Haber Detayı
18 Kasım 2017 - Cumartesi 14:31
 
Malatya’ya Cumhuriyet tarihinde bir ilk; şehrin iki yakasını bir birine bağlayan alt geçit
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Sıcak haber… Cumhuriyet tarihinde bir ilkin açılışı bugün yapıldı… Malatya’nın en büyük Mahallesi olan Yeşiltepe’yi kentte koparan ve yıllardır gündeme gelen ancak sadece sözde kalan Gar alt geçit bugün açıldı.
Yaşam Haberi
Malatya’ya Cumhuriyet tarihinde bir ilk; şehrin iki yakasını bir birine bağlayan alt geçit

VE ALT GEÇİT HİZMETE AÇILDI...MALATYA'A HIZLI TREN...

Malatya’ya Cumhuriyet tarihinde bir ilk; şehrin iki yakasını bir birine bağlayan alt geçit açıldı
Açılışı yapan Bakan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesiyle hizmetlerimize devam ediyoruz. 


Malatya Garının alt geçit açılışı hemşehrilerimizle birlikte gerçekleştirdik. Hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.
Törende Vali Ali Kaban, Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir belediye başkanı Şefik Şengün, TCDD 5. İşletme Başmüdürü Müdürü Üzeyir Ülker’de yaptıkları konuşmada alt geçitin hayırlı olması temennisinde bulundular.

BAKAN TÜFENKCİ "MALATYA'YA HIZLI TREN..."

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken, diğer taraftan da yolları donatıyoruz. Bir yandan hava yollarını geliştiriyoruz, bir yandan da sağlık kurumlarımızı geliştiriyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Türkiye’yi baştan başa demir yoluyla donatma noktasında Atatürkçüyüm diye yola çıkanların sonradan demir yollarını nasıl ihmal ettikleri, nasıl geri plana attıklarını, en iyi demir yolu çalışanları bilir. Yük taşıma kapasitesine baktığımızda yolcu taşıma kapasitesine baktığımızda ve hızlı trenleriyle hızlandırılmış trenleriyle gerçekten demir yolunun bir atağa geçtiğini hep beraber görüyoruz

Malatya’ya hızlı tren gelecek.

2017 yılı içerisinde projesi tamamlayıp teslim edecekler. Onay süresinden sonra 2018 yatırım programına teklif edilip, inşallah bu yatırıp programı içerisine alıp Malatya’ya hızlı treni aldıracağız” 

BAKAN TÜFENKCİ EMNİYET BİNASINDA 


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Emniyet Müdürlüğünün yeni binasını gezip, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’da bilgi aldı.
Bakan Tüfenkci gazetecilere de şu açıklamada bulundu:
“Malatya'mıza kazandırdığımız İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasını ziyaret ettik. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, Malatya'mıza hayırlı olmasını diliyorum.”ifadelerini kullandı.


BAKAN TÜFENKCİ ESNAFLARLA BİR ARAYA GELDİ…
Bakan Tüfenkci ve beraberindekiler güne Kervansaray’da esnaflarla buluşarak başladılar. Battalgazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adil Culha Bakan Tüfenkci’nin esnaflarla buluşmasını  anlamına dikkat çekti. 


Bakan Tüfenkci “Esnaf ve Sanatkârlar Odasının düzenlemiş olduğu programda esnaf ve sanatkâr kardeşlerimizle bir araya geldik. Battalgazi ilçemizin kıymetli esnaflarını ekmek teknelerinde ziyaret ettik. Kazançlarının bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum.”şeklinde açıklamada bulundu.
Bakan Tüfenkci daha sonra Öznur Dağ’a ait Tarçın Eczanesinin açılışını yapıp Müftülüğün hafızlık sertifika törenine katıldı.


Bakan Tüfenkci’ye Vali Ali Kaban, Milletvekili Mustafa Şahin, Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Büyükşehir belediye başkan Vekili Şefik Şengün, Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi belediye başkanı Selahattin Gürkan, Ak Parti Kadın Kolları başkanı Aynur Oğuzhan, Ak Parti Yeşilyurt ilçe başkanı Muhammed Yalçınkaya, Ak Parti yöneticileri Osman Aladağ, Şahin Karahan, Kemal Açıkgöz, Necmettin Karakaş, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Enes Aydoğan ve partililer, TSO Mecis Başkanı Sami Payza, MÜSİAD Başkanı Hüseyin Kalın, EKKK Başkanı Ali Evren, Minibüscüler Odası Başkanı Mesut İnce, Müftü Ümit Çimen, Muhtarlar Dernek başkanı Mustafa Eren, DSİ Şube Müdürü Arif Tüfenkci,  Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Havva Eksilmez, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Kırteke, Malatya Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu, oda ve borsa başkanları ile STK temsilcileride eşlik ediyor. 

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’ya, Cumhuriyet, tarihinde, bir, ilk;, şehrin, iki, yakasını, bir, birine, bağlayan, alt, geçit, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı