Haber Detayı
07 Temmuz 2017 - Cuma 15:37
 
Malatya’ya gelen Başbakan eski yardımcılarından Bülent Arınç, Abidin Derme’nin misafiri oldu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı ağırladı. Malatya’da siyaset sahnesinde yıllardır yer alan Abidin Derme’nin misafiri olan Başbakan eski Yardımcılarından Bülent Arınç kayısı bahçesini gezdi ve kayısı için aynen şunları söyledi: “Allah’ın Malatya lütfu kayısı “dedi.
Siyaset Haberi
Malatya’ya gelen Başbakan eski yardımcılarından Bülent Arınç, Abidin Derme’nin misafiri oldu

Malatya’ya gelen Başbakan eski yardımcılarından Bülent Arınç, Abidin Derme’nin misafiri oldu...

Malatya’da dalında kayısı koparıp yiyen Başbakan eski yardımcılarından Bülent Arınç Malatya’da bulunmaktan da mutlu olduğunu söyledi.

Malatya’nın doğal güzelliğini,  insanlarının samimiyetini dile getiren eski TBMM Başkanlarından ve Başbakan Yardımcılarından olan Bülent Arınç “Malatyalı kardeşlerime selamlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Malatyalı siyasetçi Abidin Derme “Türk siyasetinin usta isimlerinden TBMM Başkanımız eski Başbakan Yardımcımız sayın Bülent Arınç’ı şehrimizde ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Malatya’mıza hoş geldi. Sefa geldi” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

BÜLENT ARINÇ KİMDİR?

Bülent Arınç 25 Mayıs 1948, Bursa'da doğdu. Lise eğitimini Manisa Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Bir dönem serbest avukat olarak çalıştı. Millî Selamet Partisi'nin Manisa Gençlik Kolları Başkanlığı ve Manisa İl Başkanlığı'nda çalıştı. 1995 Türkiye genel seçimlerinde Refah Partisi'nden Manisa milletvekili olarak meclise girdi. Bunun yanında Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu´nda da görev yaptı. 1999'da partinin kapatılmasının ardından kurulan Fazilet Partisi ile yeniden meclise girdi. Burada Grup Başkan Vekilliği görevini üstlendi. 
14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti’'nin kurucu üyeleri arasında yer aldı. Bu partiden 2001 yılında Manisa milletvekili olarak seçildi. 2002 Kasım ayında yapılan TBMM seçimi'nde AK Parti'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı Başkan adayı oldu. Yapılan seçimleri kazanan Arınç, 22. TBMM Başkanı olarak göreve başladı. Recep Tayyip Erdoğan'ın 2014 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçiminde başkan seçilmesinin ardından Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 62. Türkiye Hükûmeti'nde de aktif olarak yer aldı. Başbakan Yardımcılığı görevinden bulundu.
Arınç 2 çocuk babası.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve açık hava

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’ya, gelen, Başbakan, eski, yardımcılarından, Bülent, Arınç,, Abidin, Derme’nin, misafiri, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı