Haber Detayı
20 Kasım 2014 - Perşembe 19:11
 
Malatya Arapgir'de 750 öğrenci susuzluktan kurtuldu
Okan Aladağ...: Malatya olay...: Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü içme suyu sorunu bulunan ilçe ve mahallelerde çalışmalarına devam ediyor.
Gündem Haberi
Malatya Arapgir'de 750 öğrenci susuzluktan kurtuldu

750 ÖĞRENCİ SUSUZLUKTAN KURTULDU...

Malatya'nın Arapgir İlçesi’ndeki Kerem Aydınlar Fen Lisesi ve Arapgir Meslek Yüksek Okulu’nda yaşanan su sıkıntısı çözüldü. Daha önceden tankerlerle taşıma usulü su ihtiyacı giderilirken, MASKİ’nin yaptığı alternatif çalışmalar neticesinde sular musluktan akmaya başladı. İçmesuyu sevinci yaşayan 750’ye yakın öğrenci sorunu çözen Büyükşehir ve MASKİ’ye teşekkür etti.

“MASKİ’YE VE BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR EDERİM”

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün aralıksız çalışarak sorunları çözmeye devam ettiğini ifade eden Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, “Arapgir, 2014 yılı başından beri susuzluk ve kuraklıkla ilgili ciddi bir kavga veriyor. 30’un üzerindeki köyün suyu yok denecek kadar az. Bir çok yerin suyu tamamen kurumuş durumda. Su tankerler ile taşınarak köy depolarına aktarılıyor. Arapgir’in girişinde Kerem Aydınlar Fen Lisesi, İlçe Jandarma Kışlası ve Arapgir Meslek Yüksekokulu var. Meslek Yüksekokulu’nun kendine ait bir su kaynağı ve su deposu vardı ve kuraklıktan nedeniyle kurudu. Dolayısıyla buradaki 300 kişilik öğrenci yurdu ve toplamda eğitim gören 750 öğrenci susuz kaldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü,  Tandırlı Gözesi’nde yeni bir hat oluşturularak buranın içmesuyu sorununu halletti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ve MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e teşekkür ediyorum” dedi. 

MASKİ'DEN KALEYE SONFAJ

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü içmesuyu bulunmayan mahallelere sondaj vurmaya devam ediyor.

Kale İlçesi Uzun Hüseyin Mahallesi ve Akça Mahallesi’ne vurulan sondaj sonucu içmesuyu bulundu. Uzun Hüseyin Mahalle Muhtarı Mehmet Gülhan, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden gereken hizmeti gördüklerini ifade ederek, “İçmesuyu için sondaj çalışmaları devam ediyor. Sorunlarımızı iletir iletmez MASKİ Genel Müdürlüğü çalışmalara başladı. Gereken hizmeti ve ilgiyi görüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ve MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

SUYUMUZ İKİ KATINA YÜKSELDİ

 

Kale İlçesi Akça Mahalle Muhtarı Emir Gülçek ise, yaz ayının kurak geçmesinden dolayı içmesuyunda büyük sıkıntılar yaşadıklarını kaydederek, “MASKİ’ye yaptığımız talebin hemen ardından ekip mahallemize gelerek çalışmalarına başladı. Üç tane içme suyu menba vardı. Üçünü de on gün içinde temizledik. Bayağı uğraştılar. Suyumuz şuan iki katına yükseldi. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ve MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir’e teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. İçmesuyumuz yetersizdi ve yapılan çalışmalar sonucunda sıkıntımız kalmadı.

 

Kale İlçesi Akça Mahallesi’nde ikamet eden Sefer Gülen, evlerde suların aktığını ifade ederek, “Sorunlarımıza bu kadar sürede çözüm bulunduğu için mutlu olduklarını belirtti.

BATTALGAZİ YENİKÖY'E SONDAJ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya genelinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yapılan yeni sondaj çalışmalarıyla Battalgazi İlçesi Yeniköy Mahallesi’nin içmesuyu sorunu çözüldü. Yeniköy Mahalle Muhtarı Hacı Bayram Baysal, yaz ayının kurak geçmesinden dolayı içmesuyunun azaldığını ifade ederek, MASKİ Genel Müdürlüğü’ne yaptıkları müracaat sonrasında sondaj ekibinin harekete geçerek içmesuyu sorununu çözdüklerini belirtti. Muhtar Baysal, “İçmesuyumuzun azaldığına dair MASKİ’ye talepte bulunduk. En kısa zamanda mahallemizde başlattıkları sondaj çalışmaları netice vermeye başladı ve içmesuyu bulundu. Halen birkaç yerde sondaj makineleri çalışıyor. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır olmak üzere MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ve ekibine teşekkür ederim. Allah hepsinde de razı olsun” dedi. 

 


Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Okan, Aladağ, Malatya, olayMalatya, Büyükşehir, Belediyesi, Su, Kanalizasyon,
Yorumlar
Haber Yazılımı