Haber Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 01:11
 
Malatya Yeşilvadi (Beylerderesi) Barajı’nda Çalışmalar Hızla Devam Ediyor…
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya Yeşilvadi (Beylerderesi) Barajı’nda Çalışmalar Hızla Devam devam ettiği açıklandı. Baraj ile 6 Bin 220 Dekar Zirai Arazi Suya Kavuşacak… Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya’da inşa edilen Yeşilvadi (Beylerderesi) Barajı’nda çalışmalar hızla devam ediyor.
Teknoloji Haberi
Malatya Yeşilvadi (Beylerderesi) Barajı’nda Çalışmalar Hızla Devam Ediyor…

Malatya Yeşilvadi (Beylerderesi) Barajı’nda Çalışmalar Hızla Devam Ediyor…
Baraj tamamlandığında 6.220 dekar zirai arazi sulamaya açılacak. 
Barajda Fiziki Gerçekleşme Oranı Yüzde 65’e Ulaştı

Prof. Dr. Veysel EROĞLU
Malatya Merkez ilçesi, Beyler Deresi üzerinde bulunan Yeşilvadi Barajı silindirle sıkıştırılmış beton gövde tipinde temelden 39 metre yüksekliğinde inşa ediliyor. Çalışmaların devam ettiği barajda fiziki gerçekleşme oranı yüzde 65’e ulaştı. 35 milyon yatırım bedelli Yeşilvadi Barajı’nda depolanacak su ile 6.220 dekar zirai arazi modern sulama sistemi ile sulanacak.

MALATYA YEŞİLVADİ
 Ülke Ekonomisine 5 Milyon 660 Bin TL Katkı
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “2018 yılında hizmete alacağımız Yeşilvadi (Beylerderesi) Barajı ile münbit topraklarımız suya doyacak. Ayrıca baraj ile milli ekonomiye yıllık 5 milyon 660 bin lira katkı ve 1.866 kişiye de istihdam alanı sağlayacağız. Bu önemli tesis şimdiden Malatyamıza hayırlı olsun.” dedi.


Malatya DSİ Şube Müdürü Arif Tüfenkci, yapımı devam eden barajı sürekli denetliyor ve çalışmalar hakkında bilgiler alıyor.

CeeYJdaWAAAFRjP

foto (1)

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Yeşilvadi, (Beylerderesi), Barajı’nda, Çalışmalar, Hızla, Devam, Ediyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı