Malatya’ya gelen öğrenciler; Lezzet Caddesi, Konaklar ve Müzelere hayran kaldık
Haber
10 Ekim 2021 - Pazar 23:40
 
Malatya’ya gelen öğrenciler; Lezzet Caddesi, Konaklar ve Müzelere hayran kaldık
Ali Aladağ…:Malatya Olay… Sıcak haber… Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organizasyonu yapılan ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Kayseri’den Malatya’ya gelerek tarihi mekânları, sosyal, sportif ve kültürel mekanları inceleyen 40’a yakın öğrenciyi Tarihi Yeşilyurt Konaklarında ağırladı.
- Haberi
Malatya’ya gelen öğrenciler; Lezzet Caddesi, Konaklar ve Müzelere hayran kaldık

Malatya’ya gelen öğrenciler; Lezzet Caddesi;

Konaklar ve Müzelere hayran kaldık...

Malatya’daki gezi ve inceleme programı kapsamında Yeşilyurt’a gelen 40 kişilik Kayseri Grubu, Tarihi Yeşilyurt Konakları, müzeler, sosyal yaşam alanları, kültürel, sportif ve sanatsal mekanları gezerek yetkililerden bilgiler aldılar.

Yeşilyurt’un geleneksel hayatı, yemekleri, kültürü ve gastronomisi üzerine detaylı bilgilere kavuşup, müzelerdeki nostaljik eşyaları yakından inceleyen öğrencileri Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’da yalnız bırakmadı.

Yeşilyurt Belediyesinin geleceğe dönük dev yatırımlarının yanı sıra bölgenin tarihi, kültürü ve gastronomisinin ön plana çıkmasına vesile olan kültürel yatırımları hakkında bilgiler paylaşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Lezzet Caddesinde hizmete sunulan Yeşilyurt Pastanesinde ağırladığı öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

Yeşilyurt’ta çok güzel ağırlandıklarını ifade eden öğrenciler, Lezzet Caddesinde hizmete sunulan Tarihi Yeşilyurt Konakları ve Müzelere hayran kaldıklarını dile getirip, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Yeşilyurt Belediyesi Yetkililerine gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini sundular.

Öğrencilerle tek tek sohbet edip, Malatya ve Yeşilyurt’un genel yapısı hakkında bilgiler aktaran Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kayseri’den gelen öğrencileri Yeşilyurt’ta misafir etmekten mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye’nin farklı kentlerinde yaşayan çocuklar arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi, milli ve manevi değerlerin paylaşılıp gelecek nesillere aktarılması ile kültürel ve ortak değerlerin paylaşılmasını hedefleyen ‘Biz Anadoluyuz” projesine her zaman destek verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde yaşayan öğrencilerimizin daha önce hiç gitmedikleri şehirlerde farklı kültürleri, tarihi ve doğal güzellikleri yerinde görüp tanımaları amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından organizasyonu yapılan ‘Biz Anadoluyuz’ projesine katılan Kayseri’li öğrencilerimizi, tarih, kültür ve gastronomi kenti Yeşilyurt’ta ağırlamaktan memnuniyet duymaktayız.

Lezzet Caddemizdeki Tarihi Yeşilyurt Konaklarımızı ve Müzelerimizi gezen minik kardeşlerimizle, Yeşilyurt Pastanemizde bir araya gelerek çok güzel ve samimi bir ortamda sohbet yaptık, fikirlerimizi paylaştık. Öğrencilerimize belediyemizin fiziksel, kültürel, sosyal, eğitim, sportif ve sanatsal yatırımlarının yanı sıra Yeşilyurt’un tarihi, geleneksel hayatı, yemekleri ve tarihi güzellikleri hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Öğrencilerimizin de bu geziden güzel sonuçlar çıkardıklarına inanıyorum. Çocuklarımız kendilerine sunulan bu güzel imkanlar ve geziler sayesinde farklı kültürleri ve hayatları yerinde öğreniyorlar, bilgi sahibi oluyorlar ve sosyal

hayatlarını daha zenginleştirmiş oluyorlar. Gelecekte farklı meslek dallarında ülkemize hizmet edecek olan gençlerimizin kendilerini her alanda geliştirmesi, farklı kentleri ve kültürleri tanıması, yaşamın her alanıyla ilgili bilgi sahibi olması gelişim süreçlerine önemli katkılar sunacaktır. ‘Biz Anadoluyuz’ projesiyle kentimize gelen minik kardeşlerimizi en güzel şekilde ağırlamaya çalıştık. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta bu tür projelere ve misafirlerimize her zaman kapılarımız sonuna kadar açıktır. Tüm öğrencilerimize sağlık, sıhhat ve başarılarla dolu bir hayat temenni ediyorum.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ziyaretin sonunda öğrencilere satranç takımı ile çeşitli hediyeler takdim etti.

“Amatör Sporumuzu Yatırımlar ve Projelerle Destekliyoruz”

Yeşilyurt Belediyesi, Amatör Spor Haftası nedeniyle ‘2021 Yılı Gençlik ve Spor Yılı Etkinlikleri’ kapsamında düzenlenen Ayak Tenisi Turnuvasına katılan Amatör Spor Kulüplerine eşofman desteğinde bulundu. Başkan Çınar, amatör sporu fiziksel yatırımlar ve sosyal sorumluluk projeleriyle sahiplenip, desteklediklerini söyledi.

