KIZILKAYA VALİLİKTE

İnönü Üniversitesi yeni Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik’ten bu gün yapılan törenin ardından görevi devraldıktan sonra ilk olarak Vali Toprak’ı makamında ziyaret etti.

Burada konuşan Rektör Prof. Dr. Kızılay,”İnönü Üniversitesi Rektörlüğünü önceki rektörümüzden bugün devir teslim aldık. 15 Temmuz'da ülkemizde hain bir darbe teşebbüsü yapıldı. Milletimiz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu darbe teşebbüsünü yerle bir etti. Fakat bunun uzantılarını her yerden söküp atmamız gerekiyor.  Bizim de birinci vazifemiz; bütün hedeflerimizin hemen önünde ve acil konu olarak bu FETÖ yapılanmasının üniversitemizdeki ayağıyla ilgili çalışmalarımızı çok hızlı bir şekilde yaparak sonuçlandırmak olacaktır.

Sayın Valimize, ilk ziyaretimi gerçekleştirerek hem görevi teslim aldığımı kendilerine iletmek hem de kendilerinin bu hassas süreçte bilgi ve birikiminden yararlanarak bu süreci çok hızlı ve etkili bir şekilde sonuçlandırmak amacıyla desteklerini talep etmeye geldim.

“Daha İleri Götüreceğinize Eminim”

Üniversitemizde bu acil işimizden sonra ekibimizi kurarak üniversitemizi bilimde, sanatta ve eğitimde ülkemizin en iyi üniversitelerinden birisi yapmak hedefindeyiz.” dedi.

Vali Toprak’ da, Rektör Prof. Dr. Kızılay’a  “Hoş geldiniz, rektörlüğünüzün bir taraftan Üniversitemize, tüm üniversite çalışanlarımıza, bilimsel çalışma alanına, öğretim üyelerimize ve tüm akademik kadroya diğer taraftan da İnönü Üniversitemizin bulunduğu şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Sizin alanınızda yetkin, deneyimli bir hoca olduğunuzu biliyorum. Bu anlamda birikiminizi, deneyiminizi İnönü Üniversitesi'nin gelmiş olduğu noktadan alarak daha ileri bir noktaya götüreceğinizden eminim.

Ayrıca İnönü Üniversitesi'ni ülkemizdeki üniversiteler ve dünya üniversiteleri içerisinde önemli bir noktaya taşımak için tüm kesimlerle elbirliğiyle çalışacağınızdan da eminim.

Bu noktada bizler de sizin, üniversitemizin akademik kadrosunun yanında olacağımızı ifade etmek istiyorum. Şüphesiz ki üniversitenin kentle bütünleşmesi ve bu bütünleşme sağlanırken bilime, teknolojiye, bilgi üretimine, üretilen bilginin daha ileri noktalara, patentte, buluşa, tescile gidecek şekilde ve onun da üretimde çıktısını görecek şekilde bir entegrasyona gitmesi gerekiyor. Üniversitemiz bünyesindeki teknopark'ın daha da geliştirilmesi ve tüm alana açılması da zannedersem sizin önemli görevlerinizden birisi olacaktır.

İnönü Üniversitemizi mevcut durumundan çok daha iyi bir noktaya getireceğinize, ciddi katkılar sağlayacağınıza inanıyorum. Turgut Özal Tıp Merkezi, ülkemizin önemli bir Sağlık Merkezi, bu merkezin daha da güçlenmesi, özellikle uluslararası arena'da çevremizdeki ülkelerden daha fazla hasta alıp teşhis, tedavi ve diğer unsurlarıyla birlikte üniversitemize ve ilimize katkılar sağlanması da önemli.

Sizin de içinde uzun süre bulunduğunuz Tıp Fakültesi açısından baktığımızda; Karaciğer nakli konusunda bir hastanenin kurulması çok önemli olmuştur. Herhalde Onkoloji Hastanesi konusunda da önemli çalışmalarınız olacaktır,  Aslında tüm bu çalışmalar gerek sosyal bilimleri, gerek fen bilimlerini, gerekse de tıp bilimini de kapsayacak şekilde tüm alanlarda hem öğrencilerimizi, hem öğretim üyelerimizi hem de akademik kadroyu içine alarak İnönü Üniversitesini dünya ekseninde iyi bir noktaya getirecek çalışmalar olacaktır.

Malatya, hem insani değerleri açısından, hem medeniyet ve kültür değerleri açısından, hem de bulunduğu lokasyon olarak çevre ile entegrasyonu ve güzellikleri ortaya koyması açısından önemli bir altyapı içeriyor.

Şehrin tüm bu güzelliklerinin ortaya konulmasında üniversitemizin, rektörümüzün, rektörlüğümüzün ilimizin yanında olacağına ve olduğunu da htireceğine ben inanıyorum.

