Haber Detayı
02 Mayıs 2015 - Cumartesi 17:14
 
Malatya'da 1 Mayıs'da kısa süreli gerginlik yaşandı
Mehmet Yalman-Serdar Yücekaya...:Malatya olay...: Malatya'da 1 Mayıs'da kısa süreli gerginlik yaşandı...
Yaşam Haberi
Malatya'da 1 Mayıs'da kısa süreli gerginlik yaşandı

Malatya’da düzenlenen 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Gününde Haziran Hareketi korteji ile polisler arasında arbede çıktı.

1 Mayıs kutlamaları sırasında Milli Egemenlik Caddesi üzerinden 1 Mayıs (Emeksiz) Meydanına yürüyen kortejlerden Haziran Hareketi korteji ile polis ekipleri arasında arama noktasında arbede çıktı. İşçi ve memur sendikalarının polis ekiplerince kurulan arama noktasını geçmesinin ardından haziran hareketi üyeleri arama noktasında üst aramasına karşı çıkınca gerginlik yaşandı.

haziran Hareketi bileşenleri üst aramasına karşı çıkarak polis barikatlarına yüklenmesiyle başlayan gerginlikte eylemciler haziran hareketi üyeleri ile polis ekipleri arasında yaklaşık 5 dakika süren arbede yaşandı. Polis ekiplerinin Haziran Hareketi üyelerinden bazılarını göz altına almak istemeleri ile iyice hareketlenen arama noktası gözaltı yapılmaması neticesinde sakinleşti. Yaşanan olayın ardından herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan tüm gruplar 1 Mayıs Meydanına girerek kutlamalara katıldılar.(malatyahabersaati)Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Mehmet, YalmanSerdar, YücekayaMalatya, olayMalatyada, 1, Mayısda, kısa, süreli
Yorumlar
Haber Yazılımı