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organizasyonu yapılıp, Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Malatya Şube Binasında gerçekleşen programa; Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Yeşilyurt İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav, M.A.S.K.F. Malatya Şube Başkanı Seyfullah Özdemir, Futbol İl Temsilcisi Kahraman Fırat ile Ayak Tenisi Turnuvasına katılan Amatör Spor Kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Malatya’da amatör spor branşlarının gelişmesi, takımların desteklenmesi ve ihtiyaçların karşılanması noktasında her türlü desteği verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un gelecekte spor kenti hüviyetine ulaşması için bugünden kalıcı adımlar attıklarını söyledi.

Yeşilyurt’un sportif kimliğini amatör sporlara verdikleri desteklerle güçlendirmeye ve ön plana çıkarmaya devam ettiklerini belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Bölgemizde sporu ve sporcuyu en fazla destekleyen yerel yönetimlerin başında geliyoruz.Sağlıklı, huzurlu ve dinamik bir hayatın temelinde spor vardır. Yeşilyurt’u her alanda olduğu gibi sportif hizmetlerde markalaştırmak ve spor kenti yapmak hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. 2019 yılındaki seçimlerin hemen ardından kurduğumuz Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzle birlikte sporun toplumda yaygınlaşması, lisanslı sporcu sayımızın artması noktasında önemli hizmetler sunduk. Gençlerimizi daha fazla sporla buluşturmak adına yıl boyu devam eden spor kurslarımız ve etkinliklerimiz sayesinde şu anda 16 farklı branşta faaliyetler yürütüyoruz. 3 bini lisanslı olmak üzere toplam 16 bine yakın sporcumuz bu branşlardaki eğitimlere katılarak yeteneklerini geliştirme fırsatına ulaşıyorlar, lisanslı oyuncu sayısının artması içinde çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Genç, dinamik, işini severek ve heyecanlı yapan bir ekiple yönettiğimiz ilçemizde gençlerimizin her türlü taleplerini doğru ve planlı yatırımlarla yerine getirmekteyiz.” diye konuştu.

Başkan Çınar, Yeşilyurt’u spor kenti yapma hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini ifade ederken, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “ Dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminde önemi daha fazla anlaşılan sağlıklı ve dinamik bir hayat içinde 2021 yılını Gençlik ve Spor Yılı olarak ilan edip hemen hemen har hafta farklı bir bölgede düzenlediğimiz sportif etkinliklerimizle her yaştan vatandaşımızın daha fazla sporla iç içe olmasını sağlıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığıyla işbirliği halinde yürüttüğümüz spor tesisleri projemiz kapsamında toplam tutarı 25 milyon TL. olan dev spor yatırımlarımızı gençlerimizle buluşturup, farklı branşlardaki sportif aktivitelerimizi modern sahalara taşıyoruz. Tesislerimizin yapımı bittiği anda hemen hizmete sunarak gençlerimizin modern ve güzel şartlarda spor yapmalarını sağlıyoruz. Spor tesislerimiz; çevre düzenlemeleri, aydınlatmaları ve sosyal donatılarıyla kurulduğu mahallelerin sosyal yaşam seviyesinin artmasına da vesile oluyor. Melekbaba’da, Kiltepe’de,Yeşiltepe’de, Yakınca’da,Çilesiz’de,Tecde’de,Bostanbaşı’nda, Aşağıbağlar’da, Porga’da, Tohma’da, Suluköy’de, Gündüzbey’de, Mollakasım’da ki spor tesislerimizle Yeşilyurt’umuzun dört bir tarafını yeni nesil, modern sahalarla donatıyoruz. Amacımız; gençlerimizin sosyal, sportif, kültürel ve sanatsal hayatlarını zenginleştirmek, onları geleceğe hazırlamaktır. Kamu ve kurumlarımızın yanı sıra kentimizdeki spor taban birliklerinin değerli yöneticileri ve spor adamlarımızla sürekli istişare halinde olup Yeşilyurt’umuzun sportif kimliğini de ön plana çıkarmaya gayret ediyoruz.

“Amatör Sporumuzu Yatırımlar ve Projelerle Destekliyoruz”

Hep birlikte güzel ve başarılı hizmetlerin altına imza atarken bu güç birliğimiz daha nice güzel hizmetlerin gerçeğe dönüşmesini de sağlayacaktır. Fiziksel yatırımlar ve sosyal sorumluluk projelerimizle toplumda farkındalık yaratan hizmetlerimize her gün bir yenisini eklerken diğer taraftan amatör branşlarımızın gelişmesi, amatör takımlarımızın desteklenmesi ve ihtiyaçlarının giderilmesi bakımından da elimizden gelen desteği bu şekilde vermeye çalışıyoruz. Hem sağlıklı nesillerin, hem de geleceğin yıldız sporcularının yetişmesine katkı sağlamak amacıyla spora özellikle amatör branşlara destek olmaya ara vermeden devam edeceğiz. ” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren M.A.S.K.F. Malatya Şube Başkanı Seyfullah Özdemir, Malatya amatörüne verdiği desteklerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sunup, plaket takdim etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘2021 Yılı Gençlik ve Spor Yılı Etkinlikleri’ kapsamında düzenlenen Ayak Tenisi Turnuvasına katılan Amatör Spor Kulüplerinin yetkililerine eşofman takımlarını hediye etti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’ya, gelen, öğrenciler;, Lezzet, Caddesi,, Konaklar, ve, Müzelere, hayran, kaldık,
Yorumlar
Haber Yazılımı