Malatya'da Bakanlık beklentisi dorukta
Haber
24 Kasım 2013 - Pazar 23:29
 
Malatya'da Bakanlık beklentisi dorukta
Yerel seçim öncesi Kabinede yapılacak olan değişimle Malatya MilletvekiliÖznur Çalık'ın Bakan olacağı gündemden düşmüyor.
Gündem Haberi
Malatya'da Bakanlık beklentisi dorukta

ÇALIK’DAN MORİTANYALI HEKİMLERE SERTİFİKA

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Öznur Çalık, Türkiye’de eğitim gören Moritanyalı doktorların sertifika törenine katıldı.

Sağlık Bakanlığı’na ait Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Merkezi’ndeki törende Moritanya’dan Türkiye’ye gelerek eğitim alan doktorlara sertifikaları verildi.

Törene katılan Malatya Milletvekili ve TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu Başkanı Öznur Çalık, bu yıl 26 Şubat 1Mart tarihleri arasında TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu’nun da içinde bulunduğu bir heyetin Moritanya’ya çalışma gezisi düzenlediğini hatırlatarak, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Moritanya İslam Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Sağlık ve Tıp Bilimleri Alanlarında İşbirliğine Dair Anlaşma 14 Aralık 2011 tarihinde Ankara’da imzalanmıştır. Bu yıl içinde gitmiş olduğumuz Moritanya’da yaşanan sıkıntılara üzülerek şahit olmuştuk. Her iki ülke arasında imzalanan protokoller kapsamında Moritanya’ya dan gönderilecek olan hekimlere Türkiye’de eğitim verilmesi paketi de bulunuyor. Yapılan bu işbirliği Türk halkının, Moritanya halkına olan desteğinin bir göstergesidir. Bugün bu hedeflerden birine ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu projede emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca eğitim programına katılan ve sertifika almaya hak kazanan Moritanyalı dostlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Çalık törende Moritanyalı hekimlere sertifikalarını verdi.

ÇALIK BAKAN MI OLUYOR ?

Siyasi kulisler de Aile ve Sosoyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in Gaziantep'te Büyükşehir belediye başkan adayı gösterileceği ve Bakanlığa da Ak Parti Malatya Milletvekili MKYK Üyesi Öznur Çalık'ın getirileceği gündemden düşmüyor.

Malatya'da şu an heyecanlı bekleyiş var.

20 yıl sonra Malatya'nın Bakanı olacak mı diye.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Yerel, seçim, öncesi, Kabinede, yapılacak, olan, değişimle, , Malatya, Milletvek
Yorumlar
Haber Yazılımı