Bu konuda bize de düşen her ne görev olursa şimdiden açık söz verdiğimizi ifade etmek istiyorum.

valirektör

Ülkemiz, 15 Temmuz'da ülkemizi iç savaşa götürecek, adeta ülkemizi parçalayacak, Suriyelileştirecek bir ihanetin içerisine alındı. FETÖ/ PDY teröristleri tarafından gerçekleştirilen terörizm faaliyeti çerçevesinde milli iradeye yönelik hiç olmayacak şekilde bir tehdit aldık, bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve hızlı bir şekilde müdahil olması ile illerimizde tüm katmanları ile karşı koyarak bu belayı def edilmiş oldu. Kırk yıldan beridir farklı kalıplar içerisine girerek adeta tanınmayacak ölçüler içerisinde insanlarımızı, heyecanını, duygusunu istismar ederek, inancını istismar ederek, değişik kalıplar içerisinde ihaneti gerçekleştirdiler.

Nesil adı altında nasıl ruhsuz ve bozuk bir psikoloji durumda terörist yetiştirildiğini bizatihi gördük ve ağır bir faturayı da aldık.

Tüm bu ihanetin her bir kurumumuzdan olduğu gibi üniversitemizden de sökülüp atılması ve üniversitemizin direkt olarak bilimsel çalışma, bilgi üretme, bilgiyi temin etme noktasında ki asli görevini her türlü bilimdışı hareketlerden uzak durarak gerçekleştireceğine ve sizinde bu noktada rektör olarak önemli katkılar koyacağınıza inanıyorum.” diyerek teşekkür etti.

Vali Toprak, Rektör Prof. Dr. Kızılay’a görevinin hayırlı olmasını ve başarı dileklerini iletti.

VALİ TOPRAK KALE'DE

Vali Toprak, bu günkü mesaisine Kale ilçesini ziyaret ederek başladı. İlçede Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İnönü Üniversitesi Kale Meslek Yüksek Okulunu ziyaret etti.

Her ilçe ziyaretinde olduğu gibi burada da görevli personelleri ve çalışmalarını denetleyip, vatandaşların sorun ve taleplerini de dinlemeye devam etti.

Geçtiğimiz günlerde programsız olarak Arguvan ilçesini ziyaret ederek, incelemelerde bulunan, mülki ve idari amirlerden bilgiler alan, vatandaşlarla da bir araya gelerek onların sorun ve taleplerini dinleyen, çözümü konusunda yetkililere gerekli talimatları veren Vali Toprak, bu günde mesaisine Kale ilçesini ziyaret ederek başladı.

Vali Kale’yi Ziyaret Etti

Kale ilçesinde ilk olarak İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Toprak,’ı İlçe Kaymakamı Ferhat Sinanoğlu ve Kaymakamlık binasında bulunan resmi kurum ve kuruluş yetkilileri ile personel karşıladı. Kaymakamlık binası içerisindeki kurum ve kuruluşları da gezerek personelle görüşen ve çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Toprak, Kaymakamlık makamında da Kaymakam Sinanoğlu’ndan ilçe hakkında brifing aldıktan sonra Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Belediye Başkanı Cemal Akdemir ve belediye personeli tarafından karşılanan Vali Toprak, burada karşılaştığı yaşlı teyze ile de sohbet ederek, Başkan Akdemir’den öncelikle yaşlı teyzenin sorunu ile ilgilenilmesini istedi.

Daha sonra Başkan Akdemir, ilçenin fiziki, sosyoekonomik konularında ve belediyenin faaliyet alanları ile ilgili olarak Vali Toprak’a bilgiler verdi.

İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaretinde İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği hizmet binalarında incelemelerde bulunup, Komutanlık ve Amirliğin Denetleme Defterini imzalayarak ilçedeki sorumluluk alanları ile ilgili olarak Jandarma Komutanı ve Emniyet Amirinden asayiş konusunda brifing aldı.

İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaretinin ardından İnönü Üniversitesi Kale Meslek Yüksek Okulunu’ da ziyaret ederek okul ve çevresinde incelemelerde bulunan Vali Toprak yetkililerden okul ve eğitim bölümleri hakkında bilgiler aldı.

Bahse konu ziyaretleri esnasında karşılaştığı vatandaşlarla da görüşüp onların istek, sorun ve sıkıntılarını dinleyen Vali Toprak, Kaymakam Sinanoğlu’na ve taleplerle ilgili birim yetkililerine gerekli talimatları verdi. Yol güzergâhında yol kontrol denetimi yapan güvenlik görevlilerini de denetleyerek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 Vali Toprak ilçe ziyaretini tamamladıktan sonra il merkezine hareket ederek buradaki mesaisine devam etti. 

kale2

kale3

kale4

kale5

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Valisi, Mustafa, Toprak;, Türk, Milleti, necip, bir, Millettir, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı