Malatya Günleri start alıyor; davet var
Haber
27 Kasım 2013 - Çarşamba 15:28
 
Malatya Günleri start alıyor; davet var
Malatya tanıtım günleri başkent Ankara'da start alıyor. Katılımın yoğun olması bekleniyor.
Turizm Haberi
Malatya Günleri start alıyor; davet var

Malatya'nın tarihi, coğrafi, kültürel ve ekonomik değerlerinin tüm yönleriyle ulusal ve uluslararası alanda tanıtılmasını sağlamak amacıyla yapılacak Ankara’da 3. Malatya Günleri etkinliği 28 Kasım - 1 Aralık 2013 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek.
Malatya Valiliği ile Malatya Belediyesi’nin koordinatörlüğünde yapılacak olan etkinliği Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. organize edecek. Tanıtım günlerinde Malatya’nın, folklorik, sanat, kültürel, ekonomik gelişmeleri ve ürünleri tanıtılacak. Malatya tanıtım Günleri etkinliğine 48 kurum, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve firmalar katılacak. 1500 metre karelik alanda yapılacak olan Tanıtım Günleri’nde ayrıca Şerbet ikramı yapılacak.
Atatürk Kültür Merkezi’nin ön kısmına Malatya’nın yöresel yemeklerinin tanıtıldığı ayrı bir çadır kurulacak.

 

VALİ VASİP ŞAHİN'İN MALATYA GÜNLERİNE DAVET MESAJI

 

 28 Kasım – 1 Aralık 2013 tarihleri arasında, Valiliğimiz koordinasyonunda, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde “Malatya Günleri” etkinlikleri düzenlenecektir. Bu etkinlik ile daha önceki yıllarda olduğu gibi ilimizin tarihi, coğrafi, kültürel, turistik ve ekonomik değerlerinin ulusal ve uluslararası alandaki tanıtımına önemli bir katkı sağlanacaktır. 

 

 Ankara’da ve İstanbul’da daha önce gerçekleştirilen tanıtım günlerinde siyaset, sanat, iş dünyası, bu iki büyük ilimizde yaşayan Malatyalılar ile Ankara ve İstanbullulardan büyük ilgi görmüş; zengin içeriği ile her kesimin beğenisini toplamış ve bu alandaki önemli bir eksikliği gidermiştir. Etkinliklere katılan esnaflarımız da yapmış oldukları alışveriş ve tanıtım faaliyetlerinden memnuniyetlerini çeşitli vesilelerle ifade ederek, bu tür etkinliklerin geleneksel hale getirilmesi taleplerini sıklıkla dile getirmişlerdir.

 

 Tanıtım organizasyonları ve buralarda gerçekleştirilen aktiviteler öncelikli olarak haber niteliği taşımakta ve medya kuruluşlarının ilgisini çekmektedir. Bu sayede çok sayıda basın-yayın kuruluşu etkinlikler süresince dikkatini etkinlik alanında yoğunlaştırmakta ve yayınlarında tanıtım günleri ile ilgili haberlere yer vermektedirler. Katılımcı firmalar, stantlarında başarılı gösterimler, ilgi çekici tanıtım aktiviteleri gerçekleştirdikleri takdirde medyada haber olarak yer alma ve bu şekilde de tanıtım yapma fırsatına sahip olmaktadır. Tarihi, kültürel, turistik ve ekonomik değerler iyi bir şekilde sergilendiği takdirde bu tür etkinliklerden, çok kısa sürede, çok yönlü bir geri dönüşüm sağlanabilmektedir.

 

 Bölgesinde önemli bir kültür, finans ve ticaret merkezi olan Malatya, bu özelliklerini her gün biraz daha geliştirmektedir. “Malatya Günleri” ile Malatya içinde ve dışında faaliyette bulunan işadamlarımızın sahip olduğu önemli marka ve ticari ürünler ile tarihi, coğrafi ve kültürel değerlerimizin ulusal ve uluslararası alana taşınması ile hem Malatya dışında yaşayan üçüncü kuşak Malatyalıların kendi kültürel ve ekonomik değerlerini tanıması sağlanacak hem de ilimizin ve ilimizdeki ticari ürünlerin tanıtılmasına önemli bir katkı sağlanmış olacaktır.

 

   Dört gün sürecek olan tanıtım günlerinde her akşam farklı bir sanatsal etkinliğe (konser, halk oyunları gösterisi, yöresel oyunlar vb.) yer verilecek, ilimiz değerlerinin tanıtımına yönelik konferans ve seminerler düzenlenecektir. Ankara’da çok sayıda hemşerimizin yaşaması nedeniyle etkinliklere önceki yıllarda olduğu gibi yoğun bir ilgi ve katılım olacaktır.

 

       28 Kasım – 1 Aralık 2013 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde kapalı alanda ve ayrıca kurulacak olan gıda çadırı ile toplam 4.500 m²lik yerleşim alanında gerçekleştirilecek ‘Malatya Günleri’nde çeşitli sektörlerden firmalarımız hem ürünlerinin satış ve tanıtımını yapacak hem de ilimizin çeşitli yönleriyle bilinmesine katkı sağlayacaklardır. Tanıtım etkinliklerimizde özel sektörün yanında kamu kurumlarımızda (Kaymakamlıklar, İl ve İlçe Belediyeleri, İl Müdürlükleri) yer alarak, görev alanları ve projeleri ile ilgili tanıtım faaliyetlerini gerçekleştireceklerdir.

 

Atatürk Kültür Merkezi; merkezi konumu, ulaşım-iletişim olanakları ve alan büyüklüğü ile Ankara’da düzenlenen bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapan en önemli mekânlardan birisidir.

 

Kamu kurum ve kuruluşları, sanayi ve ticaret örgütleri, bakanlıklarımıza bağlı ve özel üretici birlik ve kooperatifler, sivil toplum örgütleri, üniversite,  özel sektör temsilcileri, sanat atölyeleri, kültür ve turizm kuruluşları ve firmaları, gıda firmaları, restoran ve kafeler, giyim ve tekstil firmaları, müzik ve folklor toplulukları ile Malatya’mızın tanınmış ses sanatçılarının yer alacağı bu etkinlik tüm Ankaralıların katılımına hitap edecek, ziyaretçiler konserler ve tüm etkinliklere dört gün boyunca  ücretsiz olarak katılabileceklerdir.

 

 Bu etkinlik ulusal ve yerel medya kanalları ile tüm Outdoor (Billboard, raket pano, megalight ve elektroboard) mecralarında ilan edilecek, ilgili internet sitelerine banner konularak mümkün olduğunca geniş bir kitleye ulaşılmaya çalışılacaktır. Devlet büyüklerimiz, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, bürokrasi,  kültür ve sanat camiası, akademik camia, yabancı misyon temsilcileri, yerel ve ulusal medya temsilcileri, Ankara’da yaşayan Malatyalılar ve tüm kesimlerden geniş bir katılımcı sağlanması için gerekli duyurular yapılacaktır.

 

 Etkinliğe katılan firmalar, varsa özel stantlarıyla yoksa tarafımızdan tahsis edilecek stantlarda ürünlerini sergileyebilme, satış yapabilme, tanıtım materyallerini dağıtabilme vb. olanaklara sahip olacaklardır."

 

Organizasyonla ilgili her türlü altyapı Valiliğimizde bulunan ilgili birim tarafından oluşturulmuştur. Kurumlarımız ve firmalarımıza her türlü danışmanlık hizmeti verilecek ve karşılaşabilecekleri her türlü sorunda yardımcı olunacaktır. Ayrıca etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye www.malatyagunleri.net adresinden ulaşılabilecektir. Etkinliğin başarısı hiç kuşkusuz tüm hemşerilerimizin katkısına ve desteğine bağlıdır.

malatya-haber-006.jpg

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, tanıtım, günleri, başkent, Ankarada, start, alıyor, Katılımın, yoğun, o
Yorumlar
Haber Yazılımı