Haber Detayı
25 Temmuz 2014 - Cuma 12:45
 
Malatya belediyesi otobüsleri bayramın birinci günü ücretsiz
Malatya olay...: Bayramın birinci günü toplu taşıma araçları halka ücretsiz...
Turizm Haberi
Malatya belediyesi otobüsleri bayramın birinci günü ücretsiz

MALATYA'DA BAYRAM

TEDBİRLERİ...

28-30 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak olan Ramazan Bayramı’nda vatandaşların sorun yaşamamaları için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bir dizi tedbirler alındı.

Konuyla ilgili olarak Basın Yayın Tanıtım ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre, vatandaşların rahat bir şekilde ziyaretlerini yapmalarının yanı sıra herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için alınan tedbirler şöyle:

BELEDİYE OTOBÜSLERİ BAYRAMIN BİRİNCİ GÜNÜ ÜCRETSİZ
Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Bayramın birinci günü toplu taşıma araçları, mezarlıklar başta olmak üzere Malatya genelindeki tüm hatlarda 06.00 – 18.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek. 
Ayrıca, MOTAŞ tarafından Şehir Mezarlığı Hattına ek seferler konularak, vatandaşların daha rahat bir şekilde mezarlığa ulaşmaları sağlanacak.

MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR
Şehir Mezarlığı ile diğer mezarlıklarda periyodik temizlikler yapılırken, Şehir Mezarlığı’nda özellikle ilk gün, giriş ve çıkışlarda herhangi bir sorun yaşanmaması için Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından gerekli tedbirler alındı.

İLGİLİ BİRİMLER BAYRAM SÜRESİNCE MESAİ YAPACAKLAR
Vatandaşların daha rahat ve sorunsuz bir şekilde bayramlarını geçirmeleri amacıyla Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan hizmet birimlerinin bayram süresince mesai yapacakları kaydedildi.

Ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi de Bayram süresince hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar, gerektiğinde Çağrı Merkezi’nin 444 51 44 numaralı telefonunu arayabilecekler.

BAYRAMDA AÇIK KALACAK EKMEK SATIŞ BÜFELERİ
Malatya Büyükşehir Belediyesi MEGSAŞ Şirketine bağlı ekmek satış büfeleri Ramazan Bayramı süresince, vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

Ramazan Bayramı süresince açık kalacak ekmek satış büfeleri:
1-Çevre Yolu

2-Akpınar,

3-Battalgazi,

4-Sıtmapınarı,

5-Kernek,

6-Emeksiz

7-TOKİ 1. Etap,

8-TOKİ 2. Etap,

9-Beydağı Devlet Hastanesi,

10-Malatya Devlet Hastanesi

11-Köy Garajı,

12-Doğu Garajı,

13-Yeni Camii önü,

14-Emekliler Parkı

 

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, olayBayramın, birinci, günü, toplu, taşıma, araçları, halka, ücretsiz
Yorumlar
Haber Yazılımı