Haber Detayı
10 Aralık 2014 - Çarşamba 14:57
 
Malatya'daki Müftülerden Vali Kamçı “Hoş Geldin“ ziyareti
Furkan Aladağ...:Malatya olay...: Malatya İl Müftüsü, yardımcıları ve ilçe müftüleri Vali Kamçı’ya hoş geldin ziyaretinde bulundular.
Gündem Haberi
Malatya'daki Müftülerden Vali Kamçı “Hoş Geldin“ ziyareti

 Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Müftü Yardımcıları İhsan Mesut Akbaş ve Emin Yılmaz ile Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Kuluncak, Pütürge, Yazıhan ve Yeşilyurt İlçe Müftüleri Vali Kamçı’yı makamında ziyaret ederek ilimizde göreve başlamasından dolayı hoş geldin diyerek hayırlı olması dileklerini ilettiler.

            Vali Kamçı’da göreve başlamasının üzerinden iki aya kadar bir sürenin geçtiğini, bu zaman zarfında bazı ilçelerde incelemelerde bulunduğunu ve bu ziyaretleri esnasında da müftüler ile görüştüğünü, ancak bu gün tüm ilçe müftülerinin birlikte kendisini ziyaret etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini iletti. Henüz ziyaret edemediği ilçelerin müftüleri ile de burada tanışma fırsatı bulduğunu da dile getirerek müftüler ile sohbet etti.

             İl Müftüsü Çimen, ziyaretleri anısına ve tüm müftüler adına katılımcı bir çabanın ürünü olarak Diyanet İşleri Başkanlığınca sade ve anlaşılır bir dille ve özgün bir tasnif metoduyla hazırlandığını, günümüz insanının ve aynı zamanda toplumunun güncel ihtiyaçlarını dikkate alarak hadislerin hadislerle yorumunun yapıldığını ve Türkiye’nin hadis alanındaki birikimini yansıttığını belirttiği “Hadislerle İslam” kitap setini Vali Kamçı’ya armağan etti.

 

Kaynak: Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Furkan, AladağMalatya, olayMalatya, İl, Müftüsü, yardımcıları, ilçe, müftüleri
Yorumlar
Haber Yazılımı